:: 05 Ağustos 2020 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

BU NASIL BİR DÜNYA?

10 Temmuz 2020 Cuma 15:15

BU NASIL BİR DÜNYA?

İnsanlara akıl sır erdirmek çok zor.

Bugün iyisin, yarın kötüsün.

Bu dünya nasıl bir dünya bunu anlamak zor.

Oysa bir insan dün iyiyse bugünde iyidir. Kötüyse kötüdür. Ama dün “iyi” dediğine bugün veya yarın “kötü” demek ne derece doğru?

Bir insana iftira atmak, dinimize  göre de  kitabımıza göre de günahtır, ayıptır, yazıktır.

Bunlar günü gelince açıklanacak.

Bir insan çok değişken olmamalı.

At çamuru, izi kalsın  mantığı olmaz.

Güneş balçıkla sıvanmaz.

Doğru direk yıkılmaz. Ben bunu bilir bunu söylerim.

Hani derler ya.. “Keser döner sap döner , bir gün gelir hesap döner.”

Bunu söyleyen ne kadar doğru söylemiş değil mi?

Nokta!..

 

KÜÇÜK MİNARE ÖNÜ

Tarsus Belediye Başkanı Dr. HALUK

BOZDOĞAN yerinde bir karar almış.

Yıllardır atıl duran Küçük Minare cami önündeki boş meydanda çevre düzenlemesi yapılacak.  O nedenle ben şimdiden konuyu ele alan Başkan   BOZDOĞAN'a teşekkür ediyorum.

Duyumlarıma göre buranın çevre düzenlemesi ihaleye çıktıkdan 2.5 ay sonra bitecek. Yani Eylül'ün sonunda çok güzel bir meydana kavuşmuş olacağız. Bunlar güzel şeyler. Bu nedenle başkan Bozdoğan'a tekrar  teşekkür ediyorum.    

 

İKİ AÇILIŞ

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. HALUK BOZDOĞAN sağlığına kavuştu.

Başkan çalışmalarına hız verdi ve dün iki açılış birden yaptı. 100. Yıl bölgesinde iki park içinde biri kadınlara, diğeri gençlere yönelik iki tesis açıldı.

Açılış çok güzeldi. Emek veren herkese teşekkür ediyorum.

Bugünde Öğretmenler mahallesinde bir Cafe açılışı var. Bunlar güzel hizmetler.

Kadınlara ve gençlere yönelik bu çalışmaların  bugüne kadar yeteri kadar olmaması yanında, şimdilerde Tarsus Belediye Başkanı Dr. HALUK BOZDOĞAN'ın projeleriyle hayata geçiyor. Bunlar küçük gibi gözükse de aslında önemli ve büyük işler. Buralarda kadınlar ve gençler hem bazı beceriler elde edecek, hem kitap okuyacak, hem de  masa tenisi, satranç gibi zeka ve beden sporlarını yapabilecekler.

Bu nedenle Tarsus Belediye Başkanı Dr. HALUK BOZDOĞAN ve ekibini kutluyor teşekkür ediyorum.

 

MHP KONGRESİNDE GENÇ ADAY

Geçtiğimiz gündü. Beni telefonla arayan bir gencimiz var.

MHP'ye geçmişte çok hizmet etmiş, emek vermiş olan ERHAN KARACAN kardeşim (Erhan Boliç), önümüzdeki günlerde  yapılacak olan MHP ilçe kongresinde  başkanlığa aday olduğunu söyledi.

Çağrısı da şöyle..

“Ülkücü kamuoyuna arz olunur.

Biz Tarsus'un öz evlatlarıyız. Bu şehrin dününde ayak izimiz, bugün alın terimiz yarınlarda mücadelemiz olacaktır. Kamuoyunun bildiği üzere MHP genel kurulu 2021 yılı Mart ayında yapılacak. Onun için bu kongrede MHP'li kardeşlerime güvenerek, delegelere inanarak ülkücü kadrolara büyük iş düştüğünü belirterek ilçe başkanlığına aday oldum  Mustafa bey” dedi.

BENDE KENDİSİNE BAŞARILAR DİLİYORUM.

Daha önceki kongrede de aday olmuştu. Güçlü insanlar karşısında alacağı oyu aldı. Seçilemedi ama mücadelesini sürdürdü. Ülkücü kadroların sevilen simalarından olan Erhan Karacan, sanıyorum, bu kongrede daha çok oy alacaktır. Kendisi de zaten “Ülkücü kadroların ilçe başkanı olmak içi var gücümle çalışıyorum” dedi.

Bende ERHAN KARACA (BOLİÇ) kardeşime şimdiden başarılar diliyorum.

Maraton uzun.

Mart'a çok var ama günler çabuk gelir geçer. Ben kendisine adaylığının şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Yolun açık olsun.

 

AK PARTİ

Konu siyasetten açıldı devam edelim.

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı HASAN PODAK,  göreve atandıktan sonra 2 hafta geçti.

Tebrik kabullerine devam ediyor. İlçe yönetimine girmek için 400 cıvarında müracaat olmuş. Oysa listeye 30 asil 30 yedek üye  girecek.

Ak Parti'nin iktidarda olması nedeniyle olsa gerek, yönetime girmek için hayli müracaat var. HASAN PODAK kardeşim bu işin acemisi değil, herkesi dinler, kimseyi kırmaz, ama kendinin çalışacağı kadroyu kendisi belirler. Ben kendisini yıllardır tanırım. kendisi gazetemize çok ziyaretlerde bulundu, biz de çok haberlerini yaptık. Köşeme de konuk ettim.

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı HASAN PODAK kardeşime ve yeni yönetime girecek herkese hayırlı olsun diyorum.Allah kendilerine güç kuvvet versin.

Hasan kardeşim, Tarsus'ta yapılacak çok iş var. Sen kimsenin sözüne bakma, çalış icraatlarını yap. Bizde seni destekleriz. Bu kent hizmet bakımından çok geri. Milletvekilleri ve sizin şahsınız ve yönetiminizle tüm sorunları inşallah kısa sürece aşarız.

Birde 3 yıldır kapalı olan Kültür Merkezini  tadilattan geçirip açtıralım. Daha başka sorunlarda var elbet. Sizin Tarsus sevdalısı biri olarak bu işleri en kısa sürede yerine getireceğine inanıyorum.

Sana kolay gelsin diyor başarılar diliyorum.

Allah yolunu açık etsin diyorum.

HERKESE HAYIRLI CUMALAR DİLEĞİYLE..

 

     

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI