:: 15 Ekim 2021 Cuma

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

İLÇE TARIM

24 Eylül 2021 Cuma 09:13

MUSTAFA ERDOĞAN-TAMPON

İLÇE TARIM

Tarsus, tarım bölgesi, çiftçi memleketi diyoruz.Cenab-ı  Allah yılın 12 ayında  ürün yetiştirilmesine izin veriyor.  Yine 12 ay çiftçinin irtibat kurduğu yer İlçe Tarım müdürlüğü.

Bu memlekette her ay bir meyve veya sebze yetişir. Bunları biliyorsunuz. Tek tek yazmama gerek yok.   Ama böyle bir memlekette  İlçe Tarım Müdürlüğü hizmet binası  yetersiz. Dar ve küçük binada 120 cıvarında çalışan var. Her odada 15 kişi oturuyor. Bunları milletvekillerine duyurmak istiyoruz. Siyasi partilerin ilçe başkanlarına duyuruyoruz.Bir oda da 15 kişi oturunca nasıl çalışacak? Bu kurumun müdürü nasıl çalışacak veya personelin verimli olmasını nasıl sağlayacak?

Kısacası,  İlçe Tarım Müdürlüğüne yeni bina  lazım. Bunun için yer hazır, proje hazır.  Bina için 82 Evler mevkiinde çok güzel ve elverişli bir yer hazır.

HEPSİ ONAYLI.. AMA  KONUYU TAKİP EDEN YOK.

İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜNÜN 

BİNASININ BAHÇESİNDE DE  OTOPARK  İÇİN  YETERLİ ALAN YOK.

Bu konuyla uğraşmak, yeni bina yapılmasını istemek  ilk önce Ziraat Odasına düşüyor.

Sayın VEYİS AVCI, sizin ziyaretinize gelen siyasetçilere bu konuyu bir iletin.

Tarsus İlçe Tarım Müdürlüğünün yeni binaya ihtiyacı olduğunu anlatın. Tarsus İlçe Tarım ve Orman Müdürü HAYRİ ERDOĞAN’ın  Allah yar ve yardımcısı olsun.

                                  

SİYASİLERİN GEZİSİ

Siyasetçiler bugünlerde yine odaları ziyaret ediyor. Her siyasetçi odaları ziyaret ediyor, sorun dinliyor.

Ben derim ki.. Oda başkanlarının kaçının  üyelerine sözü geçer. Yani siyasetçi Oda başkanlarını ziyaret edince, sanmasınlar ki, o odanın üyelerinin  oylarını alsınlar.

Ziyaretlerde ne olur? Güya sorun dinleniyor. Sonra bir çay  yada kahve içiliyor,  daha sonra fotoğraf çekilip gidiyorlar.

BENCE SİYASİLER  TABANA  İNMELİ..

HALKIN İÇİNDE OLMALI.

Siyasiler Odaları ziyaret edip ne buluyor bilmem. Bir oda da ben mi kurayım da bizi de ziyaret etsinler mi diyeyim?

Mersin’de o kadar bölge müdürlüğü var. Ama bu siyasiler “Mersin’de bir tane  kurum müdürümüz yok” diye söylüyorlar mı? Buna benzer sorular soruyorlar mı?

Ama nerde?

BOZDOĞAN!

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan hakkında sosyal medyada çok şeyler söyleniyor, yazılıyor.

Biz yazmıyoruz.

Geçmişte başkalarına neler söylemiş neler. Bunlar sosyal medyada paylaşılıyor. Ben onları izledim, arşivime kaydettim. Bozdoğan sadece muhalif partilere söylemekle kalmamış, kendi  partisi içinde bazı sözler söylemiş. Yani MHP’ye söylediği gibi CHP’ye de söylemiş. Bunlara cevap veren yok mu?  Cevap verirler veya vermezler bu benim konum değil.

Bozdoğan  her konuda bir görüş belirtmiş geçmişte. Sallamış gitmiş. Bu söylenenler siyasette çok önemli konular. Sayın ilçe başkanları bu söylenenlere karşı sizler neden suskunsunuz acaba?

Ben başkada bir şey demiyorum.

NOKTA!.

VAKIF MÜDÜRÜ

Tarsus’ta bir Vakıf var. SYDV..

Yani Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı..

Bu kurumun  müdürlüğünü AHMET SARMAN yapıyor.

Başarılı güzel bir şekilde başladığı bizimde burada  başarılı bir müdür olduğunu defaatle yazdık.

Kendisinden son derecede ümitliydik.

Fakat vatandaştan gelen şikayetlere de bigane kalamazdık.

Ahmet  Sarman aslında çok iyi başlamıştı.

Epey bir sürede performansını korudu fakat ne oldu ne bitti bilemiyoruz. O Ahmet Sarman gitti sanki yerine başka bir Ahmet Sarman geldi.

Özgüven sahibi olmak iyidir fakat bu özgüven insanı yaptığı ve icra ettiği görevlerde halktan koparmamalıdır.

***

Muhtaç olan bir gariban gitsin, müdürle görüşmek istediğini söylesin. Ama görüşemez. Ancak çok acil bir şey varsa orada güvenlik görevlisi çıkarıyor. Konuşma bitene kadar güvenlikçiler,  müdür SARMAN  beyin kapısında  duruyor. Bu durum nedir? Bunu anlamak mümkün değil.Ben derim ki, burası fakir fukaranın yeri.  Fakir fukaranın  yeri böyle olmamalı. Ben AHMET SARMAN’IN kapısını sonuna kadar açmasını beklerim.

Herkesle görüş Sarman, korkma sana bir şey olmaz.

Çünkü sen devletin korumasındasın. Aşağıda güvenlikler var. Korkma.Bu konuya da bir çözüm bulunur inşallah.

OZAN VARAL

CHP Tarsus ilçe başkanı Ozan Varal, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın “Ben yeniden belediye başkan adayıyım” demesinden sonra bir açıklama yapmadı. Oysa başkan Varal, kendisi  Bozdoğan’ın konuşmaları için açıklama yapacağını söylemişti. Kendisi  genç bir hukukçu ve siyasetçi. Ama Bozdoğan’ın adaylığı konusunda açıklama yapacağını söylemişti kendisi. Hala bir açıklama yapmadı. Belki de vakti yoktur diye düşünüyor, bu konuyu buradan bir kez daha hatırlatıyorum.

HERKESE HAYIRLI CUMALAR DİLİYORUM.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI