:: 05 Ağustos 2020 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

KUYUNUZU KAZANLAR!

13 Temmuz 2020 Pazartesi 13:14

Geçtiğimiz Cuma günü köşemden “Bu nasıl bir dünya”  başlıklı bir yazı yazmıştım.

İnanır mısınız, bu yazım üzerine beni o kadar çok kişi aradı ki..

“Mustafa bey, çok haklı şeyler yazmışsınız. Ama bu konuyu biraz daha açsaydınız” dediler.

Herkes bu gibi konulardan yanık,.

Gerçekten insanlara  akıl sır erdirmek zor.

İnsanlar bugün başka yarın başka.

Bugün dostunuz  gibiler , yarın ardınızdan kuyunuzu kazıyor. Ben bunu anlatmak istedim. Bu husus için beni çok arayan oldu. Arayan konuyu soran herkese teşekkür ediyorum. Birde bu algı operasyonları çok. Yağcılar çok.

Belki Türkiye'nin her yerinde vardır. Ama Tarsus'ta daha çok.Bu konuda  olanı tarif edemem. Son aylarda bu kentte yüzde 10'lukçular çoğaldı. Onun için ne hak kaldı ne bereket kaldı?

Bugün hafta başı, yani pazartesi. Onun için şimdiden kafanızı kurcalamak istemiyorum. Zaten hava çok sıcak.

Birde ben ateşe iki kütük atmayayım.

ASAYİŞ UYGULAMASI

Geçen hafta boyunca Tarsus'ta  5 gün büyük operasyonlar yapıldı. Her gün değişik noktalarda kente giriş ve çıkışlarda  550 polisle uygulama yapıldı. Bu uygulamaları Mersin il Emniyet Müdürü Mehmet Şahne de yakın takip etti.

 

Müdür  Mehmet Şahne'ye teşekkür ederiz. Tarsus Emniyet Müdürü Ercan Elbir bizzat operasyonları yönetti.

Yardımcısı Adnan Ünsal  ve Emniyet amiri  Kamuran Durak , diğer birim amirleri  bütün operasyonunun başında idi.

Arananları, uygunsuz ve alkollü araç kullananlar tesbit edildi. Bu gibi uygulamaların  sık sık yapılması gerek. Emniyet Müdürümüz Ercan Elbir, kaymakamımız başkanlığında, Mersin  Valisinin  emriyle, İl Emniyet müdürünün öncülüğünde bu tür operasyonlar tekrarlanmalı. Çünkü bu tür operasyonlar caydırıcı oluyor.

Ben şahsen başta Valimiz ve Kaymakamımız olmak üzere İl Emniyet müdürüne, Tarsus Emniyet müdürüne, amirlere ve memurlara, tüm Emniyet birimlerine teşekkür ediyorum.

 

GİRİŞ ÇIKIŞLAR!

Bakın değerli  okurlar..

Bazı şehirlere ya bir ya iki giriş vardır. Mersin'e birde otoban girişi var.

Adana girişi yine otoban hariç bir giriş bir çıkış var. Ama Tarsus'un en az 10 tane girişi var. Adana gelişinden de, 10 tane, Mersin gelişinden de 10 tane giriş var. Böyle olunca asayişi kontrol etmek çok zor. Ama Emniyet Teşkilatımızın bu tür konuları bilip üstüne gidiyor. Olayları kontrol altına alıyorlar.

Mersin girişinden, Adana girişinden  7-8 giriş  var. Ankara yönünden geliyorsunuz, Özbek köyünün ordan Tarsus'a bir giriş daha var. Asayişi sağlamak çok giriş olunca biraz zor oluyordur. Ama Emniyet müdürleri, karakol amirleri ve fedakar polis memurları ile görevlerinin başında.

Hepsini kutluyorum.

Polis, huzurun güvencesidir.

Kavga olmazsa , polis akla gelmez.

Yangın olmazsa itfaiye akla gelmez.

Bir yerlerde en  ufak bir şey sezinlerseniz,155'i arayın, polise yardımcı olun. Huzur ve güvenliğimiz için hepimiz taşın altına elimizi koyalım. Çünkü hepimiz aynı gemideyiz. Ben bunu bilir bunu söylerim.

 

+1 KAFE'NİN AÇILIŞI

Geçtiğimiz Cuma günü idi. Saat 11.00'da +1 Kafe'nin açılışı yapıldı.

Bu +1 Kafe'nin yapımı ile burası Down sendromlu çocuklara tahsis edildi. Gittim, gördüm, güzel bir mekan olmuş Down sendromlu çocuklar için bu gerekliydi.

Yıllardır bu işin içinde yoğrulmuş  ve emek vermiş olan Gülten İşcan da, belediye başkanına plaket verdi. Belediye başkanı Haluk Bozdoğan çok duygulu bir konuşma yaptı,. Bence bu açılış ve hizmetler güzel oldu. Down sendromlu kişilere yardımcı olmak gerçekten çok güzel.

Şu an sağlam olabiliriz, ama hepimiz bir engelli adayıyız. Yarın ne olacağını kimse bilemez.

Bugün güzelsen bile güvenme güzelliğine, bir sivilce yeter.

Güvenme zenginliğine, bir musibet yeter.

Yarın kimin  engelli olacağını kimse bilemez. Tüm Engellilere sahip çıkmamız lazım. Ben böyle güzel bir mekan açan Belediye başkanı Haluk Bozdoğan'a teşekkür ediyorum.

 

MÜTEVAZİ OLMAK

Aslında ben bu tür açılışlara gitmek istemiyorum.

Mesela Cuma günü açılışı yapılan  +1 Kafe'nin açılışında gördüğüm bu dört günlük dünyada ne var. İnsanlara hal hatır sormak, hoşgeldin demek zor mu?

Özellikle bu Down sendromlu kafenin açılışında bazıları bir selamı bile çok görüyor. Birde maskeli olunca insan, karşısındakini tanımamazlığa vuruyor. Böylelerini anlamak çok zor.

Herkes müvevazi olmalı.

Siyasetçi mütevazi olmalı.

Hani derler ya? Mağrurlanma padişahım senden büyük Allah var.

Evet. Bu gibi konularda biz neler gördük neler. Geçmiş yıllarda bizde oda başkanlığı, meclis üyeliği yaptık. Şimdilerde başkan olan, meclis üyesi olan kimseyi tanımıyor, mağrurlanıyor.

Ne diyelim, onlarında canı sağ olsun.

YENİ HAFTANIZ HAYIRLARA VESİLE OLSUN..

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI