:: 24 Eylül 2021 Cuma

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sami KABUL Sami KABUL

MERSİN VE KOCAMAZ

09 Ekim 2013 Çarşamba 09:11

MHP Mersin Büyükşehir belediye başkan adayı olarak Burhanettin Kocamaz’ı gösterdi.

Dört dönemdir yani yaklaşık 20 yıldır Tarsus Belediye Başkanlığı görevini yürüten ve halen bu görevini devam ettiren sayın Kocamaz, 2012 Kasım ayında başlattığı çalışmalarının neticesini almış oldu.

Kendisini kutluyoruz.

Bu arada bir parantez  açacak olursak, aynı yarışta yarışan MHP Mersin il başkanlığı görevini 11yıldır sürdüren sayın Mahmut Tat ve Toroslar belediye başkanı Hamit Tuna’yı da tebrik ederek haklarını teslim etmenin gerekliliğini vurgulamak istiyorum. Onlarda çok çalıştılar. Neticede bir aday seçilecekti. O da sayın Kocamaz oldu.

Şimdi Burhanettin Kocamaz başkanı daha büyük iş düşüyor.

İlk adım atılmış ve kendisi MHP Mersin Büyükşehir belediye başkan adayı olarak Ankara Arena’da açıklanmıştır. Aday adaylığı süreaci sona ermiş ve kendisi aday olduğu için ufukta yeni bir hedef belirmiştir. Tam da bu noktada hedefe kilitlenmeli, geriye takılmadan olanca gücüyle geleceğe siyaset yapan hemen herkesi heyecanlandırabilecek bir hedeftir. Küçümsenmemelidir. Vizyonu geniş olan her aday bu makamda  icraat yapmak isteyecektir.

Rutin belediyecilik hizmetleri dışında çok farklı sıradışı projeler üretmek zorunda adaylar.

Bildiğim kadarıyla sayın Kocamaz’ın tüm bölgeyi kapsayan ve Mersin’i direkt ilgilendiren birçok projesi var. Bunları ilerleyen zaman dilimlerinde açıklayacaktır.

O süreç geldiğinde kendisiyle geniş kapsamlı bir röpörtaj yapar ve gazetemiz kanalıyla aldığımız bilgileri sizlerle paylaşırız.

Şu an için muarızlarını yani diğer partilerin adaylarını tesbit etmelerini beklemek zorunda sayın Kocamaz.

O tesbitten sonrna kendi aralarında yapacakları yarıştan ziyade bizleri Tarsus olarak ilgilendiren bir nokta var. O da ilk açıklanan adayın Tarsuslu olması.

Sayın Kocamaz’ı beğenirsiniz, yada beğenmezsiniz. Kocamaz’ı takdir edersiniz yada etmezsiniz. Ancak Mersin Büyükşehir belyediye başkanlığını bir Tarsuslu adayın kazanması noktasında sanırım hem fikir olursunuz.

Yıllardır gerek üniversite konusunda gerekse ile gelen paraların taksimi konusunda ve gerekse dre burada uzun uzadıya saymadığımız birçok noktada adeta üvey evlat muamelesine maruz bırakılan Eshab-ı Kehf diyarı Tarsus’un haklarını konruyacak Tarsuslu bir adayın kazanması yeterince safları sıklaştıracaktır.

Mersin hakettiği ödeneklerini bundan önce aldığı gibi bundan sonra da almkaya devam edecektir. Onları negatif anlamda hiçbir şey etkilemeyecektir. Burada kazanım pozitif anlamda Tarsus için olacaktır.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı sözkonusu olduğu için Kocamaz’ın kazanması halinde Mersin bugüne kadar yapılamayan hizmetleri görmüş olacak ve Tarsus’ta hakettiği ölçüde kollanacaktır.

Esas vurgu yapmak istediğim nokta budur. Yani  Mersin ve Tarsus cenahından geniş bir perspektifle baktığımızda kaybeden’in olmadığı ve hep kazananın olduğu bir dönemden bahsetmiş oluyoruz diyebilirim.

Sözün Hülasası..

20 yıldır belediye başkanımız olan sayın Kocamaz’ı gönülden teşekkürlerimizle büyükşehire uğurlarken kendisinden on bin yıllık tarihi geçmişe sahip bu güzide kentimizi, şirin Tarsusumuzu unutmamasını ve Mersin insanının da hizmete layık olduğunu hatırlamasını, göreve seçildiğinde de Allah rızası için çalışmalarını yürütmesini isitiyoruz.

Yolunh açık olsun başkan.

Partili partisiz bölge insanının tamamına hizmet götüreceğine dair inancımız tamdır.

Sana ve Mersin’e hayırlı olsun.

Allah utandırmasın.

Sağlıcakla kalın.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI