:: 25 Mayıs 2020 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

İKİNCİ MECLİS TOPLANTISI

06 Mayıs 2019 Pazartesi 09:19

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan 2. Meclis toplantısını  yaptı.

Meclis üyelerinin yanı sıra  izleyici locaları da doluydu.

Sanki herkes bir şey bekliyor gibiydi.

Açılış ve yoklamanın ardından saygı duruşu yapıldı, istiklal marşı okundu.

Sonra gündem maddeleri rutin şekilde geçti. Oybirliği ile karar verildi.

Sözleşmeli personel alımları da meclisten geçti, diğer dairelerden gelen evraklar okundu.

İktidarı ve muhalefetiyle birlikte alınan kararlar meclisten geçti.

MHP grubu adına Ali Şimşek konuştu.

“Biz her zaman şehrimizin menfaatine alınan kararların arkasında olacağız, sizlerin yanında olacağız” dedi.

Ak  Parti'nin grubu adına Rüştü Çopur da yine aynı keza “Biz şehrimiz için alınan olumlu kararlara destek vereceğiz” dedi.

Bunlar  meclis toplantısının güzel  yönleriydi. Zaten birlik ve beraberlik sergilenmesi de güzel.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan da “Bizim grupta çoğunluk var” diyerek tüm kararların oybirliği ile geçmesini istiyor.

BOZDOĞAN

Geçen Cuma günkü meclis toplantısında  “Kaybetmeyi her zaman ahlaksız kazanca tercih ederim” diyerek konuşmasına başladı Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan..

Sonra da “Sabahlara kadar çalışıyorum, tüm  dosyaları okuyorum. Her zaman söylediğim gibi  adama göre iş değil, işe göre adam çalıştıracağız. Şu anda 11 bini aşkın iş başvurusu var. Herkes belediyeyi iş kapısı gibi görüyor. Belediye kaç kişiye iş verebilir ki. Keşke elimizde olsa da herkese iş verebilsek.  Ama nerde? Şehrimizin en büyük sorunlarından birisi işsizlik. Bu da gösteriyor ki, bize başvuranların sayısı 11 bini geçti” diye açıklama getirdi.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan gruplardan gelen   sözleri de cevaplandırdı.

Kısa ve öz.

Sözü hiç uzatmıyor.   Bozdoğan'ın  saatlerce konuşma lüksü yok. Sorun ve eleştirilere kısa ve öz cevap veriyor. Gruplara anında cevap veriyor. Bunlar güzel.

Doktor başkanın adeta sinir sistemleri alınmış.

Ses tonu o kadar yumuşak ki..

Sinirlenme yok. Tane tane konuşuyor ve tane tane cevaplıyor. İşte Belediye başkanlığı böyle olur. Başkan hiçbir zaman sinirlenmeyecek. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan da tamamen siniri alınmış gibi oturup konuşuyor.

Ben iki meclis toplantısına da katıldım.

Halkın istediği bir tonla konuşuyor.

Bozdoğan seçim konuşmalarında da tane tane konuştu.  Abartı olmadan, ses tonu o zamanda aynıydı. Bu şekilde her şeyi halka tane tane anlattı ve seçimlerde muvaffak oldu.

“Daha yapacak çok işimiz var. Tarsus halkı bizden hizmet bekliyor. İnşallah gece gündüz demeden çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. “ diye sözlerini sürdürdü.

Ben Bozdoğan'da “Ne yerim, ne yediririm” mantığını gördüm. Kendi deyimiyle başkan yetimin hakkını kimselere yedirmeyecek.

Böyle de olması lazım. Ben belediyenin daha güzel günlere doğru gittiğini görüyorum.  Başkan Bozdoğan her şeyi dinliyor ve  kendisi kafasında kararı kendisi veriyor. Çünkü karar mercii kendisi.

BAŞKANIN HALKLA BULUŞMASI

Cumartesi günü Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan “Halk günü”nün ilkini yaptı. Makamına gelen herkese ikramlarda bulundular. Başkan herkesin sorunlarını dinledi.  Gelenlere kapısını sonuna kadar açtı. Herkesi kucaklarken gelenlerde başkana yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

Halkın sevgisi başkanı mutlu etti. Ama en zoru nedir biliyor musunuz?Gelenlerden çoğunun iş istemesi dikkati çekti. Doktor hiçbir şeyden yılmaz ama bu iş isteyenlere   olumlu yanıt veremediği için üzgün.

Zaten başkanın kendisi  de meclis toplantısında 11 binin üzerinde iş başvurusu var demişti.

Bu sorun sadece  Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan'ın sorunu değil. Bu sorun ülkemizin de Tarsus'unda birçok kentinde ana sorunu.

Ben başkanın diğer sorunların üstesinden kolaylıkla geleceğine inanıyorum, kendisine Allah'tan kolaylıklar diliyorum. İyi ki varsın başkanım.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI