:: 24 Kasım 2020 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yakup BONCUk Yakup BONCUk

EKRANDA TARSUS YÜZLERİ

19 Ekim 2020 Pazartesi 15:32

Nüfus cüzdanında Tarsus yazan, yada bir vesile Tarsus’ta doğmuş ve büyümüş olan insanlar var.

Özellikle Tarsuslu olup da bir yerlere gelen hemşehrilerimizin varlığı bizleri mutlu etmektedir.

bu bir milletvekili,  bakan, doktor, avukat olabilir.

Gazeteci olabilir.

Bu hemşehrilerimizi zaman zaman bir yerlerde görmek, TV ekranlarında karşılaşmak bile  güzel..

TRT bir yanda,  özel TV kanalları diğer yanda..

Hemen hemen hepsinde her gün Tarsus yüzlerini görmek mümkün.

Bir ayağı Tarsus’lu olan Veyis Ateş, Habertürk haber müdürü olduktan sonra sık sık ekrana çıkıyor. Hemşehrimiz zaman zaman Tarsuslu Oral Çalışları, CHP’li Ali Mahir Başarır ile bir ayağı Karataşlı olan eski CHP milletvekili Aytuğ Atıcı’yı ekrana getiriyor. Yine Başarır ile Atıcı, değişik kanallarda da yine ekranlara çıkıp görüşlerini açıklıyor.

İşin ilginç yanı, bazen Habertürk’de Veyis Ateş’in sunduğu proğramda Oral Çalışlar, karşısında bazın Aytuğ Atıcı, bazen  Ali Mahir Başarır’ı görmek mümkün oluyor. Böyle olunca Tarsuslular ekranı parselliyor ve fikirlerini dünya ile paylaşıyor.

TRT’DE MUSTAFA ÖZEL

Devlet kanalı olan TRT kurumunda ise Tarsuslu bir yüzü görmek bizleri sevindiriyor. TRT Haber kanalında ekrana çıkan isim Mustafa Özen..

Tarsus Yeniceli olan hemşehrimiz TRT Haberde özel proğramlar ve  haber kuşaklarını sunuyor. Diksiyonu, haber sunumu ve anlaşılır kelimeleri ile takdir toplayan Mustafa Özen de bizim ekrandaki yüzlerimiz arasında yerini aldı. Bu da bizleri gururlandırıyor.

Tarsuslular gerek devlet kanalında gerekse özel kanallarda yer alarak ekranı parselliyor ve fikirlerini dünya ile paylaşarak Tarsus’u da tanıtmış oluyor.

Kendilerine başarılar diliyoruz.

xxx

AKKOZA VE ZİRVEYE KUTLAMA

Tarsus’ta yayınlanan yerel gazetelerimizden Tarsus Ekspres gazetesi olanak 41. yayın yılımıza girmenin mutluluğunu yaşarken, ayrıca  Akkoza ve Zirve gazeteleri geçtiğimiz günlerde yeni yayın dönemine girdiler. Haftalık ve renkli baskılı çıkan bu iki gazetemizden Akkoza 24. yayın yılına girerken, gazetenin sahipliğini üstlenen Hasan Selenoğlu kardeşimize teşekkür ediyorum.

Yine Haftalık yayınlanan Zirve gazetesi de yayın hayatında 17. yılına girdi. Bu özel gün kutlamalarına bendenizi de davet ettiler. Orada Yeni Güneş gazetesi kurucu sahibi Hamza Yirik, Cumhuriyetin kalemi Beyhan Balaban , Son kare gazetesi sahibi Serdal Baykal ve eşlerini ağırlayan Ferhat Günaştı beye de çok teşekkür ediyorum.

Zirve’ye nice uzun yayın yılları diliyorum.

Halkımızın ve aydınlarımızın yerel gazetelere sahip çıkmasını diliyorum. Abone ve reklam desteği ile yerel gazetelerimizi ayakta tutarsak, onlarda sizlerin gözü, kulağı,  dili olmaya devam ederler.

YEREL BASIN YAŞASIN, MEMLEKET SAHİPSİZ KALMASIN!..

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI