:: 24 Eylül 2021 Cuma

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sami KABUL Sami KABUL

İLKLERİN ŞEHRİ TARSUS

12 Kasım 2019 Salı 11:44

Tarsus hareketli günler yaşıyor.

Geçen hafta sonu Tarsus’ta 2.ilklerin şehri Tarsus Şiir ve Müzik Festivali yapıldı.

HOLLANDA-AZERBAYCAN gibi yurtdışından gelen şair ve ozanların yanı sıra Türkiye’nin birçok ilinden de şehrimizi şereflendiren Şair ve Ozan dostlarımızı misafir ettik.

Bu etkinlik sayesinde Onbin yıllık geçmişi olan, Peygamberler , Evliyalar, Enbiyalar ve Eshab-ı  Kehf diyarı olan güzide kentimiz unutulmaz iki güne ev sahipliği yaptı.

Geçen yıl ilkini düzenleyen ve bu yıl da ikincisini organize eden sevgili dostlarım Sn. Orhan OYANIK Bey ve Sn. Fatma Özger BİLGİÇ hanımefendiye gösterdikleri üstün gayret ve sabırdan dolayı huzurlarınızda gönül dolusu teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Bu etkinliğimize Tarsus Şairler ve Yazarlar derneği TAŞYAD’ın halef-selef başkanları Sn. Halil AKSOY ve Sn. Doğan AKPINAR ‘ da katılarak , desteklerini esirgemediler.

Tarsus Belediyesi de geçen yıl olduğu gibi bu yıl da gelen misafirlere gerek gezi proğramında , gerekse rehberlik hizmetlerinde katkı sağladı. Akşamki proğramlarda da Belediye Başkan Yardımcıları Sn. Serap KURTÇU Hanımefendi ve Sn. Muttalip BOBUŞOĞLU iki gün boyunca  son saniyeye kadar sanatçılarla birlikte oldular. Proğram bitiminde de Onur Belgesi ve Plaketleri bizzat kendileri takdim ettiler.

Genelde Protokol Mensupları bu tip organizasyonlarda İstiklal Marşının okunması akabinde kendi konuşmalarını yapınca özür beyan ederek proğramdan ayrılırlar.

İki Belediye Başkan Yardımcılarını da Sanata ve Sanatçıya gösterdikleri yaklaşımdan ve özveriden dolayı kutluyorum.Organizatör Arkadaşlarım , Şairler ve Ozanlar adına kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.

İYİKİ VARLAR.

Darısı diğer senelere inşallah.

İstanbul  ve  Tarsus temalı şiirlerin oluşturduğu Antoloji vesilesiyle gerçekleştirilen bu sanat gecesinde TARSUS güzel bir sınav verdi.

Emeği geçen herkese teşekkürler…

Son Söz;

Sanat için Tarsus…

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI