:: 10 Ağustos 2020 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

DEPREM

27 Eylül 2019 Cuma 12:15

Dün İstanbul'da meydana gelen ve iki üç kez hissedilen deprem   dünyanın gündemi oldu.5.8 şiddetindeki deprem herkesi korkuttu, insanların yüreğini ağzına getirdi.

Allah'ıma binlerce şükür ki korkulan  olmadı.İstanbul'da olan bu deprem elbette Tarsus'u da olumsuz etkiledi.

Böyle üzücü olaylar nerede olursa olsun, yüreğimizi ağzımıza geliyor.

Allah'ım hepimizi, ülkemizi ve devletimizi, milletimizi  esirgesin.

Dünkü depremde fazla bir kayıp olmaması teselli  kaynağımız oluyor.

Şahsen benim, her deprem oluşunda 17 Ağustos 1999 yılındaki Marmara depremi aklıma geliyor.O zaman dönemin Tarsus Belediye Başkanı BURHANETTİN KOCAMAZ ile birlikte İstanbul'a yardım götürmüştük. Hem araç makine hem de gıda ve battaniye gibi yardımlar götürmüştük. Bizde o zaman başkan Kocamaz ile birlikte Marmara depreminin yaşandığı yere gittik. Orada 3-4 gün kaldık, insanların acısını paylaştık, yardım götürdük.

Orada bizde depremzedelerle birlikte çadırlarda kaldık.O acı günler gözümün önünden gitmiyor..Allah'ım böyle afetleri bir daha yaşatmaz inşallah diyorum.

 

YENİ KAYMAKAM

Kaymakam KADİR SERTEL OTCU bey kentimize bu ayın başında geldi göreve başladı, şimdi ay sonuna geldik. Maşallah ziyaretçi akını devam ediyor.

Bu kentin adetindendir, yeni bir mülki

amir geldiğinde mutlaka hoş geldin ziyaretine  gidilir.

Tarsus'ta birde laf getir götürcülerin  sözleri bitmez, bu nedenle olsa gerek ziyaretler bitmek bilmiyor.

Mülki amirimize ziyarete gitmek isteyenlere elbette yok denmez.

Oraya gitmek, yeni kaymakamla tanışmak herkesin hakkı.

Ancak bu ziyaretler çok uzuyor, bu nedenle bu işi bitirelim ki, kaymakam Otcu kentimiz için çalışmaya fırsat bulsun.

KADİR SERTEL OTCU beye tekrar kentimize hoş geldiniz diyoruz.

Allah yar ve yardımcısı olsun..

 

YENİ SAVCI

Bu arada yeni Cumhuriyet başsavcımız geldi.

RAMAZAN  MURAT TİRYAKİ beye öncelikle hoş geldiniz diyorum.

Yeni savcımız yargıda görevli olduğu için her gün ziyaretçilerle görüşemeyebilir. O nedenle ziyaretçileri belirli günlerde kabul ediyor. Biz henüz randevu alamadığımız için  yeni Başsavcımızı ziyaret edemedik.

Onun için bu konuda çok bilgim yok. Sadece kendisinin çalışmalarını  basında çıkan haberlerden takip ediyoruz.

Yarın bir gün sıra bize de geldiğinde değerli Cumhuriyet Başsavcımızı ve diğer yeni gelen savcılarımızı ziyaret ederiz. Orada görüp konuştuklarımızı sizlerle paylaşırız.

Ben yeni Cumhuriyet Başsavcımız RAMAZAN  MURAT TİRYAKİ  beye, diğer savcılara ve hakimlerimize de  kentimize hoş geldiniz diyorum.

Sizlerin adalette önemli bir görevde bulunmanız nedeniyle hepinize Allah'ım güç kuvvet versin diyorum.

 

BAŞKAN BOZDOĞAN

Tarsus Belediye Başkanı DR. HALUK BOZDOĞAN, Nisan ayının başında göreve başladı. 6 ay oldu, ama ziyaretçileri bitmedi.

DR.HALUK BOZDOĞAN “Günde üç saat uyuyorum” diyor. Dr. Haluk Bozdoğan başkan seçilmeden evvelde doktorluk yaparken yine günde 3-4 saat uyuyordu. Şimdi birde başkanlık görevi aldı, o nedenle  uyuma saati günde 3 saati geçmiyor. İşi kolay değil.

Bizler Dr. Haluk Bozdoğan'dan randevu alamasak, bir gün telefonumuza çıkmasa ben dahil kızıyoruz. Ne diyeyim başkanın işi zor, Allah DR. HALUK BOZDOĞAN'A da güç kuvvet versin. İşi kolay değil.

Belediyede 25 yıl sonra belediyenin CHP'ye geçmesi, hem bunun mutluluğu, hem partililerin ve ziyaretçilerin sevinci ziyarete dönüşünce başkan DR. HALUK BOZDOĞAN çalışmaya vakit ayırmakta zorlanıyor.

Birde hastalarından vazgeçemiyor. Hastalarda Dr. Haluk Bozdoğan'dan vazgeçemiyor. Pazar günleri bile muayeneye devam ediyor. Allah'ım başkan DR. HALUK BOZDOĞAN'a güç kuvvet versin.

Ben derim ki;

DR. HALUK BOZDOĞAN başkanım.. Sana bir dost tavsiyesi. Biraz da sağlığınıza dikkat edin.

Benden hatırlatması.

 

NEVZAT ÇETİN'LE KARŞILAŞMA

Siyasetle başladık devam edelim.

Ak Parti ilçe başkanı NEVZAT ÇETİN ile   geçen gün bir cenaze töreninde  karşılaştık. Cenazede bile kendisini telefonla arayan arayana.. Bir tane telefon eden olduğunda konuşurken hemen başkasının aradığını sinyal veriyor.  Onunla  konuşurken yine bir iki sinyal geliyor. Onlara dönüp konuşurken diğer sinyaller gelmeye devam ediyor. Yarım saat içinde 5 kişiyle konuşsa birde  arayanların sinyalleri gelince arayan sayısı 25 kişiyi geçiyor.

Ak Parti ilçe başkanı NEVZAT ÇETİN  “Telefon gelince  ben telefona çıkmak istiyorum,  arayan o kadar çok oluyor ki ancak yetişebiliyorum. Telefonla konuşan kardeşlerim bilir. Biriyle konuşurken ardından başka arayanların sinyalleri de kendini belli ediyor. Beni arayana gece de olsa  mutlaka dönerim. Ben ve yönetim kurulu üyelerim elimizden geldiğince çalışıyoruz. Kimseyi incitmemeye çalışıyorum. Sabah 09-10 gibi partiye geliyorum. Biz gelene kadar gelen ve arayan olursa partide nöbetçi arkadaşlarımız ilgileniyor.

Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti genel başkanımız sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ın dediği gibi “yeni yeni Ömerler  ve yeni partililer arıyoruz. Partimizi güçlendirmeye çalışıyoruz.'Evet.. Ak parti ilçe başkanı NEVZAT ÇETİN haklı. Sosyal medyadan da kendisini takip ediyoruz. İşi kolay değil. Bu bir sıkıntı  değil. Başkanı arayanlar o an görüşemese bile başkan daha sonra mutlaka o arayana dönüyor.

Başkan vizyonuyla, kibarlığıyla herkesle iyi geçinmeye çalışan biri.Kendisini arayanlara gecede olsa dönüp arıyor ve sorunları dinliyor. “Ben sabah en geç 10.00'dan itibaren  partideyim. Ben ve yönetim kurulu üyelerim partililerimizin vatandaşların, Tarsusluların her zaman yanındayız. Yeni yeni Ömerlerinde yanındayız” dedi.

Bende  vebal kalmasın diyerek Ak parti ilçe başkanı NEVZAT ÇETİN'in  söylediklerini paylaştım.

Allah size, partililere, yönetiminize güç kuvvet versin.

Başkan Çetin “Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti genel başkanı sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a  sağlık ve mutluluklar diliyorum. Allah sizden razı olsun” derken aynı temenniler sizin içinde geçerli olsun..

ÇETİN'e  bize zaman ayırıp konuştuğu için teşekkür ediyorum.

Ve bugün hayırlı bir gün. Günlerden Cuma. Herkesin Cumasını kutlayarak sağlıklı ve mutlu yarınlar diliyorum.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI