:: 17 Temmuz 2018 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet YAŞOT Mehmet YAŞOT

HÜLYA BAŞKANA MEKTUP

12 Ekim 2017 Perşembe 19:29

Kısa adı YEŞMA-DER olan Yeşil Mahalle Kültür ve Dayanışma Derneği yine güzel işlere el atıyor.

Son olarak geçtiğimiz Pazar günü Yeşil mahalledeki  dernek binasında geleneksel bir kahvaltı etkinliği düzenlediler.

Hülya hanım ve arkadaşlarının ellerine yüreklerine sağlık.

Geleneksel olarak düzenlenen bu kahvaltıda, eski milletvekilleri, bazı siyasiler ve mahalle sakinleri ile bazı sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri de destek verdiler.

Geleneksel kahvaltıda hep hatırlayacağız.

İnsan sevgisi..

Çocuk sevgisi..

Aile sevgisi..

Sofradan önce bu görüntü güzeldi. Herkese merhaba dedik. Hülya hanımda kocaman yüreğiyle halkı selamladıktan sonra güzel bir konuşma yaptı.

Mecrefecinin kızı Hülya hanım kahvaltıları arkadaşları ile çok güzel hazırlamış. El emeği göz nuru ile hazırlanan bu güzel kahvaltı  profesyonel kahvaltı salonlarını aratmadı.

Çok yıldızlı  otellerde verilen kahvaltılarla bile yarışa hazır bir görüntü çizdiler.

Her Perşembe yoksul çocuklara yemek veren  Yeşma-Der  ve ekibine teşekkür edildi.

Bende Hülya hanımı ve dernek yöneticilerini, bu derneğe destek verenleri kutluyorum.

Yine bu yaz sımsıcak geçti. Yeşma-Der bu yaz da sinema akşamları düzenledi. Büyüklere ayrı, çoçuklara ayrı sinema etkinliği yapıldı.

O çocuklar birde neyi hatırlayacaklar biliyor musunuz?

Yalnız olmadıklarını, sahipsiz kalmadıklarını ve kendilerine şefkat ve sevgi gösteren sizin gibi insanlar olduklarını gördüler.

Yine yabancı dil öğrenmede Yeşma-Der ekibinin düzenlediği kurslarda konuşuldu. Reklamsız ama samimi duygularla hazırlanan etkinlikler ve destek olanlar, sık sık derneğe davet edilip böyle güzel kahvaltılarda buluşturuldular. İnanın oradaki çocuklar, bu yapılan çalışmaları ve güzellikleri unutmayacaklar.Kitabı, defteri, ayakkabısı, giysisi olmayanlara da yine Yeşma-Der ulaşarak  çocukları sevindirecek.Kurduğunuz Giysi Bankta biriken giysiler yıkanıp ütülenip sökükleri varsa dikilerek yeni sahiplerini bekliyor. Yardım yapanı kimse bilmiyor.

Yardım alanı kimse bilmiyor. Yani alan ile veren birbirini tanımıyor. Böyle yapılıyor ki, kimse rencide olmasın.Yardımı alanda incinmez böylece.Aynı müzik dersindeki gibi.. Bazen buğulu hüzünlü, duygular kaplasa da o minik yürekleri, gelecekte serpilip büyüdükçe bu dernekte yapılanları gördükleri güzellikleri unutmayacaklardır.Hülya hanım bu derneğe başkan olunca adeta bir ışık oldu..

Çevresini aydınlatan.Hülya hanımın babası Mecrefeci imiş. Hatay'dan kalkıp gelmiş Tarsus'a. Musalla'nın tarım ağaları vicdanlı olduğu için Hülya hanımın babasını sevmişler.

Onun günlük ihtiyaçylarınıda karşılaşmışlar. O da çalışmış tarlada, mecrefeci olarak hizmet vermiş. Ve sonunda Tarsus'a yerleşmiş.

Hülya hanım böyle çalışkan bir babanın kızı. Sonra ikamet ettiği Yeşil mahallede, yani Musalla'da kurulan derrneğe başkan olmuş.

Bunun gelişimini şöyle antalıyor.

“Eşim Salih bey, birgün bana bir dernek kurulduğunu ve yardımseverlerle irtibata geçip yoksullara ulaştığını söyledi. Bende toplantılara katılmaya başladım. Benimde dernekte önerilerim oldu. Yönetici arkadaşlarda birgün bana öneride bulundular ve “gel sen başkan ol” dediler. Böylece önerileri kabul ettim ve başkan oldum.

Evim de yemek pişiremediğim günler oldu. Eşim Salihle birlikte zeytin ekmek bile yediğim oldu.”

İşte Hülya hanımın öyküsü böyle.

Şimdi dernekte bir kadın ve bir anne olunca, yüreği insan sevgisiyle dolu olarak bir anne başkan tanımamızı istedim.Tarsus Ekspres gazetesinden sevgiler Hülya başkan ve ekibine..

Başarılarınızın daim ve  güzel olması dileğiyle...

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI