:: 30 Kasım 2021 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

MÜLKİ AMİR

26 Mart 2021 Cuma 08:57

Bir kentte mülki amir olmak çok önemlidir.

Hele de  400 bin nüfuslu Tarsus gibi büyük bir kentte Mülki amir olmak daha da önemlidir.

129 köyü, daha evveli 5 beldesi bulunan Tarsus’ta kent merkezinde de 50’ye yakın mahalle bulunuyor.

Böyle bir kentte mülki amirlik yapmak inanır mısınız çok dikkat istemektedir. Mülki amirin işi de güçtür,   yorucu bir iştir bence.

Bu yorucu işte başarılı olmanın sırrı Tarsus Kaymakamı KADİR SERTEL OTCU da saklı.

Kadir Sertel Otcu’nun genç olması, mevzuatı biliyor olması da önemli..

Bu  meziyetleri ile kaymakam bey görevini daha kolay ve layıkıyla yapıyor.

Kaymakam bey göreve geldiği günden beri dur durak bilmiyor.

Makamında oturma diye bir şey yok. Makamına gelip  proğramına bakıyor,  evraklarını imzalıyor. Sonra çok acil bir durum ve randevusu yoksa vatandaşın ayağına gidiyor.

NE KADAR GÜZEL DEĞİL Mİ?

Vatandaşın  makama gelmesine gerek kalmıyor, Kaymakam KADİR SERTEL OTCU vatandaşın yanına gidiyor. Her gittiği yerde sorunları dinliyor.
Hele bu pandemi döneminde yanına Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü AHMET SARMAN’ı, Sosyal Hizmet merkezi müdürü HÜSEYİN ÇELİK’i, diğer ilgili daire müdürlerini alarak mahalle mahalle, köy köy  geziyor.

Vatandaşın sorunlarını bizzat yerinde dinliyor.

Vakıf toplantılarını hiç kaçırmıyor. Mağdur durumda olup yardım isteyenlerin dosyalarını  titizlikle inceliyor. Hizmetlerin aksamaması için ilgili müdürlere talimat vererek işi kolaylaştırıyor. Olayın takipçisi oluyor.

İnanır mısınız, ben çok vatandaşla görüştüm. Kaymakam bey ile ilgili görüşlerini duydum.

Vatandaş, bu tür olaylara alışık değil ama, Kaymakam KADİR SERTEL OTCU beyin yeni çalışma sistemini sevdi.

Bu durum takdir topluyor.

Kaymakam Kadir Sertel Otcu’nun ilgili daire müdür ve amirleri ile vatandaşın yanına gidip yardımlar hususunda bizzat inceleme yapıyor. Vatandaşa ‘İhtiyaçlarınız geldi mi?” diye soruyor.

Hani   Cumhurbaşkanımız sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ın dediği gibi..

“Oturmayın, vatandaşın ayağına gidin, derdini dinleyin, çözüm bulun” dediği gibi..

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu da aynı Cumhurbaşkanımız ERDOĞAN’ın tarif ettiği gibi çalışıyor.

xx

Bilhassa Kovid 19 illetinin  en aza indirilmesi için kaymakam Kadir Sertel Otcu sık sık toplantı yapıyor, denetlemelere çıkıyor.

Tarsus 400 bin nüfuslu ve göç alan bir şehir.

Çadırlarda da çok sayıda tarım işçisi bu kentte yaşıyor. Zaman zaman tarım işçilerinin yanına giden kaymakam KADİR SERTEL OTCU, yanında ilgili müdür ve amirlerle sorunu bizatihi yerinde dinliyor.

Bence bu konularda  Mülki amirimizden memnun olmayı sağlıyor. Fakir fukara da bu mülki amirlerin çalışmasından memnun.  Kaymakam Sertel Otcu da devletin sağladığı imkanlar ölçüsünde mağdurlara yardım ediyor. Uzun  süredir bu konuları takip ediyoruz. İnanır mısınız, her ne kadar mesafeli de olsak, kaymakam beyin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Otcu’nun halkın içinde olmasını duyuyor, görüyoruz. Bu nedenle ben bugün bu  konuyu siz değerli okurlarım ile paylaşmak istedim.

xx

ODA BAŞKANLARI

Kaymakam KADİR SERTEL OTCU’nun, şehrimizdeki STK ve Oda başkanları ile de sık sık toplantılar yaptığını biliyoruz. Ticaret ve Sanayi Odasının salonunda toplantılar yapıp, burada STK ve Oda başkanları ile görüş alış verişinde bulunuyor. Bu Kovid 19 belasının  bertaraf edilmesi ve sosyal mesafeye uyulması, maske takılması için konuyu gündeme getiriyor.Ne olur esnaflarımızda vatandaşlarımızda sağlıkları için Mülki amir ve yöneticilerin uyarılarını dikkate alın.

Kaymakam Kadir Sertel Otcu’da zaten herkesi dinliyor, esnaf temsilcilerini dinliyor. Onlarda  Otcu’nun toplantılarına mazeretleri olmazsa katılıyor. Esnafların yararına olan uygulamalara uyuyor. Esnaf başkanlarına da ben teşekkür ediyorum.

xx

MUHTARLARLA GÖRÜŞME

Mahalle ve köylerin muhtarları ile de sık sık bir araya gelen Kaymakam Kadir Sertel Otcu’nun sosyal medyayı güzel kullandığını biliyoruz. Kaymakam bey zaman zaman muhtarları ziyaret ediyor, zaman zamanda muhtarları makamında kabul ederek sorunları dinliyor, tesbit ediyor.

KADİR SERTEL OTCU’nun Muhtarlara ayrı bir önem verdiğini biliyoruz. İnanır mısınız, insanlar  böyle bir mülki amire fazla alışık olmadığından kaymakam beyi bir anda karşılarında görünce mutlu oluyorlar. Kaymakam beyin bu çalışması artık dillerde. Kaymakamlık makamında, Kadir Sertel Otcu’nun bir yardımcısı bile yok. 400 bin nüfusun sorunlarını tek başına göğüslüyor.

Bir imza olayında bile en azından 2 saat evrak imzaladığı oluyor. Kaymakam bey böyle yoğun bir gündem içinde Kovid 19 belasının bertaraf edilmesi içinde  büyük çaba gösteren bir mülki amir.

xx

ASAYİŞ BERKEMAL

Kaymakam Kadir Sertel Otcu’nun aşayiş konusuna da önem verdiğini biliyoruz. Başta Emniyet Müdürü ERCAN ELBİR ile koordineli çalışması da takdire şayan. Kovid 19 denetimleri ile zabıta ve emniyet güçleri ile, ilgili daire müdürleri ile koordineli çalışıyor. Bunların başında Emniyet müdürü ERCAN ELBİR geliyor. Ercan bey, sürekli olarak Kaymakam Kadir Sertel Otcu ile diyalog halinde. Bilhassa akşamları emniyet ekipleri dimdik ayakta. Amiri, memuru, polisi , bekçisi ile görev başında. Zaten Tarsus Emniyetinde çalışan bir müdür var. Ercan bey, yerinde durmadan koşturan ve görevini en iyi şekilde yapan bir müdür.

Ercan bey, Kaymakam Kadir Sertel Otcu’dan aldığı güç ve yetki ile gece gündüz çalışan biri. Köylerde de Jandarma komutanımız Binbaşı İNANÇ MARIM ile  uyum içinde çalışılıyor.

Bunlar güzel şeyler.

Allah’ım, böyle   başarılı mülki amirleri, böyle kaymakamları , Emniyet müdürlerini, jandarma komutanlarını, daire müdür ve amirlerini başımızdan eksik etmesin. Kovid 19 belasına karşı  canla başla çalışan herkesten Allah razı olsun.

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

HERKESİN CUMASI MÜBAREK OLSUN..

XX

ANEKDOT:

Cumartesi akşamı   Berat kandili..

İdrak edeceğimiz        BERAT KANDİLİNİZİN hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah şimdiden hayırlarınızı ve dualarınızı kabul etsin. Amin.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI