:: 19 Nisan 2019 Cuma

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müslüm ŞAFAK Müslüm ŞAFAK

NEVZAT ÇETİN AK PARTİ ADAY ADAYI

07 Kasım 2018 Çarşamba 09:19

Burhanettin Kocamaz’ın  belediye başkanı adayı olmaması veya yapılmaması yerel siyasette taşların yerinden oynamasına sebep oldu.

Burhanettin Kocamaz, MHP Tarsus belediye  başkan adayı olduğu dönemlerde olsun, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığında hep yağmur adam oldu. Kendi adaylığının yanı sıra diğer ilçelerdeki adaylara da lokomotif görevini yaptı.

Savaşa katılıp da  galip yada mağlup olan her devlette taşlar yerinde oynar. Burhanettin Kocamaz’ın da Büyükşehir  Belediye Başkan adayı olmaması diğeri siyasi partilerin kazanma şansını artırdı.

Nevzat Çetin de duyan ve düşünen bir kişi olarak Tarsus’a hizmet kervanına katılan bir isim oldu.

Nevzat Çetin, Sokrat’ın sözüne uygun olarak “Bilgeli ilgili duyarlı insanların, insanları yönetmesi gerek” düşüncesi içerisinde bir hümanist anlayışıyla  AK Parti’den Tarsus belediye başkanlığına aday adayı olarak talip oldu. Bu tip insanların siyasete atılmaları hem siyasete hem de siyaset ahlakına ve hizmete yön verecekleridir. Bir insanın bir  toplumun sorununu çözebilmesi için o toplumun içerisinde yaşamasıyla mümkündür. Tarsus’ta yaşayan ve iyi bir eğitim görerek lisan bilen, dünyayı tanıyan bir kişi olarak yapılan yanlışlıkların giderilmesi, halka hizmet, hakka hizmet anlayışı içerisinde bulunması da takdire şayan olacağıdır.

Siyaset uzun ince bir yol olup, sabır isteyen koltuk kapmak değil, hizmet yolunda ter dökmek halka yapılan en büyük hizmet anlayışı olduğudur. Genç yaşında kutsal topraklara gitmesi genç yaşta Hacı olması da kendine güvenin eseri olduğudur. Hacı olmak kolaydır, hacı ol-duktan sonra Hacılığa haram olmayan işler yapmasıdır. Böyle bir göreve seçildiğinde  görevine ve hacılığına da haram bulaştırmayacağıdır.

Nevzat Çetin aile olarak olsun, sülale olarak olsun merkez sağdan gelen bir ailenin çocuğudur. AK Parti’yi seçmesi de bundan dolayı olmasındandır. Seçildiği takdirde şehrin iktidar nimetlerinden daha rahat faydalanması açısından olduğudur.

Burhanettin Kocamaz 25 yıllık hizmet döneminde muhalefet partisinin temsilcisi oldu. Buna rağmen başarılı işlere imza attı. Bu bir öngörü ve karizma meselesidir. Her insanın başaracağı işte değildir.

Öğretmeni olarak tanıdığım, efendiden olan bu insanın başarılı insanların güçleri ve yetenekleri kendilerinin içindedir. Böyle bir göreve getirildiğinde başarılı işler yapacağıdır.

Diğer aday adaylarına da Padişah Yavuz Sultan Selim’in “Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ölüme götürür.” dediği gibi..

Yürü o halde yolun açık olsun derim.

Bütün partilerin aday adaylarına ve adaylara..

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI