:: 25 Mayıs 2022 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

GÜN YAKLAŞTI

08 Aralık 2021 Çarşamba 11:55

Tarsus’un en önemli konularından biri hızlı tren projesi..

Projenin hayata geçirilmesi için günler yaklaşıyor. Belki yarın belki yarından da yakın..Kentin içinden geçen tren yolunu geçen günde yazdım. Bu yazımla ilgili konuyu  daha önceleri de en az 50 kez yazdım. Ama artık bıçak kemiğe dayandı. Herkes bu işin ciddi olduğunu herkes anladı.

Benim son yazımın ardından çok arayan oldu. Çok e mail atan oldu.

Herkesin ortak kanaati ise bu tren yolunun viyadükle üstten gitmesi. Yer altından olmuyorsa en iyisi viyadük yapılması..

Bu konuda  İnşaat Mühendisleri Odası TarsusTemsilcisi Namık Kemal Büyükaslan ve birçok mühendis bizi aradı. Arayanlar hep tren yolunun havadan gitmesi yönünde.

Bu iş yakında başlayacak.. Bıçak kemiğe dayandı. Herkes bu konuyu soruyor. Ama ne yazık ki milletvekillerinden ses seda yok.

Bugünlerde Yenice’ye şantiye kuruldu. Müteahhitleri belli. İşin yapımına bugün yarın başlanacak.

Erdoğan 2023  seçimlerinden önce bu hızlı tren projesinin bitirilmesini istiyor. Bu konuda bizleri araması gerekenler aramıyor.

Bu konu gazetemizin bugün manşetinde de var. Bugünlerde tüm yayın akışımızı bu hızlı tren projesine çevirdik.  İnşallah Tarsus için hangi proje hayırlıysa o yapılır.

xx      

HUZUREVİ

Tarsus Kaymakamı KADİR SERTEL OTCU’nun girişimleri ve ilgililerle görüşmesinin ardından kentimize 2. bir Huzurevi yapılacak. Bu  huzurevinin 100 yataklı yapılması planlanıyor. Ama kaymakam SERTEL  OTCU “Bu rakam düşük. Bu rakamın artırılmasını istiyoruz. Üstelik çok güzel ve serin olan bir hazine arazisi bulmaya çalışıyoruz” dedi.

Gece gündüz bu iş için uğraşan kaymakamımıza inşallah ilgililerde yardımcı olur.

Bu kentte de huzurevi ihtiyacı var. Huzurevi çok önemli. Ne makam sahipleri ne zenginler bugün Huzurevlerinde kalıyor. Yarın bizim de  ne olacağımızı Allah bilir. Kaymakam Otcu’nun bulduğu yerde çok güzel. Bu yeni yapılacak huzurevinin 100 kişilik değil en azından 300 kişilik yapılmasını istiyoruz. Devletimiz güçlüdür,hayırseverlerde destek olur  ve Tarsus’a 300 kişilik bir huzurevi yapılır. Bu nedenle Kaymakam KADİR SERTEL OTCU beyefendiye teşekkür ediyorum.

Kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

xx

SEÇER

Geçen hafta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER’i ziyaret etti. Başkan Seçer sohbetimizde o kadar çok şeyler anlattı ki.. Tarsus’a yapılacak hizmetleri bir bir sıraladı.

Msela makam bölgesinden geçen Ali Menteşoğlu caddesine orta refüj yapılacak. Bu şart. Bu yol hem gidişli hem gelişli olacak. Üstelik sağına da solunda da park yapan araç çok. O caddenin durumu içler acısı. Orada hergün maddi hasarlı kazalar oluyor. Onun için bu caddeye bir orta refüj şart. Bu cadde yenilenip ortasından birde aydınlanınca çok güzel hale gelecek ve trafikte rahatlayacaktır. Bence  bu konuda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER çok güzel düşünmüş. Bu işin ilgili birimleri işlerine bir an evvel başlamalı.

Parkın karşısındaki İstiklal Caddesinde çalışmalar başladı. Bu yol çift şerit olacak ve birde orta refüj yapılınca sanırım  araç trafiği rahatlayacak.

Şimdiden hayırlı olsun.

xx

ÇAMLIYAYLA’YA OTOPARK

Tarsusluların yaylası Çamlıyayla’yı biliyorsunuz. Orada Pazar yerinin olduğu yere bir otopark yapılacak. Yer teslimi yapılmış.

Ben diyorum ki..

Çamlıyayla’nın acil otoparka ihtiyaç var. Ama semt pazarına da ihtiyaç var. Çamlıyayla’ya daha uygun bir yer bulunup  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER ile ortak bir iş yapılarak hem Otopark yapılsın hem de semt pazarı yapılsın. Bugüne kadar Çamlıyayla belediye başkanı bizi pek aramadı. Ama oradaki otoparkın yapılacağı yer ile ilgili beni Çamlıyayla’dan çok arayan oldu. Burada ileriki günlerde sıkıntı olur mu bilmem. mersin Büyükşehir Belediyesi de buraya yatırım yapacak. Oraya otopark konusu gözden geçirilip öyle yapılmalı.

Şimdilik top Çamlıyayla belediye başkanında.

xx

SADIK EMRE DİREK

Son günlerde Kovit yine arttı. Hastaneler dolu.

Hastane önünde tahlil yaptıran çok.

Tarsus devlet hastanesi Baştabibi Dr. Sadık Emre Direk çalışkan ve dürüst biri..

Başhekimin dürüst olması önemli tabi..  Baştabip SADIK EMRE DİREK hep görevinin başında.  Sadık beye kimse bir şey diyemez.

Kendisini gece gündüz görevinin başında. İnanırmısınız, neye uğraşacağını şaşırmış. Yeni hastanenin taşınması gecikti. İnşallah en kısa zamanda taşınılır.

Ama hastanede o  kadar torpilli insan var ki. Baştabip bile torpilli olanlara bir şey diyemiyor. Her yerde bu torpil işi var. Ama devlet hastanesinde daha çok var gibi.

Bazı  siyasiler, gönderdikleri adamlara “Arkasında ben varım” diyormuş. Birilerine torpil yapıyormuş. Bu sağlık kuruluşunda zaman zaman olumsuzluklar oldu. Çoğu basına yansımadı. Olumsuzlukları şifaen bildirdik, kaleme dökmedik. Onun için torpilliyim diyenler elinizi çekin hizmetten.

Tarsus’u seviyorsanız her şeyi Başhekime bırakın. Orada çalışan dürüst başhekim ve yardımcılarına engel olmayın.

Burası bir sağlık kuruluşu.  Orada hizmeti aksatmayın.

Oraya herkes düşebilir, sağlık hizmeti alabilir.

O nedenle gölge etmeyin yeter.

xx

BİR NOT:

İnanırmısınız, ben çalışkan doktorları çok seviyorum. Onların gözlerinden öpüyorum. Kovit başladığı günden bu yana gece gündüz çalışan   İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan doktorlarımızdan METİN UZABACI hep ayakta. Ne zaman görseniz, üzerinde beyaz önlüğü ve  Kovit ile ilgili çalışıyor. Aşı  mı yapılacak, Kovit testi mi yapılacak Hızır gibi yetişiyor.  Bu genç doktorumuzla ilgili herkes memnuniyetini dile getiriyor. Bende takip ettim. Hakikaten öyle.

Hastalanmazsan doktor, yangın olmazsa itfaiye aklınıza gelmez. Kim hasta olsa aklına Dr. Metin bey gelir. Görevine bu kadar düşkün bir doktor olarak kendisini kutluyorum..

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI