:: 30 Kasım 2021 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yakup BONCUk Yakup BONCUk

HERKES ''İL OLMAK HAKKINIZ '' DİYOR AMA

15 Ekim 2021 Cuma 13:34

Bu güzel kentin önündeki ilk ve en önemli beklentisi bana göre “İL” olmaktır.

Birileri ne kadar  olumsuz konuşsa da inadımız inat!

“Tarsus’un olması  mümkün değil” derse desinler.

 Bizim inadımız sürüyor.

Daha önce kimler bu konuda bizlere söz vermedi ki?

O söz verenlere bakıyorum. Hepsi bu dünyadan terk-i diyar eylemişler. Yani verdikleri sözü tutmadan vefat etmişler. O söz veren siyasilerin  adlarını biliyorsunuz..

Bir Turgut Özal..

Bir Süleyman Demirel..ve diğerleri..Tüm siyasiler il sözü verdiler.

Oysa il sözü verenler bu sözlerini tutsalardı, şimdi tüm Tarsuslular kendilerine rahmet okurdu, Fatiha gönderirdi.

Çünkü biz rüşvet değil, hakkımızı istedik ve bugünde istemeye devam ediyoruz.

Bugün  birçok ilden daha büyük ve daha çok nüfusa sahip olan Tarsus'ta 346 bin yerli nüfus, yaklaşık 60 bin de Suriyeli var. Böyle bir kentin il olmaması zaten büyük bir handikap değil mi?

Öyle de bu konuda bize hak verenlerde ne yazık ki, ellerine yetki geçince sözünü tutmuyor.

Birkaç gün önce Tarsus’a gelen  ve  Aliefendioğlu köyünde  gerçekleştirilen Üretim Devrimi Kurultayı’na  katılan Vatan Partisi genel başkanı Doğu Perinçek “Tarsus il olacak kadar büyük bir ilçedir ve il olmayı çoktan hak etmektedir” dedi.

Benim bizzat katılıp,  kurultayda gündem dışı sorduğum soru gayet açık ve anlaşılır türdendi.

 “Tarsus, şu anda il olan kentlerin en az yarısından gerek toprak bakımından gerekse nüfus bakımından büyük bir kenttir. Resmiyette 350 bin, resmiyet dışı ise Suriyeli misafirlerle 400 bini geçen nüfusuyla Tarsus’a ilçe elbisesi dar gelmektedir. Partiniz veya şahsınız Tarsus’un il olması hakkında ne düşünüyorsunuz” dedim.

Perinçek “Tarsus elbette  yabana atılmayacak bir ilçemizdir.  Verimli toprakları ile, tarımı ve sanayisi ile, turizmi ile değerli bir ilçemizdir, büyük bir ilçemizdir. Böylesine eski ve büyük bir kentin il olması hakkıdır. Biz parti olarak bu  konuda Tarsus’un il olmasını isteriz ve destekleriz.”

Perinçek’in bu sözleri alanda bulunan ve kurultaya katılan  Tarsuslular ve dışarıdan gelen misafirler tarafından alkışlanırken, temennimiz bunu hükümete de iletmesi yönünde..

Vatan Partisi genel başkan Doğu Perinçek’in kendisi şu an milletvekili değil. Mecliste de  milletvekili yok. Ama hükümete bazı konularda destek vermesi ile  Cumhur ittifakına yakın duruyor. Bazı konularda hükümeti destekliyor,  önerileri dikkate alınıyor.

Bizde  “Denize düşen yılana sarılır” örneğinde olduğu gibi, mecliste gurubu olsun veya olmasın tüm siyasi partilerden  Tarsus’un il yapılması hakkında destek bekliyoruz.

Malum, geçenlerde MHP lideri Devlet Bahçeli bir temennisini ortaya koyarken “Türkiye cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yılında 100 ilimiz olsun” demişti. 81 ili bulunan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 öncesinde Bahçelinin bu önerisinin de  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından dikkate alınmasını bekliyoruz.

Tarsuslular, yaşadıkları kenti il yapacak ve hakkını teslim edecek siyasetçileri tarihlerine yazacak ve unutmayacaklardır. seçimlerde de bunun gereğini yapacaktır. Ben buna inanıyorum.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI