::
21 Şubat 2024 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

MHP ADAYLARI

12 Ocak 2024 Cuma 11:11

Haftalardır aylardır beklenen belediye başkan adaylarının isimleri açıklanmaya başlandı.

Siyasetteki bazı gelişmeler önceki gün noktalandı.

10 Ocak Gazeteciler günü münasebetiyle MEDYAD Basın Merkezinde başkan Okan Çalışkan ile bir canlı yayın proğramı yapıyorduk. Canlı yayınımızı kayda alan editörümüz Yakup Boncuk, masamıza üzerinde not yazılı bir kağıt uzattı.

MHP’de Mersin Büyükşehir Belediyesine SERDAR SOYDAN, Tarsus’a ise MAHMUT TAT adı açıklanmıştı.

Canlı yayında bunu ilk biz duyurduk. Tarsus’a Mahmut Tat beklenen bir adaydı. Mersin’de ise SERDAR SOYDAN ismi açıklandı. Siyasette dün dündür, bugün bugündür, birçok kişi aday adayı olur ama bir kişi aday gösterilir.

CUMHUR İTTİFAKI

Tarsus’ta Cumhur ittifakının adayı Mahmut Tat’ı tanımayan yoktur. Yıllarını, ömrünü siyasete adamış bir kişilik. MHP’de yıllarca Mersin il başkanlığı yaptı. Mersin Büyükşehirde MHP’den aday oldu. Çok az bir farkla seçimi kaybetti. Yıllardır azminden vazgeçmedi, mensubu bulunduğu MHP’den vazgeçmedi. İnsanlara yaklaşımı siyasi olarak da iyi bir kişilik. Daha sonra 2019 yılında Şevket Can’ın aday olduğu dönem Tarsus’tan belediye Meclis üyesi oldu, Mersin Büyükşehir belediyesinde de meclis üyesi olarak görev yaptı.

Geçen ay Tarsus MHP’den belediye başkan aday adayı oldu. Bilge lider DEVLET BAHÇELİ’nin oluruyla Tarsus Belediye başkan adayı oldu. Ben önümüzdeki günlerde MAHMUT TAT ile ilgili daha uzun yazılar yazıp TAT’ı tanıtacağım. Mahmut TAT, siyaseti iyi bilen işini iyi yapan bir siyasetçi.

TARSUS HALKINA VE CUMHUR İTTİFAKINA

HAYIRLI OLSUN..

NOKTA!

BAŞKANLAR

MHP’de Belediye Başkan adayı olarak MAHMUT TAT’ın adı açıklandıktan sonra MHP ilçe başkanı FATİH YILDIRIM ve AK Parti ilçe başkanı İLKER UYAR, adaylarının belli olmasından sonra aynı gece hemen çalışmaya başladılar. MHP ilçe binasında MHP ve Ak Parti yöneticileri gece geç saatlere kadar bir araya geldiler. Plan ve proğram yaptılar. Çalışma rotasını belirlediler. İki ilçe başkanı orada herkesi dinleyip not aldılar. 10 Ocak tarihi akşam saatlerinden itibaren seçim startı resmen verilmiş oldu. Bu dönem çalışmayı çok sistemli yapıyorlar. Ben bunu böyle gördüm.

MHP ilçe başkanı ve Ak Parti ilçe başkanı 3 ay önce göreve geldiklerinden bu yana hep birlik ve beraberlik görüntüsü verdi. İki ilçe başkanı da genç ve işlerini seviyorlar. Ben bu iki başkanı göreve geldikleri günden beri takip ediyorum.

Yaptıkları işleri zaman zaman köşemden yazdım. Bundan sonra da bu konuları yazmaya devam edeceğim. Tarsus’un böyle bir birlikteliğe ihtiyacı vardı.. Bu birlikteliği sağlayan FATİH YILDIRIM ve İLKER UYAR’ı kutluyorum. İki başkanı iri ve diri gördüm. Şimdi iki başkanda, belediye başkan adayı MAHMUT TAT ‘ın etrafında birlik ve beraberlik sergiliyorlar. Bu da olumlu bir şey.

AK PARTİ

Ben bu dönemki yerel seçimler öncesi Ak Partiyi iri ve diri gördüm. Teşkilat seçimleri kazanmak için canlı ve diri duruyor. Ak Parti ilçe başkanı İLKER UYAR, yönetimi topluyor birlikte karar alıyorlar. Ben 2019 yılını da gördüm. O zaman yönetimin yarısı vardı, yarısı yoktu. İLKER UYAR bu dönem toparlayıcı olmuş. Cumhur ittifakı olarak belediyeyi kazanmak için kolları sıvamışlar. Tek başlarına değil, CUMHUR İTTİFAKI olarak MHP ilçe yönetimi ile el ele vermişler.

Cumhur ittifakı bu dönem yerel seçimlere daha iyi, daha iri ve daha diri hazırlanıyorlar. Allah yar ve yardımcıları olsun. Ak Parti yönetiminin hepsi 31 Mart gününe endekslenmiş. Tabi ki MHP grubu da bu seçimlerde iddialı bir çalışma yapacaklar..

Ak Parti ilçe başkanı İLKER UYAR “Cumhur ittifakı olarak kapı kapı gezeceğiz ve 31 Mart gecesi zaferimizi ilan edeceğiz” diyor. Bende İlker Uyar ve ekibine başarılar diliyorum.

CHP’DE BEKLENMEYEN OLAY

Tarsus CHP’de beklenmeyen bir olay gelişti. Ali Boltaç belediye başkan adayı olarak açıklandı.

Genel Merkez’den de mevcut belediye başkanı Haluk Bozdoğan ile yola devam edileceği duyumları alınıyordu. Bu belki birçok şehirde gerçekleşti ama Tarsus’ta böyle olmadı. Önceki gece bir siyasi bomba patladı, BOZDOĞAN, CHP’deki 13 aday adayından ADAY olarak açıklanmadı.

Son günlerde VEYİS AVCI da aday adayı olarak çıktı. Çiftçiler, köylüler, bazı muhtarlar işadamları çok kişi yanındaydı.. Ankara’yı su yolu yaptılar. Adeta sulu meme verdiler ama Avcı’nın da ismi açıklanmadı.

2019 yılından beri çalışan DR. VEDAT GÜNYAR hiç ara vermeden kapı kapı dolaştı. Sokak sokak gezdi, halkın içindeydi hep, çalmadık kapı bırakmadı, sıkmadık el bırakmadı. CHP’nin Tarsus Belediye başkan adayının isminin açıklandığı gün Günyar da Ankara’da idi. 13 aday adayından biri açıklandı ve 12 kişi hayal kırıklığına uğradı. Daha köprünün altında çok sular akar, bekleyip göreceğiz.

BOZDOĞAN BAĞIMSIZ ADAY

Başkan HALUK BOZDOĞAN adının açıklanmaması üzerine aynı gece bir karar alarak bağımsız belediye başkan adayı olacağını açıkladı. CHP’den, İyi Parti’den ne kadar oy alır bilmem?

Herkesin kalbine giren hasta ve yakınları tarafından sevilen, yüzlerce insanı işe alan, çok sayıda yer açmış olan HALUK BOZDOĞAN 2. ekmek fabrikasını yaptırdı. Amacı halka ucuz ekmek yedirmekti. Kemalpaşa mahallesindeki bu ekmek fabrikasının dün açılışı olacaktı. Oda bu siyasi hengamede o açılış da ertelendi. Sanırım birkaç gün sonra açılacak.

Başkan BOZDOGAN, kalan sürede BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI olarak çalışmalarını sürdürecektir.

Bekleyelim görelim.Çünkü en iyi ilaç zamandır.

CHP MERSİN

CHP’nin Mersin Büyükşehir belediye başkan adayı bir kez daha VAHAP SEÇER oldu. Yani yine görevdeki başkanın adı aday olarak açıklandı. VAHAP SEÇER başkan tekrar aday olarak belediyeyi bir dönem daha yönetmeye talip oldu. Büyükşehirde Tarsus’lu olması nedeniyle Vahap Seçer’e herkesimden ilgi büyük.

Tarsus ve Mersin’de SEÇER adının açıklanması bayram havası yarattı. Adının bir aydır açıklanması beklenen Seçer, gecikmelide olsa dün ismi açıklanarak adaylığı netleşti. Bu gecikmenin nedenini bilmiyoruz. Onu genel merkez bilir.Seçer’i izlemeye devam edeceğiz. Adaylığı da hayırlı uğurlu olsun.

***

HERKESE HAYIRLI CUMALAR.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI