:: 24 Mayıs 2022 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

KIRBIYIK'IN BASIN TOPLANTISI

27 Ağustos 2021 Cuma 10:57

Geçtiğimiz gün Tarsus İdmanyurdu kulüp başkanı ŞAHİN HARUN KIRBIYIK basın toplantısı düzenlemiş.

Ben gitmedim, ama canlı yayından izledim.

Cumhuriyetle yaşıt  Tarsus İdmanyurdu için en önemli şans başkan olan ve para harcayacak olan  başkan Şahin Harun Kırbıyık’tır.

Toplantıda konuşan Şahin beyin “Ben bu takımın bankamatikçisiyim. Benim alınandan satılandan, futbolcu transferlerinden hiçbir şeyden haberim yok. Benden sadece para istiyorlar. Bende para veriyorum” demesi beni  çok duygulandırdı.

Ben derim ki:

Sayın Kırbıyık, Sen Tarsus İdmanyurdunun başkanısın. Orada bir güvendiğin mi var? Yönetim kurulu belli. Parayı harcayan sensin, senin her şeyden haberin olacak.

Teknik direktör Ergün Penbe, sizin haberiniz olmadan yerinden kıpırdayamaz. Ama Ergün hoca sizin sözlerinizi bile tekzip ediyor. Ergün Penbe ile bile toplantı sonrası kol kolasınız. Ben bu işi anlamıyorum.

Buraya kadar gelişmeleri anlattım.

Birde belediye başkanıyla sorun var. Başkan belediyenin kürsüsüne çıktı, sizlerin aleyhine konuştu.

Daha sonra bayramın 3. günü zat-ı alinizin dediği üzere “Başkan Antalya’ya benim yanıma geldi, misafir ettim” diyorsunuz.

O sizin şanınızdandır.

Ama ben anlamıyorum, o sizin aleyhinizde konuşuyor. Sizde dün diyorsunuz ki..

“Bizi basın birbirimize düşürecek”

Hangi basınsa, sizi kim birbirinize düşürecekse onları isim olarak  açıklamalıydınız. Bunları canlı yayında videodan izledim ve bugün bunları yazma gereği duydum, sayın Kırbıyık.

Birde sadece basın suçlanıyor. Orada tüm basın mensupları yoktu ki.. Dün bazı arkadaşlarımızda bu konuyla ilgili yorum yapmış. Gazeteci Erdal Çevikaslan’ın yorumunu sosyal medyadan okumuşsunuzdur.

Biz her zaman yapıcıyız. Bu Tarsus’ta kim taş üstüne taş koyarsa biz elini sıkarız.

Sayın Kırbıyık, bugün Tarsu idmanyurdu başkanlığına gelmeniz bu kent için şanstır. Bu şansı sizde değerlendirin. Ekonomi sizde, para sizde, sizin önerilerinizin kabul olması lazım. Ama zatıaliniz diyor ki“Beni bankamatikçi görüyorlar, sadece para istiyorlar.”

Bu sözlere şahsen ben üzüldüm..

Esasında iki başkan bir gün bir araya gelse, ikisi de el kaldırsa, bugüne kadar söylenenlere bir sünger çekseniz olmaz mı? Yapılan dedikodular biter. Bence böylesi çok daha iyi olur. Benden bir dost tavsiyesi..

Ben bu konuda daha fazla yorum yapmak istemiyorum. Gerekirse ileriki günlerde yeni yorumlar yaparım. Çünkü o basın toplantısını bir hafta yazsam bitmez. Şimdilik bekleyelim ve görelim.

SAYIN KIRBIYIK

Sen TİY’in başkanısın. Davanda haklıysan, orada senden habersiz kuş uçmaması lazım. Bugün suçlu aramak  olmaz. Seni yönlendirenler yanlış yönlendiriyor. Ama yanına iyi ve yapıcı arkadaşlar ve yöneticiler bul. Orası senin bileceğin bir iş.

SAYIN KIRBIYIK..

Seni yakından tanırım. Senin gençlik yılların hep yanımızda geçti. Merhum Baban Ahmet Duran Metin Kırbıyık ile biz dükkan komşuluğu yaptık, Küçükminare mevkiinde. O zaman birbirimizden ağrıyıp incinmedik. 1977 yılında babanın önseçimle meclis üyesi seçilmesinde büyük katkım var,. Amcanızdan dolayı da kan bağım var. Benim bakkallık yaptığım dönemde, alışverişi babanızdan yapardım. Sonra dükkan komşusu oldum. 1972 yılında ben TİY 2. başkanı oldum. O zaman para yoktu. Bugüne kadar 1980 sonrası bir  ERKUT  KUZEYMAN para harcadı, birde sen harcıyorsun.. O yıllarda biz fırıncıdan ekmek, bakkallardan nohut , fasülye, kasaplardan et, manavlardan sebze  toplayıp yemek yaptırırdık.  O günler para yoktu, o günlerden bugünlere geldik.

O yıllar merhum ARAP HASAN, FARUK SODAN, HASAN KÖKSAL , BAYRAM ÖZIŞIK gibi isimler bir araya gelmiş yönetici olmuştu.

Dediğim gibi biz yemek için malzeme toplardık. Baklavacılardan da tatlı alırdım.  Zaman zaman da Küçükminare bölgesindeki babanız Duran Kırbıyık’tan ise  sandık sandık bandırma alırdım.  O bizden para almazdı, “Bu da benim futbolculara ikramım olsun Mustafacığım” derdi.

Kendisiyle çok samimiydik. Çok zaman futbolculara bandırma ve şeker gönderdi hediye olarak. Ekim ayında küncülü çıkardı, ondanda gönderirdi. Ben oyunculara “Bu DURAN KIRBIYIK’ın size hediyesi” derdim. Sende geçmişi biraz hatırla ŞAHİN HARUN kardeşim. Bu konuyu gerekirse daha uzun yazarım.

Sana diyeceğim şudur:

Davul sende tokmak başkasında olmasın.

Başkasının sözünü bakma. Dedikoduculara, laf getir götürcülere aldırma. Sen de Tarsuslusun ama burası Tarsus böyle.. İşi bilenlere danış.

Şahin kardeşim. Aslında konu TİY idi, ama konu açılmışken birkaç satırla babandan da bahsetmek istedim. Senin babanın da bu kulüpte çok emeği var.  Bunu da  bilenlerin sayısı az kaldı. Bende bir hatırlatayım istedim.

YAŞ GÜNÜMÜZ

İki gündür gazetemizin 42. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Her ne kadar geniş kapsamlı kutlama yapmayacağız dedikse de sağ olsun tüm dostlarımız geldi, ziyaret etti,  ofisimizi çiçek bahçesine dönderdi. Başta Kaymakamımız sayın KADİR SERTEL OTCU,  sonra Mersin Büyükşehir belediye başkanı VAHAP SEÇER’e, Oda ve kooperatif başkanlarına sonsuz teşekkür ediyorum.

Hassaten vefalı ve cefakar okuyucularımıza teşekkür ediyorum.

Hepsi var olsun. Sağ olsun..

AŞURE LOKMASI

Dün Alevi Kültür Derneklerinin aşure etkinliği vardı.

BAŞKAN ERDAL TURGUT, kuruma seçimle başkan olduktan sonra kuruma büyük heyecan getirdi. Lokma günlerini kaçırmaz, aşure günlerini kaçırmaz, oruç günlerini kaçırmaz.

Halkla diyaloğu fevkalade iyi. Onun için kendisine üyeleri, bulunduğu camia hep sevgi ve saygıyla yaklaşıyor. Bende yaptığı çalışmalar için kendisine teşekkür ediyorum. Yaptıkları ibadetlerin ve Muharrem ayı nedeniyle dağıttıkları aşure lokmasını Allah’ım kabul etsin.

İYİ Kİ VARSIN ERDAL TURGUT BEY, İYİ Kİ VARSIN.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI