:: 25 Mayıs 2022 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

BU SICAKLAR

06 Ağustos 2021 Cuma 10:20

Hepimiz “Beni bu havalar mahvetti” diyoruz.

Evet,  haksızlık nankörlük etmeyelim.

Öyle yazılan çizilen kadar yanmıyoruz. Ama pencereler fırın ağzı gibi. İyi ki bu klima icat edilmiş. Yoksa ne yapardık?

Neyse diyeceğim o değil. Bu sıcaklar yüzünden yazdığımız yazıları yanlış anlayanlar var bu memlekette.

Zülfiyare dokunmaya gör.

xx

MECLİS TOPLANTISI

Geçtiğimiz gün Tarsus belediyesinin Meclis toplantısı vardı. Ben bu toplantılara pek gitmem. Ya davet edilmezsiniz, yada davet edilseniz bile ilgi görmezsiniz.  O nedenle pek gitmişliğim olmaz.

Meclis toplantısı gündemi bittikten sonra sosyal medyada baktım. Başkan Bozdoğan “Toplantımız bitmiştir. Dilek ve temennilerde konuşmak isteyen var mı” diye sordu.

Grup sözcüleri başladı konuşmaya.

Orman yangınlarından dolayı milletimize geçmiş olsun dediler.

Olimpiyatlarda madalya kazanan sporcuları gündeme getirdiler ve kutladılar.

Yani  o toplantıda gündemde söz alanlar  ülke geneli konuları anlattılar. Ben yinede kendilerine teşekkür ediyorum.

Allah bizleri bir daha şu son 1 haftada yaşadığımız gibi sıkıntılara düşürmez.

Zaten başımızda Covit belası var. Bugünlerde yine Covid  tırmanıyor. Tarsus’ta resmi rakamlara göre son iki ayda 12 kişi daha Covid’den hayatını kaybetti.

İnşallah bu sayı bu aylarda artmaz.

Vefat edenlere Allah rahmet eylesin diyorum.

xx

MECLİS ÜYELERİ

Bir sözüm de demokrasi gereği halkın oylarıyla  seçilmiş  Blediye Meclis üyelerine..

Tarsus belediyesinin meclis üyesi olmuş kardeşlerimiz...

Belediye başkanı Haluk Bozdoğan bazı şeyleri görür veya görmez. O toplantıda isterdim ki, CHP’si de Ak Partisi de, MHP’si de halkın sorunlarına ve basının dile getirdiği  konulara el atsın.

Bu şehirde yıllardır bir Otopark sorunu var dedik. Eski adliye arkası (yeni müze arkası)  Ticaret Odası yanı, Eski Otogar yeri otopark olmalı dedik.  Bunu gündeme bile getirmediler. Oysa bu konu halkın  ve bu memleketin en önemli sorunu. Sizinde aracınız var, sizlerde otopark sorunu yaşıyorsunuzdur. Peki bu sorunla neden ilgilenmiyorsunuz?

xx

NEDEN SORMUYORSUNUZ?

15 bin kişilik Atatürk Gösteri Merkezini yazıyoruz.

Bu merkeze binlerce lira para harcandı, yapıldı, açıldı. Şimdi 2.5 yıldır neden açılmıyor, etkinlik yapılmıyor dedik. Meclis üyeleri bunu başkana neden sormuyorlar. CHP’liler sormuyorsa, Ak Parti ve MHP grubu bunu neden sormuyor.. Yine bunun gibi birçok konu var.

İsmetpaşa mahallesinin  kentsel dönüşümü var.. Oralardaki kazı yapılan alanlara dikkat dedik. Otopark sorunu var dedik...

Daha da var.

Ben bir şey demiyorum.  Yorumu halka bırakıyorum. Siyasi partilerin kadrolarından oyla seçilmiş Meclis üyeleri bu kentteki her sorunu mecliste dile getirin, başkana sorun, cevap  isteyin. Halkın yararına olan sorunları irdelemek elbette sizin göreviniz.

Bunu buradan bir daha hatırlatıyorum.

XX

HAYYAM NE GÜZEL SÖYLEMİŞ!

Ben sadece şunu söylemek istiyorum.

Hayyam’dan bir dörtlükle hatırlatmak istiyorum.

OTURDUĞUN O KOLTUK ALTINDAN OLSA ŞAYET,

NE ÖNEMİ VAR DOSTUM , GİDER ELDEN NİHAYET

HAYAT RÜYA GİBİDİR, SONUNDA OLUR YALAN.

NAMUSLU BİR İSİMDİR DÜNYADA BAKİ KALAN.

Gerçekten de Hayyam çok güzel ve doğru söylemiş.

Bende Meclis üyelerine diyorum ki..
Koltuklar gelip geçicidir. Belediye Meclis üyesi demek seçilmiş ve şehrin güzel insanlarıdır ve kendilerine oy verenlerin hakkını  korumalı sorununu  dile getirmelidir.

Ben yukarıdan beri yazdığım Atatürk Gösteri Merkezi, Otopark sorunu gibi konuları dile getirmenizi istiyorum. Bir dahaki meclis toplantısında halkın yararına olan  konuları mutlaka dile getirin.

xx

DOĞUKAN ALPER

Bir Tarsus Türküsü çığırıyoruz. İlgilisinden ses istiyoruz, cevap bekliyoruz.

Mesela  İsmetpaşa mahallesindeki   inşaat alanında yapılacak temel kazısı konuları ile ilgili yazdığım yazıdan dolayı Müze Müdür  vekili DOĞUKAN ALPER  kardeşim beni aradı.

“Mustafa bey bahsettiğiniz mahallede veya başka yerde  temel kazısı yapılırken biz  görevimizi yapıyoruz. Bir asker gibi  kazı yapılan yerlerde bekliyoruz. Bahsettiğiniz konuların üzerine gidiyoruz, sizin de bilginiz olsun” dedi. Uyarılarımız için teşekkür etti.    

Bende DOĞUKAN ALPER Müdürüme teşekkür ediyorum. Kendisi genç ve çalışkan biri. Görevinin bilincinde. Böyle müdürler olursa bu kentte güzel şeyler olur . Olacağına da inanıyorum

xx

BİR DOKUN BİN AH İŞİT.

Arkasından neler geliyor neler.

Ben bazı konuları anlamakta zorluk çekiyorum.

Önceki gün Tarsus Kaymakamı KADİR SERTEL OTCU izine ayrılmış. Kaymakam izinden dönünce yeniden hatırlatacağım. Bu Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  müdürü AHMET SARMAN  ile ilgili çok söylenenler var. Bu konuları kaymakam beye ileteceğiz.

Biz halkın yararına olan her şeye destek oluruz. Bu Vakıflara, teşkilatlara sayın Cumhurbaşkanımız Ak parti genel Başkanı  RECEP TAYYİP ERDOĞAN hassasiyet gösteriyor. “Her şey halkımız için, dürüst ve tatlı dilli olacaksınız” diyor. Bizde Sayın ERDOĞAN’ın bu sözlerini ilgili etkili ve yetkililere hatırlatıyoruz..

Allah Dünya lideri  sayın Cumhurbaşkanımız Ak parti genel Başkanı  RECEP TAYYİP ERDOĞAN ‘a sağlıklı ömür versin diyorum..

xx

BİR FIKRA

Köşemi bir fıkra ile bitirmek istiyorum.

Temel ve Kız babası konu..

Kız istemeye giden Temel’e,  baba sorar:

“Oğlum sen kızımı istiyorsun.”

“Evet efendim. Allahın emriyle peygamberin kavliyle kızınızı istiyorum efendim”

“İyi de senin evin var mı?”

“Var efendim.”

“İşin var mı?

“Var efendim”.

“Maaşın iyi mi? Kızımı rahat ettirecek misin?”

“Maaşım çok iyi ve tabiî ki kızınızı çok rahat ettireceğim efendim”

“Sigara, içki, kumar olayın var mı?”

“Hiçbiri yok efendim.”

“Peki oğlum senin hiç kötü alışkanlığın yok mu?”

“Var efendim. Çok yalan söylerim”

Kıssadan hisse. Günümüze uygun bu fıkradan kim ne ders çıkarırsa artık.

Günümüzde de kentimizde yalan söyleyen  ve inkar eden  çok. Onlara sunulur

Allah’ım herkesin yar ve yardımcısı olsun.
Bu Tarsus hepimizin, başka Tarsus yok. Onun için birbirimize saygı ve sevgi gösterelim. Küçükler büyüğünü saymalı, büyükler küçüklerini sevmeli.

Dedikodu yapmayalım. Laf  getir götür yapmayalım. Allah’ım hepimizi bu konulardan uzak tutsun.

xx

BİR ANEKDOT:

Tarsus’ta Çamlıyayla’da , Gülek’de  diğer bölgelerimizde, köylerimizde , karasinek, sivrisinek volta atıyor. Bununla Tarsus belediyesi mi, Mersin Büyükşehir Belediyesi mi ilgilenecek. Bildiğim kadarıyla Tarsus’ta  ve Çamlıyayla’da, Gülek’de köylerde karasinek ve sivrisinekten çok şikayet var. Bunu  Başkan VAHAP SEÇER’E buradan hatırlatmak istiyorum. Sosyal medyadan da hatırlatan var. Bu konuların üzerine gidecektir. Belki de ilaçlama yapılıyordur ama   az yapılıyorsa gerektiği gibi ilaçlama yapılsın.

Bu arada Mersin Büyükşehir Belediyesinden işçi çıkarmalar başladı. İşten çıkarılan ve işsiz kalan kardeşlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun.  VAHAP SEÇER aslında bu konularda hassastır. Vicdanlı biridir. Bu konuda belki de etrafındakiler sevgili başkanı yanlış yönlendiriyordur. Ben derim ki  yazıktır, günahtır ekmek kapısı önemlidir. Kimsenin ekmeği ile oynamayın.  Birçok kişi bizi arıyor, bizim elimizden ancak bu kadarı geliyor. Konuyu başkanı VAHAP  SEÇER’e iletiyorum. 

Cumaların yüzü suyu hürmetine başkan Seçer’in bu konuya el  atacağına inanıyorum.

HERKESİN CUMASI MÜBAREK OLSUN.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI