::
16 Temmuz 2024 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yakup BONCUk Yakup BONCUk

SEVGİYE MUHTAÇ OLANLAR

14 Şubat 2022 Pazartesi 09:08

Şarkılardaki o güzel mısraları mırıldanıyorum bugün..

“Sevmek, en güzel duygu demek..

Sevmek, sevilip sevebilmek..

Sevmek aşka gönlünü vermek ..

Sevmek sevmek ..

Sevmek hayatın tadı  demek..

Sevmek Tanrının adı demek ..

Sevmek.. Sevmek..”

Gerçekten sevmek ve sevilmek, sevilebilmek ne kadar bir güzel duygudur değil mi?

Bugün 14 Şubat.. Yani Sevgililer günü..

Yani sevmek ve sevilmenin icraata geçirildiği bir olgunun yaşandığı günün kutlamasının yapıldığı gün..

Bu önemli günde sevmeye ve sevilmeye ihtiyacı olan kişileri düşündünüz mü hiç?

Ben düşündüm..

Tarsus’ta  bir “Yaşlılar ve Huzurevi” var. Huzurevinde çok yaşlı olmasa da emekliliği olan ve  dışarıda kimseye yük olmak istemeyen kişiler kalabiliyor.

Kentimizde yeni belediye tesisleri bitişiğinde, eski Boya fabrikasının lojmanlarının  tamir edilmesiyle oluşturulan binalarda hizmet veren  Tarsus Yaşlılar ve Huzurevinde Türkiye’nin değişik yörelerinden ve illerinden  gelen 60’a yakın  insanımız kalmakta.

Duygu Nur Özdağ hanımın müdürlüğünü üstlendiği bu güzel tesiste kalanların hepsi de verilen hizmetlerden memnun. Burada kalanların bir bölümü maaşlı. birkaç kişi raporlu olarak kalıp hizmet alıyor. Yani bunların dışındakiler ise devlet tarafından bakılmakta, yani bir ücret ödemiyor. Burada kalan insanlar birbiri ile arkadaş oluyor, sosyal ve kültürel aktivitelere katılabiliyorlar. Bu insanlar ailelerinin sevgisini, birbirleriyle arkadaş olarak hissedebiliyorlar.

Tarsus Yaşlılar ve Huzurevinde kalanları unutmamalıyız..

Orada kalanları kendi annemiz gibi, kendi babamız gibi görüp  ellerini öpmeliyiz.

xx

Sevgi olmazsa dünyada bütün işler yarım kalır.

Demir tava geldi, kömür bitti  ve ardından ömür bitti dedikleri gibi. 

Dünyada iyi işler yapıp iyi anılmak ve sevgi esastır. Burada kalan kadın erkek büyüklerimizde sevgi ile birbirlerine sarılıp kalan ömürlerini  birlikte geçiriyorlar.

Tarsus Yaşlılar ve Huzurevinde kalanların gözlerinde ilgi ve sevgi var.  Dışarıdan gelecek insanlarla konuşmak tanışmak ve  sohbet etmek arzusu var. Orada kalan insanları tanımasanız da bir hafta sonunuzu ayırıp ziyaretlerine gidin. Orada gerçek dostluğu ve samimiyeti, hayatın  tecrübesini edinmiş anne, baba, nine ve dedeleri, teyzeleri, amcaları, dayıları görecekseniz.

Yaşamın doğası gereği hepimiz bir gün yaşlanacağız. Bizim geleneklerimizde büyüğe saygı çocuklara sevgi göstermek vardır. Her toplum yaşlılarına gereken saygı ve özeni göstermelidir. Milletimizin önemli hasletlerinden biri olan büyüklerimize saygı ve sizlerin hayır dualarını almak için çocuklarımız ile birlikte burada bir araya gelelim. Tarsus Huzurevinde siz büyüklerimiz nezdinde yaşam sevincinizin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

Onlar sizden sevgi ve ilgi bekliyor. 

Tarsus Yaşlılar ve Huzurevinde kalan bu insanlarla sevginizi ve bir hafta sonunuzu paylaşsanız ne olur.

Bugün eşinize,sevgilinize  hediye aldığınız çiçeklerin yanına bir tane daha ekleyin ve Huzurevinde kalan hiç tanımadığınız bir insana verin..

Sevginizi gösterin..

İnanın pişman olmazsınız.

Bu teklifimi bir düşünün ve en kısa zamanda uygulayın.

xx

SEVGİLİ ÖYKÜ ETKİNLİĞİ

Tarsus Kent Konseyinden bir mesaj aldık dün.. Her ne kadar 14 Şubat Sevgililer günü olarak bilinse de, ayrıca bugün “ Dünya Öykü Günü” olarak kutlanmakta..

Bugün  dolayısıyla, saat 14:30’da, Antik Sahaf Kitabevi’nde, öykücü Nursel Duruel, Remzi Karabulut ve Erkmen Özbıçakçı’nın katılımları ile imza günü yapılacak. Yine  aynı gün saat 16:30’da, Kent Konseyi Güner Baykal Toplantı Salonu’nda “Sevgili Öykü” konulu söyleşi yapılacak. Kent Konseyi Başkanı Reşit Tok "Söyleşimize tüm üyelerimiz ve ilgi duyan herkesi davet ediyoruz” diyerek bizleri bilgilendirdi..

İlgisini çekenlere  haber vereyim dedim.

UNUTMAYIN..

EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR!

BUGÜN SEVGİNİZİ ÇİÇEKLERLE, ÖYKÜLERLE PAYLAŞIN..

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI