:: 17 Temmuz 2018 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

MAŞALLAH

11 Ekim 2017 Çarşamba 19:01

Dün Tarsus Belediye Başkanı ŞEVKET CAN'IN basın toplantısı vardı.

Şelale Otağındaki bu toplantıya 50'yi aşkın basın mensubu katıldı. Kahvaltılı basın toplantısında o kadar güzel bir karşılama vardı ki tarif edemem.

KAPIDA BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILARINDAN HÜSEYİN BORO,  RIDVAN AKSOY, ELİFE SAĞLAM, SERAP KURTÇU İLE DİĞER GÖREVLİ KARDEŞLERİMİZ BASIN MENSUPLARINI KARŞILADILAR.

Başkanın gelişiyle kahvaltı başladı. Kahvaltıdan sonra, başkan Can açıklamalarda bulundu.

Bugüne kadar yaptıklarını ve yapacaklarını bir kez daha anlattı. Can, o kadar sakin ve hatırnaz şekilde anlatıyor ki, tarif edemem.

Şelale bölgesine ve öncelikle Berdan çayının üzerinde yapılacak olan tesisleri anlatıp hafızaları tazeledi.

Yapılan Camileri anlattı, bu Cuma günü Kemalpaşa mahallesinde yapılan caminin açılışının  gerçekleştirileceğini müjdeledi. Kırklarsırtına yaptırılmaya başlanan 15 bin kişilik gösteri merkezinin temelinin atıldığını ve inşaatın başladığını söyledi.

Bugüne kadar 23 açılış yaptıklarını anlatan Can, önümüzdeki günlerde yapılacak işleri de söyledi.

HASBAHÇE VE ÇEVRESİ..

Şelale bölgesindeki Hasbahçenin çevresindeki istimlaklardan bahseden başkan Can, “burası Berdan çayı ile birleşecek.

 

Cazibe merkezi olacak” dedi.

'25 Ekim'de  İspanya'ya gideceğiz. Orada Belediyecilikte  mükemmellik ödülünü almaya gideceğiz. Kazandığımız ödüller ve bu mükemmellik ödülünü almak için bazı daire ve müdürlerimizle gideceğiz. Bunda sizlerin ve halkımızın desteği çok” dedi.

Can, “Türkiye’de bir ilki  gerçekleştirerek, 68  şehit ailemize  ücretsiz konut verdik. Onlara  helali  hoş olsun”derken esnaflarıda  düşündüklerini, Kemal Paşa Sanayi Sitesindeki esnafları ucuz fiyata  arsa  sahibi  yaptıklarını onlarında buraya işyerlerini  yapacaklarını  söyledi.

Başkan  Can “bazıları belediye  Suriyelileri işe alacak diye dedikodu yapıyor. Belediyeye alınacak 50 Türk, 50 Suriyelinin alınması için Yuvam Derneği bir proje hazırlamış. Bunları mahalle aralarında görevlendirip temizlik işlerinde kullanacağız.  Parasını ve SSK'sını devlet karşılayacak. Bizim cebimizden beş kuruş çıkmayacak. Bu işi devlet organize edince bizde olur dedik” diye anlattı.

Kleopatra meydanında çalışmaların sürdüğünü söyleyen Can, ardından Kaymakamlık karşısındaki TARİHİ TİCARET MERKEZİ'nin restoresinin devam ettiğini anlattı. “Tarihi Ticaret Merkezinin olduğu yer güzelleşiyor. Burada yapılan çalışmalar nedeniyle esnafımızın cebinden beş kuruş çıkmıyor” dedi.

NE KADAR GÜZEL DEĞİL Mİ?

Ve başkan konuşmasından sonra kentteki pis koku ile ilgili bilgi verildi. Belediye Sağlık ve çevre Müdürü ERSİN EKER  çok güzel bir açıklama yaptı. Kokunun nereden geldiğini, bunun önlenmesi için nerelerle yazışmalar yapıldığını söyledi.

 

BASIN SORULARI

Başkan Can , kahvaltı ve kendi konuşmasından sonra basınında sorularını aldı. Can, soruları alırken  önce pür dikkat dinledi.

Cevap verirken de çok mütevaziydi.  Öyle ki başkan ile basın abi-kardeş gibi güzel bir kahvaltılı toplantı yapmış oldu. Aslında buna sohbet toplantısı derken içten ve samimi davranan başkana teşekkür ediyoruz. Zaten Şevket başkan her zaman samimi ve içtendir. Bu arada 'Aklınıza takılan ne soru varsa sorabilirsiniz, bende cevaplayacağım' diyordu.

Çok sayıda sorular alan başkan konuşurken adeta ağzından bal akıyordu.

Toplantıya başkanın yanısıra başkan yardımcıları ve bazı  daire müdürleri  de katıldı.  Kahvaltıda, sohbette, belediye ekibinin ilgi alakası da güzeldi.

 

ERSOY YALÇIN

Her zaman olduğu gibi basının kardeşi ERSOY YALÇIN da basın mensupları ile tek tek ilgilendi. İlgisini saygısını esirgemedi.

Çünkü Ersol  Yalçın içimizden biri.

 

EROL OĞUZ

Belediyede görev alan ve Protokol Müdürü olan  EROL OĞUZ da herkese hoşgeldin dedi. Kendisi zaten toplantıya gelen tüm basın mensuplarını tanıyor. Ben de ERSOY YALÇIN gibi EROL OĞUZ kardeşime de diğer belediye personeline de teşekkür ediyorum.

Bu arkadaşlar büyüklerini ve küçüklerini biliyor ona göre saygıda, sevgide kusur etmiyor.

Ne mutlu başkan Şevket Can'a.. Böyle güzel bir ekiple çalışıyor..

 

MUHTARLAR TOPLANTISI

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, her ay muhtarlarla toplantılar yapmakta. Basından bir gün öncede aynı yerde Şelale Otağında mahalle muhtarları ile buluşan başkan Can, o zamanda muhtarların sorunlarını dinledi.

O toplantıda da Muhtarların  sıkıntılarını  not aldı, onların isteklerini öğrendi.

Bu arada kendi hizmetlerini anlatıp onları da Cuma günkü Kemalpaşa mahalle camisinin açılışına, Cumartesi günkü sünnet şöleninin yemekli mevlütlü törenine davet etti.

İŞTE BÖYLE.

Başkan Can muhtarlarla olsun, basınla olsun, halkla olsun hep iç içe..

Bu nedenle kendisi her mkesim tarafından sayılıp seviliyor.

Böyle başkanı alkışlamak lazım değil mi?

Doğruya doğru..

 

BİR ANEKDOT

Yeni Devlet Hastanesi yapımı ile ilgili de Yazacaklarım var...Bu konudaki  notlarımı ise yarınki köşemde sizlerle paylaşacağım.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI