:: 30 Kasım 2021 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

SEÇER'İN ODA BAŞKANLARI İLE TOPLANTISI

15 Mart 2021 Pazartesi 09:19

Geçen hafta idi..

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasının toplantı salonunda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER, Tarsus’taki Oda başkanlarıyla bir toplantı yaptı. Borsa başkanı ve Ticaret ve Sanayi Odası  başkanı da toplantıya katıldı, bu bir nevi sohbet toplantısı idi.

Önce VAHAP SEÇER konuştu.

Oda başkanları dinledi.

Daha sonra Vahap bey oda başkanlarına dönerek  “Sorusu olanlar sorabilir” dedi.

Oda başkanları maşallah, böyle bir toplantıya susamış gibi, ardı ardına  sorular sormaya başladı.

Yapılan bazı hizmetler ile ilgili VAHAP SEÇER’e teşekkür etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Koordinasyon sorumlusu ALİ BOLTAÇ’a da teşekkür edenler oldu.

Vahap bey, tüm soruları yanıtladı.

xx

OTEL KONUSU

Toplantıda herkes öncelikle Tarsus’un ihtiyacı olan  Otel konusu gündeme getirdi.

Gerçekten de Tarsus’a bir ziyaretçiniz gelse, doğru dürüst kalacak otel yok.  Elle saysanız bir tane ancak çıkar. Bu konuyu tüm oda başkanları dile getirdi.

Tarsus Şelale Oteli gündeme geldi.

BAŞKAN VAHAP SEÇER, bu otel binasının zemininin bozuk olduğunu ve yıkılması gerektiğini söyledi. Buraya çok amaçlı bir tesis yapılacağının müjdesini verdi.

“Tarsus’a güzel bir otel yapımı için yer arayışlarımız devam ediyor” diyen SEÇER, Kültür Merkezi içinde yer arandığını söyledi. Yer bulunduğu an mutlaka Tarsus’a bir Kültür Merkezi yapılacağını belirtti. Bu konuyu konuşurken hafif imalı konuştu.

Toplantıda ayrıca rutin işlerle ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

xx

BERDAN 2’NİN YERİ!

Başkan  VAHAP SEÇER, Otel yerinin iyi bir yer olmasının gerekliliğine vurgu yaptı. Başkana bende katılıyorum. Seçer,  Adana yolu üzerindeki  Berdan2 fabrikasının yerine çok amaçlı bir Otel yapmayı düşündüklerini söyledi. Bu biraz zaman alır. Ne zaman yapılır bilinmez.

Berdan 2 fabrikasının yerinin yarısı zaten Mersin Büyükşehir Belediyesinin... Geçmiş dönem Mersin Büyükşehir belediyesi buranın yarısını aldı. Burasının yüzde 50’si TMSF’de..

Seçer “TMSF’ye yazı yazdık. Bu yüzde 50 hisseyi almak istiyoruz” dedi.

Bu işi hızlandırmak lazım. Zaten yüzde 50’si  Büyükşehirin, yarısını da parayı bastırıp alabilirsiniz.

Yıllardır burası boş duruyor. Hiç olmazsa güzel bir işe imza atmış olursunuz. Otel için yer konusu  olumlu. Zaten şehir o tarafa kayıyor. Havaalanı da o bölgeye yakın bir yere yapılıyor. Zaten E 24’e paralel bir yer.

Bence orası otel için çok uygun bir yer.

Elinizi çabuk tutarsanız, orada sizin bir eseriniz ortaya çıkar. Oraya 5 yıldızlı, hatta 6 yıldızlı bir otel  yapılabilir.

Zaten Tarsus’a otel yapmak isteyen çok müteşebbis var dışarıdan. Sanırım size de gelenler olmuştur, siz de bu konuyu biliyorsunuzdur.

Tarsus, yeni otellere kavuşunca, Oteli olmayan bir şehir ünvanından kurtulur.

İnşallah bu niyetiniz gecikmez, bu işe kısa zamanda el atarsanız çok iyi olur.

Yer güzel..

Düşünce güzel..

inşallah gayret de güzel olur.

xx

ESAS KONU

Tarsus’ta en önemli ve esas konu, Trafik konusu.

TSO’da Yarenlik alanı gündeme gelince  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER “Yarenlik alanını yeniden  trafiğe açalım istiyorum. Bunun için bir anket yaptıracağım” diyor.

Tüm oda başkanları buna olumlu bakıyor. Ticaret Borsası Başkanı MURAT KAYA “Çok isabetli bir karar başkanım. Anket yaptırırsanız, ilk imzayı ben atarım” diyor.

Tüm oda başkanları olumlu düşünüyor.

BENDE DERİM Kİ..

Bu Yarenlik alanının bir an evvel trafiğe açılması gerek. Trafik akışı kötü. Ana anterlerimiz yok. Yarenlik açılırsa ana arter vazifesini görür. Yarenlik alanı için en kısa zamanda anket yapılsın. STK’larla ve esnaflarla görüşün ve bu  YARENLİK ALANINI tekrar trafiğe açın.

Biz burayı çok yazdık. Zaten bu alandan bisiklet motorsiklet, zaman zamanda araç bile geçiyor. Aynı yol geçen hanı gibi.. En iyisi burayı tamamen yeniden trafiğe açmak gerek.

Seçer bunu yaparsa çok dua alır.

xx

BİR KONUYUDA BEN HATIRLATAYIM.

Başkan SEÇER’in kendisi konuşurken işten çıkarmalara değindi ve  “İşe gelmeyenleri çıkardık” dedi. Ben isterdim ki, oradaki çok sayıda oda başkanı, TSO ve Borsa başkanının böyle dar bir günde  işten çıkarılan işçiler için konuşmalarını ve gündeme getirmelerini isterdim. Ama maalesef burada da işçiler unutuldu. Sadece başkan konuştu.

Diyecek söz kalmadı.

Böyle toplantıların daha sık yapılmasını ve yaygınlaştırılması dileğiyle herkese iyi haftalar diliyorum. Öncelikle de Otel konusunun hayata geçirilmesini, Yarenlik alanının açılmasını  dört gözle bekliyorum.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI