:: 24 Mayıs 2022 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

BOMBA AÇIKLAMA

06 Eylül 2021 Pazartesi 12:44

Geçen Cuma günü yazmıştım.

Tarsus Belediye Başkanı HALUK BOZDOĞAN’ın en son yapılan Mecliste “bir dahaki seçimlerde  kesin adayım” sözü gündeme bomba gibi düştü.

Tüzüğe göre bir siyasetçi önce bir makama aday adayı olur,  sonra aday belirlenir.

Ama başkan  Bozdoğan “direkt adayım” dedi.

Belki de ilk kez  böyle bir çıkış yaşanıyor.  Yerel seçimlere 2.5 yıl kala başkanın “ben yeniden ve kesin  adayım” demesi bir hayli ses getirdi.

 Eskiden seçime az bir zaman kala  başkanlar veya diğer siyasetçiler “ben adayım” derdi.

Başkan Bozdoğan bu geleneği bozdu. Ben bilemem ama belki de genel merkezden söz almıştır. Böyle konuştuğuna göre, bir şeyler var demektir.

Bekleyelim görelim. En iyi ilaç zaman.

Ama CHP’de teşkilat bu konuya pek sıcak bakmadı, teşkilatta bile bu konu 3-4 gündür konuşuluyor. Belki de bu konuyla ilgili CHP ilçe başkanlığı bir basın bildirisi yayınlayabilir diye düşünüyorum. Böyle bir açıklama olursa sütunumuza alırız. NOKTA!!

xx

MECLİS’TEN

Geçen haftaki Tarsus belediye meclisi toplantısını izlemişsinizdir.

Şöyle bir baktım.. Her meclis üyesi birbirine ısmarlama haberler gibi teşekkür ediyor.

Vatandaşın beklediği otopark konusu, Kırklarsırtı’ndaki  Atatürk Gösteri merkezi ile ilgili ciddi bir konuşma olmadı. Sadece MHP grup başkanı ALİ ŞİMŞEK yüzeysel olarak ele aldı. Müzenin arkasındaki otoparkın halka açılmasını istedi. o kadar.

Yani ciddi bir muhalefet yok.

XX

EY MECLİS ÜYELERİ..

Bilhassa Cumhur ittifakının meclis üyelerinin Tarsus halkının yararına öneriler getirmesini bekliyor vatandaş.

Yapıcı olumlu  eleştirilerle bu kentteki sorunlar gündeme getirilmeli.

Ben geçen  günkü Meclis toplantısını baştan sona kadar canlı yayında izledim. Ama maalesef beklediğim gibi olmadı.

Unutmayın..  Halk her şeyi görüyor ve biliyor.

NOKTA!

xx

ACİL OTOPARK GEREK!

Tarsus’ta araç koyacak otopark yok. Üçgençarşı’da  Tedaş bölgesinin önünde Cumhuriyet alanındaki  yere herkes aracını koyuyor. Tören alanının hemen arka tarafı kaldırım ama otopark gibi kullanılıyor. Bu kentte yeterli otopark yok.

Bir kez daha hatırlatıyorum.  Eski Adliye yani Müze arkasındaki otopark tekrar halka açılmalı. Yine Kleopatra kapısı yanındaki eski Otogarın olduğu yerde  halka açılmalı. Yeni dönem için  tekrar “Başkan adayıyım” diyen HALUK BOZDOĞAN bu önemli konuya el atmalı..

xx

YENİ GELENEK!

Başkan Haluk Bozdoğan, Tarsus Belediyesinde bir gelenek daha başlattı.

Daha önce olmayan bir olayı, kamuoyuna açıkladı ve yeni bir gelenek başlattı.

Nedir bu?

Daire müdürlüklerine anket yaptırttı. Hangi daire iyi çalışıyor, hangisi daha az çalışmış gibi anket sonuçlarını okudu. Bu anketi kim nasıl yaptı bilemiyoruz. Ancak en başarılı Daire Müdürlüğü kimdir dersiniz.

Yüzde yüz özel kalem müdürlüğü başarılıymış. Yani gelen her şeye cevap veriliyormuş.

Bu başkanın söylemi! NOKTA!

En düşük olan ise Temizlik işleri Müdürlüğü dendi. Bu iş nasıl bir iştir anlamak mümkün değil!

NOKTA!

xx

42. YILIMIZI KUTLAYANLARA

Gazetemizin kuruluşunun 42. yılını kutlamaya gelenlere teşekkür ediyorum. Bu kutlamamıza gelenler bu kentin çok sorunlarını dile getirdi. Bizlerle paylaştı.

Ben  fikirleri için değerli Borsa başkanı MURAT KAYA’yı ve yönetimini kutluyorum. Gerçekten Borsa başkanı Murat Kaya ve ekibi başarılı konulara imza attı. Yapılanların hepsi güzel.

Borsa, geçen yıl Tarsus’ta bitme noktasında olan SARIULAK ZEYTİNİNİN patentini  aldılar. Sarıulak deyip geçmeyin. Sarıulak zeytinlerini ileriki günlerde koruma altına alacaklar. Mal sahipleri ile görüşecekler. Bu SARIULAK zeytinlerinden zeytinyağı imal edecekler ve internet üzerinden dünyaya satacaklar. Bu yağ adeta bir ilaç gibi..Bundan önemli bir gelir elde edilecek ve sarıulak zeytini zirveye çıkacaktır.
Ben başta Borsa başkanı MURAT KAYA olmak üzere tüm yönetimini kutluyorum. Kendileri numunelik 250 gramlık  şişelerde zeytinyağı imal ettirmişler. Çok da güzel yapmışlar. Ben Borsa başkanı MURAT KAYA olmak üzere yönetimini ve genel sekreteri HASAN ŞANLI’yı da kutluyorum.

Bu  konuyu takip etmeye devam edeceğiz.

xx

ÖMER ÖZCAN

Önceki gün Menkobirlik başkan ve yöneticileri gazetemizi ziyaret etti. Eski Muhtar Menkobirlik başkanı  ÖMER ÖZCAN ve BEKİR ÖLÇER ziyaretimize gelerek bizleri bilgilendirdiler.

Kirlik mevkiine çok güzel  ve modern bir tesis yaptırmışlar. Yüzde 70’i  Devlet desteği ve kredilerle   ve gerisini kendileri ile üyeleri tamamlayarak bir tesis kurmuşlar. Bu tesis her gün 70 ton zeytin işleyecek. Şu anda sezona hazır. Başkan Ömer Özcan ve yardımcısı Bekir Ölçer’i , yönetimini kutluyorum.

İş ve aş sahası açmak, müteşebbislik güzel şey.

Kendilerine teşekkür ediyorum. Herkes gidip bu tesisi görmeli..

xx

OKULLAR AÇILIRKEN

Pandemi nedeniyle 2 yıla yakındır eğitimde  beklenen olmadı.

Şimdi bugün okullar yüz yüze eğitime tekrar açılıyor. İnşallah okullarımız ve caddeler cıvıl cıvıl olacak.

Bir ilçenin hatta ilin nüfusu kadar öğrenci ve öğretmeni olan Tarsus’ta eğitim zili çalıyor. 75 bin cıvarında öğrenci, 5 bin cıvarında öğretmen bugün okullu olacak. Kendilerine sağlıklı, huzurlu ve koronadan uzak bir eğitim yılı diliyorum. İnşallah geçen yıllardaki gibi korona tehlikesi artmaz. Başta Milli Eğitim Müdürü MEHMET METİN olmak üzere tüm öğretmenlere canı gönülden başarılar diliyorum.

Öğrencilerimize de zihin açıklığı ile başarılı bir eğitim yılı temenni ediyorum.

Her şeyin başı önce sağlık, sonra eğitim…

HERKESİN YENİ HAFTASINI KUTLUYORUM.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLİYORUM.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI