:: 22 Mayıs 2019 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müslüm ŞAFAK Müslüm ŞAFAK

KOCAMAZ “SİYASETE DEVAM “ DEDİ

04 Aralık 2018 Salı 09:31

Evet, sular akacak, şartlar değişecek ölçüler ayarlanacaktır. Ama insan denilen düşünücü yaratık ve insan nesilleri denilen yaratıcı  sel hayatını devam ettirecektir.

Bu alkışta elbette nice yeni kıyamet hükümleri nice yeni değerler doğacaktır. Yeni manalar insanlığın peşinden koşturacaktır.

Evet, akan sular, hareketlidir. Zaman içinde yoğrulan zaman içinde şekillenen değerlerdir. Ama hiçbiri de  son  ve hiçbiri de ebedi ve mutlak olmayan şekiller ve değerler, çünkü bu değerlerin yaratıcısı, insan dediğimiz düşünen yaratıktır. İnsan mademki düşünüyor, o halde daima yaratacaktır. Daima daha ileri, daima daha yeni fetihleri yaratacaktır.

Xx

Kadre uğrayan arkadaşlarına bir kısmının ihanetine uğrayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı daima daha ileri, daima daha yeni hizmetler yapmak için siyasete devam dedi.

Kendisini sevenlere kendisinden yeni hizmet bekleyen binlerce kişi oh çekerek Kocamaz’ın bu siyasete devam kararını sevinçle ve coşkuyla karşıladı.

Gittiği her yerde, yaptığı her hizmetlerden dolayı takdir ve sevinç gördü. Halk, sen aday ol, bizim için parti önemli değil. Önemli olan sen ve hizmetlerin diye haykırdı.

1 Aralık cumartesi günü erken saatlerde Mut ilçesinin yolunu tuttuk. Yolda yüzlerce konvoy, yolda başkanın Mut’ta yaptığı hizmetlerin açılışı için yollardaydı.

Kocamaz, mut girişine varmadan yüzlerce kişi bir petrol istasyonunda bekliyordu. Kocamazın konvoyunun görülmesiyle Kocamaz’a gösterilen sevgi nidalarıyla gök inledi, durdu. Yüzlerce araç konvoyuyla açılacak olan tesise varıldı.

Xx

Türk insanı kendisine hizmet edeni unutmaz, ihanet de etmez. Kocamaz’ın hizmetlerine karşılık her türlü saygı ve sevgiyi gösterdi.

Saat sekize yirmi kalan  çalan telefonumda arayan kişi  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz idi. Kocamaz dostum açılış arasında açılış konuşmalarında siyasete devam edeceğini söylemedi.

Telefon konuşmamızda siyasete iyi Partiden de devam edeceğini söyledi.

Akan su hareketlendi. Kendileri için en iyi siyaset yolunun iyi partiden olacağı düşüncesine katıldım.

Siyaset Bismark’ın dediği gibi bir sanattır.. Sanat nasıl doğuştan gelen bir  kabiliyetse, siyasette insanlara hizmet etme sanatıdır.

Burhanettin Kocamaz bu siyaseti iyi bilen bildiğinden dolayı karizması ve vizyonu olan bir kişi.Kocamaz bağnaz olmayıp sabırlı mütedeyyin, yağcılıktan, yalakalıktan hoşlanmayan bir insan. Methedilmeyi sevmeyen bir insan , gammazlıktan hazzetmeyen muhalefete hoşgörüyle yaklaşan, halktan biri olandır. Kocamazın siyasete devam kararını veren aslında kendisi değil, kendisini seven, kendisinden hizmet bekleyen mersin halkıdır.

Halka hizmetini tek başına değil, çalışan arkadaşlarıyla paylaşan başkan Kocamaz için Padişan Selim’in şu sözüyle yazımı bitirmek istiyorum.

“Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ölüme götürür”

Yürü o halde, yolun açık olsun kardeşim”

Xx

Başkan Kocamaz’ı cesareti ve akli davranışlarından dolayı kutluyor, yolun açık bahtın açık, siyasi gazan mübarek olsun. Doğrular kardeşin yol arkadaşın olsun sayın  Başkan Kocamaz”

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI