:: 07 Temmuz 2022 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

SAĞLIK ÖNEMLİ

18 Şubat 2022 Cuma 09:09

Dün Sağlıkta, Türkiye genelinde olduğu gibi Tarsus’ta da sağlık hizmetleri durdu. Doktorlar poliklinik yapmadı, sadece acilde hastalara bakıldı.

Bunun yanı sıra Sağlık Ocakları da poliklinik yapmadı, doktorlar ilaç yazmadı. Açıkçası dün Sağlıkta hayat durdu. Bu eylem bugünde devam edecek.

Allah hasta olanlara acil şifalar versin.

Doktorlarında istediklerini ilgililer duyar ve konu çözüme kavuşur.

Dün olduğu gibi bugün de aman kimse hastalanmasın.

Ben bütün hastalara acil şifalar diliyorum.

xx

SİYASET

Yavaş yavaş siyaset hareketleniyor.

Bugün Dr.  MEHMET YUNUS SEVEN,  İyi partiye resmen kaydını yaptırıyor.  Muhtarlar, Dernek başkanları ve bazı STK yöneticilerinden nazının geçtiklerini partiye davet etti. Bugün YUNUS SEVEN resmen iyi partili olacak. Daha önceden MHP’den Meclis üyeliği yapan ve daha sonra istifa eden Seven, boştaydı, bugün ise İyi Partiye kaydını yaptıracak. 21 Şubat Pazartesi günü Tarsus’a gelecek olan İyi Parti lideri MERAL AKŞENER’in  parti rozetini takması bekleniyor.

Ne diyelim. Bize hayırlı uğurlu olsun demek düşer.

xx

MEMLEKET PARTİSİ

Yine şehrimizin sevilen doktorlarından Memleket Partisi Tarsus ilçe başkanı DR. AHMET KALMIŞ da yarın, Otantik  Yıldırımlar Restaurant’ta bütün sevdiği dostlara, partililerine, muhtarlara, oda başkanlarına, kavuşabildiği dostlarına kahvaltı verecek. İl ve ilçe teşkilatı  başkan ve yönetimi de bu kahvaltıda bir araya gelecek. Ahmet Kalmış, şehrimize geldiği günden beri kalbine dokunmadık insan kalmamış. Kalmış’a ilgi çok. Kendisi daha önce bizi ziyaretinde Tarsus Belediye Başkan adaylığını açıklamıştı. Kendisine hayırlı uğurlu olsun diyorum.

DR. AHMET KALMIŞ’ın bu açıklaması şehrimizde olumlu karşılandı. Allah şansını bol eylesin. Kendisi yarın davete gelecek olan haziruna, belediye başkan adaylığını deklare edecek. Bu kararı Memleket Partisine ve memleketimize hayırlı uğurlu olsun..

xx

MHP’NİN TOPLANTISI

MHP Tarsus ilçe teşkilatının da Pazar günü bir kahvaltılı toplantısı var.

MHP’liler  Baraj bölgesindeki Toy Bahçesinde Partilileriyle milletvekilleriyle, ilçe teşkilatının düzenlediği  Kahvaltılı toplantıda bir araya gelecekler.

Yani MHP’de  kolları sıvayarak hareketlenmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde de teşkilat olarak bir araya gelmişlerdi. Yıldırımlar Parkta kahvaltılı toplantı yapan MHP heyeti, şimdi ise Pazar günü Toy Bahçesinde kahvaltılı bir toplantı ile tekrar bir araya gelecek. Belki de bu toplantıya il başkanı ve yönetimi de katılacaktır.   Mersin milletvekilleri de katılacaktır. Yani toplantı geniş kapsamlı olacaktır.

Kahvaltılı sohbet toplantısında partinin izleyeceği yol ve görüşler açıklanacak.

MHP’liler geçmiş dönemde belediye başkanlarının hizmetlerini ve yeni dönem  yerel ve genel çalışmalarını anlatacaklar. Bu toplantıya ayrıca Belediye Meclis üyelerinin de katılımını bekliyoruz.

İnşallah MHP’lilerde hayırlı kararlar alırlar.

xx

KÜÇÜK MİNARE CAMİSİ

Tarsus Küçük Minare Camisi iki yıla yakındır kapalı. Teras katında, yani minarenin yan tarafındaki damda bayramları, cumaları namaz kılıyordu. Oraya hayırseverler gölgelik yağmurluk yaptırdılar. Orası en az 300 metrekare alan tutar. Hayırseverler burası için çok para harcamıştı..O gölgelik ve yağmurluklar öyle duruyor. Bunları bile kaldırmamışlar.

Dün baktım  hepsi çürümüş, demirleri paslanmış, damın üzerinde öylece bırakılmış. Yazık olmuş.

Cebinden para harcamayan bilmez. Ama hayırseverlerin yaptırdığı bu yağmurluk ve gölgelikler çürümüş, milli servet heba olmuş. Oysa bu gölgelikler lazım olan başka camilerde kullanılabilirdi. Gidin görün.

Küçük Minare Camisinin yan tarafındaki  yazlık terasta bulunan bu gölgelik ve yağmurlukların acı halini görün. Üstü açık durumda ve çürüyor..

Yazıktır, günahtır..

Birde bunu yaptıran hayırseverlere ben tekrar teşekkür ederken, bu gibi gerekli olan şeylere sahip çıkılmasını tekrar hatırlatıyorum.

xx

ŞADIRVAN

Yine Küçük Minare Camisinin ön tarafında bulunan meydanın ortasında   bir Şadırvan var. Orası da pislik içinde. Vatandaşlar da duyarsız. O şadırvanın içine çöpleri atıyorlar. Bazı kişilerde o Şadırvanın musluklarını sökmüştü. Bir hayırsever alıp taktırdı. Çarşının göbeğinde böyle güzel bir Şadırvanı bile kirletiyoruz. Buraya belediye Temizlik işleri müdürlüğü bir el atıp temizletirse çok iyi olacak. Zaten cami yıllardır kapalı. Çevredeki esnaflar bile suyu gelip bu Şadırvandan götürüyor. Küçük Minare Camisi gibi Şadırvanın durumu da içler acısı..

Bu memlekette bunlar yaşanıyor. Bunları artık bir  görün.

Bu Cuma gününün yüzü suyu hürmetine bu yazdığımız konulara el atılsın.

Caminin geciken tadilatı hemen  başlatılsın.. Cami önündeki meydanda bulunan Şadırvan temizletilsin.

Bunlar yapılmayacak işler değil..

xx

HERKESE HAYIRLI CUMALAR DİLİYORUM..

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI