:: 07 Temmuz 2022 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

BUGÜN

21 Şubat 2022 Pazartesi 09:39

Bugün,  İyi Parti genel başkanı Meral Akşener,  Tarsus”a gelerek   Atatürk caddesinde   ve Küçük Minare Cami bölgesinde esnaf ziyaretinde bulunacak.  Akşener daha sonra ortam müsait olursa halkımıza da kısaca hitap etmesi bekleniyor.

Akşener,  dün  akşam  Mersin’e geldi.  Ardından  Erdemli ilçesine geçerek burada da partisi ile ilgili çalışmalara katıldı. Ve bilahare  yeniden  Mersin’e gelerek  Yoğurt pazarında ziyaret ve incelemelerde bulundktan sonra  Bugün ise kentimize gelecek.

Meral hanımın Tarsus’a yapılacağı ziyaretler için hazırlıklar tamamlandı. Parti teşkilatı araçlarla anons yaptırarak halkımıza Meral Akşener’in geleceğini duyurdu.

Bizde bugün aramızda olacak olan  İyi Parti genel başkanı  AKŞENER’e  “Tarsus’a hoş geldiniz” diyoruz.

ALİ SEÇER

Seçer Tarım’ın belkemiği  bir arkadaşımız var.

Abisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra bütün işler ALİ SEÇER’in üzerinde kaldı. Ali Seçer, bu konulara zaten alışık. Abisi VAHAP SEÇER  Büyükşehir belediye başkanı olmadan önce  CHP’den iki dönem milletvekilliği yaptığı için ticari konuları kendisi de biliyor.  Çiftçinin sorunlarını biliyor, onları sorunlarını çözmede isabetli kararlar alıyor.

Bence Ali  Seçer de  gerçekten Çiftçinin dostudur. Onun dostluğu yıllardır devam ediyor.

                       

Çiftçiye yardımcı olmak için  ALİ SEÇER elinden geleni yapıyor. Bunda başarılı da oluyor ki, çok seviliyor.

İŞİ ZOR!

Bunun yanı sıra birde politikanın  içinde “Ben politika yapmam” dese de, kendisi Vahap Seçer’in kardeşi olması nedeniyle sıkıntısı olan önce Ali Seçer’in yanına gidiyor.

Vatandaş da haklı. Çünkü Vahap Beyden önce Ali Beyi de ziyaret ediyor.   ALİ SEÇER’in yanına gidenlerin çoğu, iş konusu için gidiyor.  Ali Seçer de kendisine kim gelirse gelsin ilgisini esirgemiyor. Dinliyor, not alıyor ve ilgili yerlere iletiyor. Kendisi bir nevi  elçi..

Kimsenin kalbini kırmıyor.

 Ali bey, İşyerine gelenlerle ilgilenmese olmaz. Çünkü o Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER’İN kardeşi.

Ben Ali beyi bazen cenaze ve diğer törenlerde de görüyorum. Orada bile vatandaş sorunlarını gelip anlatıyor. Ali Seçer, sorunu dinlerken anında ilgili makama bildiriyor. Bunu bizzat gördüm. Ali bey sıkıntı ve sorun iletildiğinde 1-2 saat sonraya bırakmıyor. Anında ilk fırsatta iletiyor. Cenaze gibi, düğün nişan törenlerinde de halkın içinde ve yanında olan Ali Bey, herkesimin takdirini memnuniyetini kazanıyor.

Ali beyin işi gerçekten zor. Hem ticaret hem politikanın içinde… Allah Ali beyin yar ve yardımcısı olsun.

 

AHMET KALMIŞ

Geçtiğimiz Cumartesi günü idi. Dr. Ahmet Kalmış, partilileri, STK’lar ve basın ile bir kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltılı toplantıya Memleket Partisi il başkanı ÖZGÜR TÜRKER ve il yöneticileri , Erdemli ilçe başkanı da geldi. Birlik ve beraberlik görüntüsü verdiler. Ben partilileri iri ve diri gördüm. Bizzat konuşan  Erdemli il başkanı kendisini politikada iyi yetiştirmiş.

Memleket Partisi Tarsus ilçe başkanı Dr. AHMET KALMIŞ konuşmasında alkış aldı.  Kalmış “İlk seçimlerde ben Tarsus belediye Başkanlığına adayım” diyerek adaylığını bizzat topluluk önünde de açıklamış oldu. Kalmış’ın konuşmaları ve açıklamaları yerindeydi. Ben Memleket Partisi Tarsus ilçe başkanı AHMET KALMIŞ’ın bu düşüncesi nedeniyle kendisine hayırlı uğurlu olsun diyorum.

Kalmış doktor olarak da herkesin kalbine girmiş. Sevilen ve sayılan bir doktor olarak  kendisine çıktığı politik yolda da başarılar diliyorum.

MEHMET YUNUS SEVEN

Yine bir başka doktorumuz.. MEHMET YUNUS SEVEN de geçtiğimiz Cuma günü  İyi Partiye katıldı. Parti binasında ilçe başkanı DANİYEL MERCAN kendisine Partisinin rozetini taktı. Bugün kentimize gelecek olan İyi Parti genel başkanı MERAL AKŞENER müsait olursa, Doktor  MEHMET YUNUS SEVEN’in yakasına  rozetini takacaktır.

Kalabalık halk topluluğu , parti yöneticileri,  sevenlerinin ve bazı muhtarların  katılımı ile parti binasında basının huzurunda kaydını yaptıran Seven’in bu girişiminin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

MEHMET YUNUS SEVEN geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir proğramda  Belediye Başkan adaylığını deklare etmişti. Adaylığı da olumlu karşılandı.

Bu arada CHP’de uzun yıllar siyaset yapan gençlerden İlke Özyaşaroğlu da İyi Partiye katıldı. Rozeti ilçe başkanı taktı. Hayırlı uğurlu olsun.

 

SİYASETÇİNİN İŞİ KOLAY

Artık günümüzde siyasetçilerin işi kolay.

Bir bakıyorsunuz, bir siyasetçimiz Oda başkanlarını teker tek ziyaret etmiş.

Şu sıralar birçok odanın binası eski Maliye Sarayında.  Önceki dönem belediye başkanı  ŞEVKET CAN’ın odalara tahsis ettiği binada hepsi bir arada. HALUK BOZDOĞAN ‘da  bu binadaki diğer eksiklikleri tamamladı, odalar iki belediye başkanının tahsisleri ile bir araya geldi.Şimdi siyasetçilerin işi kolay..

Çünkü Tarsus Esnaf Odaları Birliği binasına çıktıklarında en az 12 oda başkanını bir arada bulabiliyor ve hepsini teker teker ziyaret bile etse, işleri kolay. Sonra toplu bir fotoğraf vererek işlerini görüyorlar.

Bazı Odaların burada olmadığını da hatırlatayım. Madeni Sanatkarlar Odasının ,  Şoförlerin, Bakkalların, Elektrikçilerin, Marangozların, Servisçiler Odasının , kendi mülkleri olduğu için kendi ikametgahlarında oturuyorlar. Bunlar dışındaki 12 Odanın mekanı ise eski Maliye sarayındaki Esnaf Odaları Birliği  olunca siyasetçiler içinde kolay oldu.  Siyasetçiler 12 ayrı  odaya ayrı ayrı gitmekten kurtuldu.  Bir nevi iyide oldu diyebilirim.

HACI ÖZKAN GELDİ

Geçtiğimiz Cuma günü de şehrimize Ak Parti Milletvekili  HACI ÖZKAN Şelale Çay Bahçesine  geldi. Esnaflıktan gelen ve yine esnafları çok seven HACI  ÖZKAN, müsait olan 12-13 oda başkanı ile bir araya geldi. Orada 2 saate yakın toplantı yaptı, sorunlarını dinledi. Esnafın sorununu ve derdini bilen Özkan bu  ziyaret ve sohbette aldığı sorunlara da  derman olur inşallah,.

NOT: Gazetemiz  yayına hazırlandığı sırada MHP Tarsus ilçe teşkilatının Baraj bölgesinde TOY Bahçesinde kahvaltılı toplantısı vardı. Burada ilçe başkanı, Milletvekilleri, Teşkilat sorumluları ve basınla, partililerle bir araya geldi. Bu konuyu da inşallah bir dahaki yazımda sizlerle paylaşacağım.

HERKESE HAYIRLI HAFTALAR DİLİYORUM.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI