:: 07 Temmuz 2022 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

İHALEYE ÇIKILIYOR

22 Haziran 2022 Çarşamba 08:31

İHALEYE ÇIKILIYOR

Yine konumuz aynı.

Çünkü konu , Tarsus’u ve halkı ilgilendiren bir konu.Aylardır yazdık çizdik, söyledik..

Ama  bir türlü olmadı.

Bugün takvimler 22 Haziran 2022 tarihini gösteriyor. Bugün saat 14.00’de Tarsus Şelale Otelinin yıkım ihalesi  var. Mersin Büyükşehir Belediyesi Otel binasının yıkımı için  bugün saat 14.00’de ihaleye çıkacak ve daha sonra ihaleyi alan kişi yada kuruluşa 15 gün içinde yer teslimi yapılacak.İhaleyi alacak firma veya kuruluş 15 günden sonra yıkıma başlayacak. Yıkım işlemi 120 gün süre verilecek. YANİ TARSUS ŞELALE OTELİ 4-5 AY İÇİNDE YIKILMIŞ OLACAK.

Bir daha söylüyorum.

Böyle bir tesis yıkılmamalı. Böyle bir tesis Tarsus’a bir daha zor yapılır. Bu mıntıkada, bu konumda böyle bir tesisi yapmak ve yaptırmak kolay değil. Ama dinleyen kim!

DENİZ

Vatandaşın bir başka derdi.

Tarsus Plajına  yıllardır bir türlü ulaşamadık. Aylardır yazıyoruz, cevap yok. Ne Mersin Büyükşehir’den ne Tarsus belediyesinden bir ses seda ve cevap yok. Böyle giderse beyaz kumu ile meşhur olan Tarsus Plajına yine ulaşamayacağız.

Vatandaşlar yine 2-3  saat uzaktaki sahillere gidip gelmek ve orada denize girmek zorunda kalacak.

Değerli okurlar görüyorsunuz, hiç kimseden bu plaj konusunda da ses seda yok.

 DEVLET HASTANESİ

Birkaç gündür Tarsus’taki  eski Devlet Hastanelerinin taşınacağını yazıyoruz. Herkes sus pus olmuş. Ses çıkarmıyor kimse.

Biz Devlet Hastanesi ek binasının en azından acil bölümünün açık   kalmasını ve birde uç poliklinik yapılmasını istiyoruz. Ama bu konuda da kimseden ses çıkmıyor.

VATANDAŞLAR VE SEÇMENLER DEMEK Kİ

HALİNDEN MEMNUN.

Oysa seçmenlerin ve hastane çevresindeki esnafların bu konuda siyasilere durumu anlatması lazım.  Buna rağmen mesleğimiz gereği konuyu biz basın olarak yazıyoruz, söylüyoruz. Ama kimse ses vermiyor.

Hele siyasilerden çıt bile yok.

O zaman yapacak bir şey kalmaz!

ŞEHİR PARKI

Tarsus eski Parkı hakkında da söyleyeceklerimiz var.

Eskiden Türkiye’nin en güzel parkı olan bu Kültür Park kel aynak kuşuna dönderildi.

Bu parkın yarısı geceleri karanlıkta kalıyor. İnsanlar akşam saatlerinde bu parka girmeye korkuyor. Bu park içinde karanlık bölgelerinde içki içenler var. Buradaki başıboşluğun giderilmesi gerek.

Mersin Büyükşehir Belediyesine ait olan bu parka güvenlik ekibi verilip bir de  aydınlatılması gerek.

SEÇER BAŞKANIM, SİZ TARSUSLUSUNUZ.

Bu kentin ve parkın durumunu biliyorsunuz. Yine bu park içindeki havuz boş , bitişiğindeki cafe aylardır kapalı. Orada eskiden çay kahve içilirdi hatta insanlar çevrede  oturup yemeklerini bile yerdi. Bu cafeyi birine vermiyorsanız, belediye çalıştırmalı, açık tutmalı.Halka belediye daha ucuza hizmet verir.

Birkaç yıldır bu park atıl kalmış durumda. Cafe açılmalı, havuz çalışmalı, aydınlatılması yapılmalı, birde güvenlik verilmeli. Parkın girişine güzel bir kapı yapılmalı, ışıklandırılması yeniden yapılmalı. Eskiden emeklilerde bu parka gelirdi. 

Artık emekliler kahvehaneye de gidemiyor. Çünkü cebinde 3-5 TL  çay parası olmayan çok insan var. Parka yeni çok banklar konulması gerek.

Bu konular ve sıkıntılar çok. Halkımızın da sorunlarına sahip çıkması gerek.

 Mersin Büyükşehir belediyesinin yetkilileri bu konuya el atmalı.

Tarsus’ta yapılacak iş çok. Bunları dile getiriyor, yetkililerin sorunları çözmesini bekliyoruz.

Bugünlük bu kadar.

HERKESE SAĞLIKLI VE HUZURLU GÜNLER DİLİYORUM.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI