:: 09 Ağustos 2022 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN GELİŞİ

17 Eylül 2021 Cuma 10:17

Sayın Cumhurbaşkanımız, Ak Parti Genel başkanı  RECEP TAYYİP ERDOĞAN, bugün Mersin’de.

Erdoğan saat 10.30’da partisinin  Genişletilmiş İl divan toplantısına katılacak.

Ayrıca Toroslar ilçesinde Camii açılışına katılacak, Akkuyu Nükleer santralinde inceleme yapacak.  Bugün saat 17.00’de ise  Cumhuriyet meydanında Toplu Açlış törenine katılacak, halka hitap edecek.Millet Bahçesinde gençlerle buluşacak. Allah’ım  Sayın Cumhurbaşkanımız  RECEP TAYYİP  ERDOĞAN’a güç kuvvet versin.  İlimize hoş geldiniz derken vatandaşlar müjdeli haberlerinizi bekliyor. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ı tüm Mersin büyük bir heyecanla bekliyor. İnşallah  Sayın Cumhurbaşkanımız, Ak Parti Genel başkanı  RECEP TAYYİP ERDOĞAN , bu gelişinde bizim içinde müjdeler verir.

Mesela “Cumhuriyetin  100. yılında 100 il yapacağız” der.. Biz bu önemli konunun müjdesini Sayın Cumhurbaşkanımız, Ak Parti Genel başkanı  RECEP TAYYİP

ERDOĞAN ‘dan  bekliyoruz.

Cumhuriyetimizin  kuruluşunun 100. Yılında 19 yeni il yapılacağı konusu kesin gibi. İnşallah yeni 19 il arasında Tarsus’ta yer alır. Biz bu müjdeli haberi bugün sizden  bekliyoruz.

ALLAH’IM SİZE,  SAĞLIK, SIHHAT VE GÜÇ  KUVVET VERSİN SAYIN CUMHURBAŞKANIM

                                HALK SORUYOR

BAŞTARAFI 1’DE- 

İnanır mısınız?

Gazetemizin 42. yıldönümü nedeniyle çok sayıda okurumuz ve dostumuz bizleri yalnız bırakmadı.

Tarsuslu hemşehrilerimizin verdiği destek bizleri mutlu ediyor.

Gelen konuklarımızın en çok konuştuğu konu

BAŞKAN HALUK BOZDOĞAN  ile ilgili..

“Mustafa bey,. İkinci dönem için şimdiden belediye başkan adaylığını açıklayan başkan Haluk Bozdoğan neden parti ismi vermiyor? Sadece ben önümüzdeki dönem için şimdiden belediye başkanlığına adayım dedi. Ama CHP’den  mi, başka partiden mi onu söylemedi. Bu nedir?” diyorlar.

Bende bu konuda yorum yapamayacağımı  belirterek “Başkana ulaşamazsınız. Bu nedenle buradan soruyoruz. Başkan aday olacağı partiyi söylerse o zaman bizde yazarız diyoruz. Sayın başkan partinizin adını da açıklarsanız meraklar sona erer.

Acaba başkan bir yerlerden söz mü aldı da  başkan adayıyım diyor?

Neyse hayırlısı . Başkan bu konuda açıklama yaparsa onu da sizlerle paylaşırız.

 

POLİS VE ZABITA NOKTASI

Tarsus Belediye Başkanı HALUK BOZDOĞAN’ın emniyetle koordineli olarak Şelale  bölgesine bir Polis ve Zabıta noktası tahsisi isteniliyor.

Bu husus bundan 2 ay kadar evvelde gündeme geldi. Ama Şelalede uygun bir yere polis ve zabıta noktası konulmadı. Oysa bu bölgeye  bir  polis ve zabıta noktası konulması şart. Bu konuda Emniyet sizinle koordine olmuştur sanırım. Yine kaymakam beyde bu konunun üzerinde durursa bu ihtiyaç ve istek gerçekleşebilir. Mesela Şelalede bu yıl 3-4 boğulma olayı oldu, bir  boyun kırılma olayı oldu. Orada  şelale çevresindeki telleri belediye ekipleri  söktü. Burada suya girenlerin işi kolaylaştı. Yine bu bölgede başka olaylarda oluyor. O nedenle başkan HALUK BOZDOĞAN’ın bu bölgeye Polis ve Zabıta noktası koydurması isteniliyor. Çünkü Şelale bölgesi çok işlek ve sık sık olaylar oluyor.

Bizden hatırlatması.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN

DİKKATİNE

Bugün önemli bir konuyu Mersin il Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Emrah Ceviz’in dikkatine sunuyorum.

Yeni Devlet Hastanesinin içerisine çıkış kapısının yan taraflarına 2  veya  3 tane eczane yapılması isteniliyor.

İlçe Sağlık Müdürlüğü  ve Tarsus Devlet  Hastanesi başhekimi bu konuyu  teklif etsin. İl Sağlık Müdürlüğüde bu konuya parmak bassın.

Hastanenin içerisine çıkış kapısının yan taraflarına 2 veya 3 tane eczane yapılsa nasıl olur?

Orada bir  eczanenin kirası 150 bin TL’yi buluyor.  İçeriye duvar  yanına 2 eczane açın,  ihale ile kiraya verin.  2 Eczane 200 bin TL’den 400 bin TL getirir. 3 tane yaparsanız  600 bin TL getirisi olur. Orada nasıl kantin yeri yapılıp kiraya veriliyorsa, eczane konusu da önemli gelir getirir.  Devletin kasasına para girer.

Dışarıdaki keşmekeşlik de ortadan kalkar. Yeni Devlet Hastanesi çevresindeki dükkanları eczacılar kiralıyor.

Oradaki  binalar altın değerinde oldu.

Benim yanıma ziyarete gelenlerde bu konuda görüş belirtiyor ve bu isteklerinin yapılmasını istiyor. Yeni Devlet Hastanesi girişinde  içeriye uygun yere duvarların kenarına 2-3 eczane yeri yapılsın,  devlete gelir getirir üstelik keşmekeşlik giderilir diyorlar.

Bende bu konuyu Mersin il Sağlık Müdürünün dikkatine sunuyorum.

 

ESHAB-I KEHF’E TÜRK BAYRAĞI

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yılına az bir zaman kaldı.  Eshabı Kehf  bölgesine, Encülüs dağının tepesine  29  Ekim Cumhuriyet  Bayramından önce  büyük bir Türk Bayrağı dikelim dedik.  Ama bu konuda Mersin’den bir haber gelmedi. Tarsus’tan  hergün Mersin’e  gidip gelen ALİ UYAN  bu konuyu  başkan VAHAP SEÇER’e sen duyur.

CHP ilçe başkanı OZAN VARAL sende duyur.

Tarsus-Çamlıyayla koordinatörü ALİ BOLTAÇ sende duyur.

Eshabı Kehf bölgesine, Encülüs dağının tepesine  vericilerin olduğu yere büyük bir Türk Bayrağı dikelim istiyoruz. Bunu Mersin Büyükşehir belediye başkanımız sayın  VAHAP SEÇER’e duyuralım.

Sayın Seçer’in bu konuyu dikkate alması ve o bölgeye bir an evvel büyük bir Türk Bayrağı diktirmesini  istiyor ve bekliyoruz. Orada görevli olan zatı muhteremler bu önerimizi Vahap beye iletirse  istek gerçekleşir.

Koltuklar gelip geçicici, yapılan eserler kalıcıdır.

Bunuda buradan bir kez daha hatırlatalım.

BİR ANEKDOT:

Bilhassa Şehit ishak  mahallesinde bulunan Belediye  Ekmek fabrikası mevkiinde insanlar ekmek almaya inince bazı şeyler oluyor. Orada bulunduğu iddia edilen Fahri Trafik görevlileri ya karşıda oturuyor, ya da orada geziyor.  Ekmek fabrikasının önünde 1 dakikalığına kim durursa cezayı kesiyor.

Belediye Fırınından ekmek alırken araç sürücüleri dikkatli olsun.

Orada ekmek almaya gidenlere fahri trafik görevlileri ceza kesiyor. Hem de en az 314 TL ‘den aşağı ceza kesilmiyor. Ben sürücülere uyarıda bulunuyorum. Orada manevra yaparken, köşede dururken bir ekmek almaya indiğinizde  dikkatli olun, çünkü her an 314 TL ceza yiyebilirsiniz.

Yani bir ekmeği 314 TL’ye yemeyin!

Keşke  kentin her yerinde trafik düzenli olsa , kurallara uymayanlara da  o zaman ceza kesseniz. Ama bir ekmek için 1 dakika durana da 314 TL ceza hoş değil.

Bunuda bilesiniz.

                           xxx

HERKESE HAYIRLI CUMALAR DİLİYORUM

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI