:: 07 Temmuz 2022 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

EMNİYETE ZİYARET

22 Kasım 2021 Pazartesi 09:56

Emniyet müdürü EBUBEKİR FİL göreve başlayalı 2 aya yaklaştı ama müdür  beye hoş geldin ziyaretleri sürüyor.

Bizde geçtiğimiz  gün “biraz ziyaret yoğunluğu geçsin sonra hoş geldin ziyaretine gideriz” diyerek  ziyaret gerçekleştirdik.

Hafta içinde  Yazı işleri müdürümüz  AHMET CAN ERDOĞAN ile Emniyet müdürü EBUBEKİR FİL’e ziyarette bulunduk. Müdür bey bizleri güler yüzle , tatlı dille karşıladı.

Ziyarette başta başta  şehrin asayişi konusu olmak üzere istişarelere bulunduk

İlk dikkatimizi çeken Müdür beyin sağ tarafındaki bilgisayardaki şehrin değişik noktalarındaki canlı görüntüler, karşısındaki  dev ekrana yansıtılmış. 

Bu sistem adeta iğnenin deliğini gösteriyor, yolda yürüyeni , kavga edeni, her şeyi gösteriyor. Tüm kent  Emniyet müdürünün takibinde.

Gözünü oradan hiç ayırmıyor. Kendisi hem bizimle sohbet ediyor, hem de kameradan Tarsus’u izlemeyi sürdürüyor.

Müdür Ebubekir Fil, şehrin değişik noktasındaki kameralar en küçük detay dahi izlenmekte,görülmekte suçluların teşhis

edilmesinde, ele geçirilmesinde

önemli etken olmaktadır” dedi.Ebubekir Fil, Tarsus'un huzur ve asayiş konusunda iyi olduğunu belirterek, suçla ve suçlularla mücadelede teknolojinin en etkin şekilde

kullanıldığını sözlerine ekledi.

Teşekkürler Emniyet müdürüm..

                                  

TEKNOLOJİ  ÖNEMLİ

BAŞTARAFI 1’DE- Teknolojinin en güzel nimetlerinden ve en son halinden yararlanıyor Emniyet Müdürü.

Hareket buradan başlıyor.

Sohbetimizde soruyorum. “Müdürüm Tarsus’u nasıl buldunuz”

Emniyet müdürümüz EBUBEKİR FİL “Tarsus çok güzel bir şehir insanları iyi,diğer yerlere göre  trafik akışı iyi.  Ama elbette sorunda var.  Ama bu sorunları sizlerle birlikte aşacağız inşallah” dedi.

Müdür bey sözlerine devam ederek “Ben zaten bu bölgede çalıştım. Akdeniz  ilçesinde Emniyet Müdürlüğü yaptım. Tarsus’a yabancı değilim. Tarsus bizim için çok önemli. Buradaki sorunların üstesinden geleceğiz. Kamera var , dev ekran var karşımızda. Bu kentteki en ufak bir olayı buradan görüp müdahale etme imkanımız var” dedi.

HERKES  SAHADA

Emniyette içerde fazladan ekip yok. Görevli tüm fazla ekipler dışarıya verilmiş.

EBUBEKİR FİL “Tarsus kenti bizim için önemli. Dışarıda herkes görev yapacak. Kenti tarıyorlar. Olay sayısında düşüş var. Bilhassa hırsızlık, kapkaç, kavga,  havaya rastgele silah sıkmak gibi olayları takip ediyoruz. Faizciler kartçılar , kanundışı çalışan herkesin karşısındayız. Ama halkımız ve siz değerli basın mensupları da bize yardımcı olun. Birlikte tüm sorunları aşarız. Devletimiz güçlüdür. Her zaman haksızlık yapanların karşısındayız.. Suç işleyenler her zaman Devleti ve Emniyeti karşılarında görürler”

****

Emniyet müdürü EBUBEKİR FİL’i kararlı gördüm.

Müdür bey “Kaymakamımız sayın KADİR SERTEL OTCU ile sürekli toplantılar yapıyoruz. Mülki amir olarak kaymakamımız bize güç veriyor. Halkımız ve basında desteklediğinde  aşamayacağımız zorluk yok. “ diyerek işi özetliyor.

Bir yerde olumsuz bir konu görülürse Emniyet müdürü Ebubekir Fil hemen ekiplerini oraya gönderiyor. Yani müdür bu kentte her şeyi görüyor.

Ben derim ki..

Bu kentte kimse kimseye kötülük yapmasın, yasa dışı bir şey yapmasın.

Emniyetteki dev ekranda Tarsus’ta ne oluyor ne olmuyor hepsini gösteriyor. Bir caddede  bile ne olursa orada izleniyor.

Bizde Emniyet müdürü EBUBEKİR FİL’e kolay gelsin dedik.

Kendisine 2 ayı aşkındır ziyaret akışı bitmemiş. Bizde işleri vardır diyerek müsaade istedik, vedalaştık. Yazı işleri müdürümüz AHMET CAN ERDOĞAN ile birlikte  makamından ayrıldık, ardımızdan CHP ilçe başkanı ve Belediye meclisüyeleri de Emniyet müdürü EBUBEKİR FİL’e ziyarete gelmişler. Onlarla da görüşüp el sıkıştık. Oradan ayrıldık.

 

LATİF TUFAN

Emniyet müdürü EBUBEKİR FİL’e en yakın kişi Emniyet müdür yardımcısı LATİF TUFAN beyin yanına da uğradık.

Emniyet müdür yardımcımıza da hoş geldiniz, dedik. O da  Emniyet müdürü gibi deneyimli bilgili. Kendisine hayırlı olsun dileklerimizi ilettik

Latif  Tufan , Türkiye’nin büyük illerinde görev yapmış. En son  Bursa merkez  Yıldırım  İlçe Emniyet müdürlüğü görevinde bulunmuş. Polisliğin A’dan Z’ye her biriminde görev yapmış.

Derler ya? Çakı gibi bir polis Latif bey.  Ben  LATiF TUFAN ve ekibine de başarılar diledim “Tarsus sizden çok şeyler bekliyor” dedim.

Latif Bey de ” Emniyet müdürü EBUBEKİR FİL’in direktifleriyle çalışıyoruz, ulaşmadığımız gitmediğimiz yer yok. Her yerde 24 saat varız. Vatandaşlarımıza bir telefon kadar yakınız” diyen Tufan’ı iri ve diri gördüm. Mesleğine sevdalı gördüm.

Polislik böyle bir şey. Bir işi severek yaparsanız her güçlüğü aşarsınız.

Latif bey “Mustafa bey sizlerinde desteğiyle aşamayacağımız konu yok. Müdürümüzle birlikte bu göreve geldik. Kaymakam beyin direktifleri ile suç işleyenlerin art niyetlilerin karşısında  olduk, olacağız, onların korkulu rüyası olacağız” dedi.

Bende kendisine  “Size aynen katılıyorum” dedim..

****

Tarsus coğrafi açıdan büyük bir kent. En az 30 tane giriş çıkışı olan bir kentte Emniyet görevi yapmak, kaymakamlık yapmak çok zor. En çok uğraşacakları konu sanırım madde bağımlılığı olayı.

Emniyet müdür yardımcısı Latif bey ile  vedalaştık, görevinde başarılar diledik. Kendileri de ziyaretlerimizden memnun kaldılar. İleriki günlerde inşallah daha iyi günlerde karşılaşırız.

Kısaca… Bugünlerde Emniyette büyük değişiklikler var.

Masa başı değil fazla işi olmayan personelin hepsi sahada görevlendirilmiş.

Polisimiz her zaman olduğu gibi halkın yanında, halkın içinde..

Kötülerin ve kötülüklerin karşısında..

Bugünlük bu kadar.

                                   xx

YENİ HAFTANIZ SAĞLIKLI, MUTLU, HUZURLU VE BAŞARILI GEÇSİN..

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI