:: 17 Ağustos 2018 Cuma

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yakup BONCUk Yakup BONCUk

ÖLÜM GÜZEL ŞEY!

12 Haziran 2018 Salı 11:13

İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayında bildik tanıdık ve sevdiklerimizi birer birer öte aleme uğurladık.

Neden?

Çünkü her ölüm erkendir desek de yinede ölümün güzel yanlarını ele alabiliriz.
Şairin dediği gibi..

“Ölüm güzel şeybudur perde ardından haber / Hiç güzel olmasaydı ölür müydü peygamber?”

7 Haziran 2018 günü gazetemiz Yazı işleri müdürü Ahmet Can Erdoğan’ın kayınvalidesi, eşi Sıdıka  Yüksel Erdoğan’ın annesi Dudu (Sevim) Çolak hanımı kaybettik. Güleryüzlü, melek kalpli annemizi toprağa verip dualarımızı gönderdik, mübarek bir ayda.

Aradan iki gün geçti geçmedi, iki tanıdığımız daha vefat etti.

Hem de  tam Kadir gecesi arefesinde.

Benim tanıdığım, sizlerinde çoğunuzun tanıdığı iki sima daha kara toprağa teslim edildi.

9 Haziran 2018 cumartesi günü  Yalamık köyünden hareket eden  Tarsus Kuvayi  Milliye  Mücahitler Derneği üyesi arkadaşımız Derneği üyesi  Şaban Eren,  Ulaş mevkisinde  geçirdiği  trafik kazası sonucu  hayatını kaybetti. 55 yaşında olan üç çocuk babası arkadaşımızın o kadar çok seveni varmış ki, Tarsus’tan, Çamlıyayla’dan yüzlerce insan kalkıp Yalamık köyüne koşup gelmişti.

Dindar bir kardeşimiz olan Şaban Eren, oruçlu ağzıyla Hakka kavuşan ender şahsiyetlerden.Merhumun cenazesi  Tarsus şehir mezarlığında düzenlenen törenden sonra Pazar günü doğum yeri olan Yalamık köyünde toprağa verildi.Yalamık (Köyünde ) mahallesinde  düzenlenen törene Kuvayi Milliye Derneği başkanı Mehmet Topal ve dernek üyeleri ile çok sayıda yakını katıldı. Başkan Mehmet Topal, Yalamık köyünde merhumun ailesine  taziyede bulundu.Bizde genç yaşta hayatını kaybeden Şaban Eren’e Allahtan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Xx

ÖĞRETMENİMİZİ DE KAYBETTİK

Yine  Kadir gecesi arefesinde 10 Haziran günü toprağa verdiğimiz bir başka isim ise  Ümmihani Dündar idi. 1980 öncesinde öğrenim gördüğümüz  Tarsus Cengiz Topel lisesinde yıllarca öğretmenliğimizi yapmıştı Ümmihani hanım. Bir süredir rahatsız olan hocamız, 1980 sonrasına kadar aynı okulda görev yapmış ve adı okulla özdeşleşmişti.

Aynı zamanda bir süre basın dünyasında ve kitap kırtasiye hayatında yer alan Erdoğan Dündar beyin de ablası olan Ümmihani Dündar hocam da kutsal bir ayda, 11 ayın Sultanı içinde ve kadir gecesi arefesinde hayata gözlerini yumarken sevenlerini üzüntüye sevketti.

Tarsus Kuvayi  Milliye  Mücahitler Derneği üyesi arkadaşımız Derneği üyesi  Şaban Eren kardeşimizin cenaze töreninde bulunmamız nedeni ile geç haber aldığımız ve cenaze törenine katılamadığımız hocamız, Ümmihani Dündar’ı da güzel bir ayda, kutlu bir gecede toprağa vermiş olduk.

Bu nedenle kendisini de rahmetle anarken, mekanının cennet olmasını temenni ediyorum.

Yazımızın başında dediğimiz gibi..

“Ölüm güzel şeybudur perde ardından haber..

 Hiç güzel olmasaydı ölür müydü peygamber?”

Elbet herkes ölüm şerbetini içecek.

Allah verdiği emaneti bir gün gelecek geri alacak.

Ecel haberi hepimize gelecek..

Bugün sana.. Yarın bana..

Allah ölümünde güzelini ve hayırlısını nasip etsin inşallah..

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI