:: 10 Ağustos 2020 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YAĞMUR ARSLAN YAĞMUR ARSLAN

Covid 19 tarımı nasıl etkiledi

20 Nisan 2020 Pazartesi 09:54

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan ve Almaya’da devam eden covid_19 tüm sektörleri etkilediği gibi Tarım sektörünüzde etkiledi.

İnsanlarımız günden güne yapabileceği tek şey evde kalıp bağışıklıklarını  güçlendirmek. Bol C vitamini ve organik ürünler tüketmektir.

İnsanlar gıda  tüketmezse ölür. Nasıl ki hastanelere ihtiyacı varsa yaşamlarını sürdürebilmeli içinde tarıma (üretmeye)ihtiyacımız vardır...

Üreticilerimiz sokağa çıkma yasağına rağmen tarımda üretimi sürdürmek  zorundadır.

2 gün süreyle 30 büyük şehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sonra da tarımda üretim ve hasat faaliyetleri aksatılmadan sürdürülüyor.

Evet hasat sürüyor üretimin devam etmesi,hasat edilen ürünlerin değerinde satılması, çiftçinin para kazanması gerekiyor. Tüm ürünlerin tüketilmesi için hükümet ve yerel yönetimlerin destek vermesi gerekiyor. Tarımda destek paketi acilen açıklanarak, uygulanmalıdır.

Çok şükür ki üreticilerimiz üretiyor. Ve şimdilik aç kalmıyoruz. Onlara canı gönülden minnettarım ve minettarız. Bir sokağa çıkma yasağında dahi herkes fırınlara ve marketlere hücum etti.

Demem o ki ekmeğin, suyun, tarımın, hayvancılığın, kıymetini çok iyi bilelim. Salgın geçtikten sonra alışkanlıklarınızı değiştireceğiz. Eskisi gibide olamayız. Bir an önce yerli tohuma dönelim.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI