:: 09 Ağustos 2022 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

BU SESE KULAK VERİN!

07 Mart 2022 Pazartesi 14:30

Bu ses önemli bir ses.

Bu ses çiftçinin sesi.

Bu ses tüccarın sesi.

Bu ses ihracatçının sesi..

Bu nedenle  hepimiz ve ülkemiz için de çok önemli.

Biliyorsunuz.. Geçen hafta  bir Rusya-Ukrayna savaşı çıktı, dünyada her şey altüst oldu.

 Tüm ülkeler, ihracatçılar ithalatçılar  olumsuz etkilendi… Ben  geçen Cuma günü Tarsus’taki bazı ihracatçılarla görüştüm.

Herkes çok üzgün..

Bir de geçen Cuma gün ihracatçılarımızdan MUSTAFA BOBUŞ’un tweetini gördüm. Okuyunca  üzüntüm arttı.

Böyle dar günlerde verilen lokmalarda unutulmaz.

Bobuş’un  tweetine kadar  ne Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası ne de  Borsa yöneticileri  ihracatçıları hiç aramamış. Bobuş ve diğer ihracatçılar buna çok üzülmüş.

Cumartesi günü Borsa’dan bir açıklama geldi.  Ben  e -mail yoluyla yazısı gelen Borsa başkanı MURAT KAYA  ve ekibine teşekkür ediyorum.  İhracatcıların sorununa tercüman olduğu için.

Bugün gazetemizde Borsanın yazılı  açıklaması var.

Ben, dün bazı ihracatçılarla görüştüm.  Kentimizde yurt dışına ihracat yapan  en az 15 ihracatçı var. Her görüştüğüm Tüccar “Ukrayna işi tamamen durdu” diyor.

Bir ihracatçı  ise “Benim Ukrayna’da 8 tırım var.

Orada ne malımdan ne tırlarımdan nede onların  şoförlerinden bir  haber  alamıyorum.  Çok üzgünüm” diyor. Adı bende  mahfuz olan bu kardeşim gerçekten endişeli ve üzgün...

Yine Tarsuslu bir başka Tüccarın 6 tırı Ukrayna’da kayıp. O da tırlarından ve sürücülerinden bir haber alamıyor. Herkes bu savaştan muzdarip,  Allah yardımcıları olsun. İnşallah en kısa zamanda bu savaş biter. Ukrayna’dan hiçbir haber alınamıyor.

İnşallah Tarsus Ticaret Borsası ve Ticaret Odası  yönetimleri bu konularda  üzerlerine düşen görevi yapar. Borsadan ilk açıklama Cumartesi geldi. Başkan MURAT KAYA Borsa olarak üzerlerine düşen görevi yaptıklarını söyledi.

Öğrendiğime göre  Rusya’ya mal gidiyormuş, ama nakit gelişi yok. O da ayrı bir sorun.İnşallah nakit giriş çıkışı  da düzelir.

Sayın Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP

ERDOĞAN, Rusya ve Ukrayna Cumhurbaşkanı ile savaşın sonlandırılması için sürekli temas halınde. Bu harbin en kısa zamanda bitmesi için  gereken olur.

Beni sevindiren, Rusya’ya mal gitmesi. Çünkü Rusya pazarı da durursa piyasa altüst olur. İnşallah giden mallarında parası en kısa sürede ihracatçıya döner.

Bu yaşananlar kolay değil..

Allah ihracatçının, müstahsilin, iş adamlarının yar ve yardımcısı olsun. Savaş kötü ve yaşananlar zor bir iş. Elbette can kıymetli. Görüyorsunuz, Ukrayna’yı terk eden kadın,  çocuk,  yaşlılar çevredeki sınırdaki ülkelere yaya gidiyorlar.

Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir ülke..

Sayın Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP

ERDOĞAN  ve ekibine Allah’ım  güç kuvvet versin, ülkemizi kötü günlerden korusun.

Ukrayna’da malı ve şoförü kalan ihracatçılara da geçmiş olsun diyorum. İnşallah sevindirici haberler alırlar.

BU BİR HATIRLATMA!

Bize gelen çok şikayetler var.

Bize gelen her şikayeti yazacak bir mercii değiliz. Biz konuyu yinede ilgililere bildiririz.

Bakın.. Gelen  gideni aratır misali..

Tarsus’ta Büyükşehirin uhdesinde  Atatürk mahallesinde bir  Tarsus-Çamlıyayla Koordinasyon merkezi var. Bine yakın kişi burada görevli.

Tarsus’ta 179  mahalle muhtarı bu Koordinasyona bağlı. Eskiden belde ve belediyelik olan Yenice Gülek , Yeşiltepe, Bahşiş, Atalar da mahalle konumuna geldi. Bunların içinde köy tüzel kişiliğinde olanlarda mahalle konumuna geldi ve hepsi  bu Tarsus-Çamlıyayla  Koordinasyon merkezine bağlı. Sorumluluk alanı bir Ucu Gülek, diğer ucu Çiçekli arasındaki bölgede iş yapmak kolay değil.

Bu Koordinasyon merkezine genç bir kardeşimiz atandı. Kendisi  İyi niyetli biri.

Daha önce  Adana’da Adliyede  yetkili bir memur iken kim önermişse, Tarsus-Çamlıyayla  Koordinasyon Merkezine görevlendirilmiş. Kendisiyle bir kez yüz yüze görüştük. 2-3 kez de telefonla görüştüm.

Bu iyi niyetli arkadaş  mahalle ve köyleri pek bilmiyor. Bu müdürün yanındaki mihmandar kimse ona ışık tutulsun. Kökeni Tarsus’lu olan bu genç müdür yıllarca Adana’da görev yapmış. Yani Tarsus’u pek iyi bilmiyor olabilir. Bu nedenle SONER YETGİN beyin çevresindeki mihmandarlar bu kardeşimize öneri  ve yol gösterici olsun. Yol isteyen, su isteyen, kanalizasyon sorunu olan bile bu  Koordinasyon Merkezini arıyor. Ben SONER YETGİN kardeşime kolaylıklar diliyorum.İşi kolay değil. Memurluk ile şimdi görev yaptığı Koordinasyon merkezi aynı iş değil. Burada insanları ve muhtarları yakından tanımak önemli.. Belki çevresindeki  kişileri tanımıştır, ama kendisine yol gösterenlere de dikkat etmeli.

Gençsin, ataksın, çevrendekileri  iyi tahlil et. Çünkü sen burada Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER’i temsil ediyorsun. Burası siyasi bir yer.. Çok dikkatli olmalısın. Hizmetten hizmete koşmalısın ve dikkat etmelisin.

Ben sana tekrar görevinde başarılar diliyorum. Köylü kentli  kardeşlerimizin sorunlarıyla yakından ilgileneceğine inanıyorum.

TELEFON

Belki sizlere de telefon gelmiştir.

Ankara’dan 0312 kodlu telefonla aranıyorsunuz.

“Ben  Ankara’dan Mersin Milletvekili ALİ CUMHUR TAŞKIN beyin makamından arıyorum.” diyor.

Telefon açılan kişi de “Buyrun” dedikten sonra anket yapan kişi soruyor:

“Mersin Şehir Hastanesinin  çalışmasından memnun musunuz, şikayetiniz var mı”

Sanırım   Milletvekili  Ali Cumhur Taşkın’ın danışmanları arıyor.

Cumhur beyin makamından telefon açıp Mersin Şehir Hastanesinden  arayıp anket yapılıyor. Bakalım Anketin sonucu nasıl çıkacak?

İnşallah diğer sorunlarla ilgili de Milletvekili Taşkın anketler yaptırır..

Orasını bilemiyorum. Bekleyelim görelim.

MECLİS TOPLANIYOR

Her ay olduğu gibi, bugün  Tarsus Belediye Meclis toplantısı yapılacak.  Toplantı saat 14.00’de başlayacak.

Meclise Belediye Başkanı Dr.  Haluk Bozdoğan başkanlık edecek. E lbette  Mecliste alınacak birçok karar vardır.  Bugünkü Meclis toplantısı nasıl geçecek.Birçok kişi bunu merak ediyor.

Başkan HALUK BOZDOĞAN  Gündem den sonra dilek ve temennilerde görüşlerini açıklayacak,  söz alanları dinleyecek, onlara cevap verecek. İnşallah Tarsus’un yararına ve faydalı olacak görüşmeler yapılıp kararlar alınır.

Dileğimiz budur.

Başkan Bozdoğan başkanlığında yapılacak olan Meclis toplantısında alınacak kararların hayırlara vesile olmasını diliyorum.Sonuç olarak  diyorum ki..

İzleyelim görelim.

HERKESE HAYIRLI VE MUTLU HAFTALAR..

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI