::
02 Aralık 2023 Cumartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

FESTİVAL-2

20 Kasım 2023 Pazartesi 09:24

Uluslararası 2.Tarsus Festivali  hafta sonunda yapıldı. Festivaller şehre heyecan ve canlılık getiriyor. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER de doğup büyüdüğü Tarsus’ta geçen yıl birincisini yaptığı festivalin bu yıl ikincisini yaptı. Çok geniş kapsamlı bir festival oldu. Böyle güzel organizasyonları yapmak cesaret ister, emek, yürek  ister.

Festivalleri geniş kapsamlı yapmak kolay değil. Tarsus’ta üç gün boyunca sanatçılar geldi, satış standları açıldı, söyleşiler, sergiler açıldı. Hepsi birbirinden güzel. Tabi anlayana..

ŞAHMERAN

Cuma günü Saat 17.30’da Şahmeran heykelinin olduğu Makamdan  açılış yürüyüşü yapıldı. Zaten Festivalin teması Şahmeran.

Makam mevkiinden başlayan yürüyüşte özel bir ŞAHMERAN figürü yapılmış.Çok güzel bir çalışma olmuş. Herkes beğendi. Bu güzelliği tarif edemem. En önde Şahmeranı temsilen  maket gidiyor, arkasında bando yürüyor. Ondan sonra Protokol yürüyor alkışlar arasında. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER  eşi MERAL SEÇER, Tarsus Belediye Başkanı HALUK BOZDOĞAN, CHP Tarsus ilçe Başkanı Selahatin Şahin, CHP Mersin eski milletvekili Ali Oksal  ve diğer protokol mensupları  yürüdüler.

Çok büyük bir kalabalık toplanmıştı. İlgi büyüktü. Tarif etmek mümkün değil.Dedim ya?Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e  Tarsus’ta büyük ilgi ve sevgi gösterileri vardı

Kaldırımlarda bekleyenler alkışladı, el salladı. Vatandaş kendisi ve  çocuklarını getirip Seçer’le fotoğraf çektirildi. Yürüyüş sırasında Vahap beyle en az 50 çocuk  ve büyük fotoğraf çektirdi. Bende oradaydım, bunlara şahit oldum. Yine  Vahap Seçer’in eşi Meral hanıma da büyük ilgi vardı. Yakın zamanda ben böyle bir sevgi seli görmedim. Tarsus’a büyük hareket ve canlılık kazandıran Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür ediyoruz.

KONSER ALANI

Yürüyüş tamamlanıp konser alanına geldik. Cumhuriyet alanında  saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.

Fox TV’nin başarılı sunucularından Merve  Yıldırım hanım güzel bir sunum yaptı.  Opera ve Bale gösterisi sunuldu, defile yapıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer kürsüye gelip güzel bir konuşma yaptı.

Seçer çok güzel ve anlamlı sözler sarfetti, halkı birleştirici sözler söyledi.

“Göreve geldiğimiz günden beri hiç ayrım yapmadan hizmet veriyoruz. Sanata destek veriyoruz. Ben Tarsusluyum ve Tarsuslu olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Tarsus’un bütün sokaklarında taşında toprağında emeğimiz var. Ben Tarsus’ta doğdum ve  büyüdüm. Şu an Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı  olarak Tarsus’a da en iyi hizmeti vermeye çalışıyorum. Bu festivalde herkes üzerine düşeni yapsın ve sahip çıksın. Bakın bugün buraya 12 ülkeden davetli ve sanatçılar geldi. Türkiye’nin dört bir yanından  insanlar konuğumuz oluyor. Bunlara sahip çıkın. Herşey Tarsuslu hemşehrilerimiz ve sevgili gençlerimiz için ” dedi.

Seçer’in konuşması sık sık alkışlarla kesildi.  Ben bu duygulu konuşması nedeniyle Seçer’i kutluyorum. Konuşmalar beni ve protokoldeki herkesi duygulandırdı..

Birinci gün SİMGE  adlı sanatçı konser verdi.

Gençler de bu sanatçıyı dinlerken coştu, alkışladı.

Festivalin ikinci ve üçüncü günü de güzel etkinlikler yapıldı. Halk coştu.Böyle güzel bir festival ile Tarsus birkaç gün canlılık yaşadı. Bu  canlılık inşallah ileriki günlerde de devam eder. Ben bu festivali düzenleyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ‘e ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

AK PARTİ TOPLANTISI

Tarsus hafta sonunda çok büyük canlılık yaşadı.

Aynı gün ve saatlerde yani Cuma günü Tarsus Festivalinin yanı sıra Ak Partinin de bir genişletilmiş toplantısı vardı.

Ak parti MKYK üyesi Mustafa Sever Tarsus’a geldi.

İlçe başkanı İLKER UYAR, güzel bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Bir şey değişiyor her şey değişiyor derler ya? Ak Partide önceki yönetim değişti, partiye canlılık geldi. Yakın zamanda ben böyle kalabalık bir toplantı görmedim. Ak Parti teşkilatını, yönetimini ve partilileri  Cuma günü çok iri ve diri gördüm.  Ak Parti yeni İlçe başkanı İLKER UYAR ve çiçeği burnundaki yeni yönetimini candan kutluyorum.

Ak partiden SERDAR AKKAYA kardeşim de herkesle ilgilendi, tek tek herkese telefon açtı ve çok güzel bir toplantı oldu. Nikah Salonunda MUSTAFA SEVER konuştu,partililer coştu.

Sever “Ben sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle seçildim. İlk toplantımızdan sonra bölgeme geldim. Burada tüm hemşehrilerimle bir araya geleceğiz. Sayın cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda çalışma yapacağız” dedi.

İnanır mısınız, ben  MUSTAFA SEVER ve  İLKER UYAR’ı bu toplantı ile ilgili olarak çok atak gördüm. İnşallah hep böyle güzellikler ve buluşmalar olur.

Ak partide artık İLKER UYAR dönemi başladı ve ekibi ile birlikte yol almaya başladı. Tarsus’un da iktidardan hak ettiği hizmetleri alacağına inanıyorum. İlker’in çok güzel projeleri var.  İlker bey, ufku açık, partisinin başarılı olması için kendini konulara endekslemiş gördüm. Bunları da ileriki günlerde sizlere aktaracağım. Ufku geniş, yoruma açık ve başarıyı özümseyen, sevgi ve saygıda kusur etmeyen AK PARTİ yeni  ilçe başkanı  İlker Uyar ve  yakınındaki  SERDAR  AKKAYA ve  çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. İşleri kolay olsun, başarılı olsunlar diliyorum.Bunlar belki görünmeyen şeyler ama önemli şeyler.

***

YENİ HAFTANIZIN SAĞLIKLI VE MUTLU, BAŞARILI  GEÇMESİNİ DİLİYORUM

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI