::
16 Temmuz 2024 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yakup BONCUk Yakup BONCUk

SOSYAL GÜVENLİK

11 Nisan 2022 Pazartesi 08:24

Zaman zaman okuyucularımızdan , dostlarımızdan yada bize ulaşan hemşehrilerimizden  Sosyal Güvenlik ile ilgili soru soranlar oluyor.

Bizde onlara yardımcı olmak adına kendilerini bu işin uzmanı olan  SGK Kurumuna yada yine bu işleri özel olarak yapan bir hemşehrimize yönlendiriyoruz.

Özellikle bugünlerde EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar)  mağduru olan kardeşlerimiz bilgi almak istiyor.

xx

TURGUT DURAK

Bu nedenle bugün Tarsus’ta tek Sosyal Güvenlik Müşaviri Turgut Durak, yıllardır sektörde hizmet veren bir hemşehrimizden bahsetmek istiyorum.

Kendisi Tarsuslu olup bu kentte ve Mersin’de Sosyal Güvenlik Müşaviri olarak halkımıza yardımcı olmakta.. Aynı zamanda Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak da görev yapan Turgut Durak 28 yıldır sektörde adından bahsettiriyor.

Yıllardır sektör ile ilgili bilgiler paylaşan, bu arada  geçen zaman içinde  Güney TV ekranlarından veya özel radyolardan halkımıza seslenen Turgut Durak, yine yıllardır yerel basında da yazılar yazarak üzerine düşeni yapıyor, hemşehrilerimize yardımcı oluyor.

xx

EMEKLİ OLMAK İSTEYENLERE REHBER OLUYOR

Tarsuslu eski SMMM’lerden ve Sosyal Güvenlik uzmanı Turgut Durak, şu sıralar hemşehrilerine emeklilik konusunda bilgileri ile yardımcı oluyor.

Temmuz ayında EYT’lliler, 3600 gösterge konusunda ,  emekliler de ek maaş beklentisi  içerisinde olup, bir müjde bekleniyor.

Geçmiş yıllarda yerel TV’lerde ve radyolarda özellikle ekonomi programları yapan, vatandaşları emeklilik ve sosyal sigorta konusunda aydınlatan Turgut Durak, bundan böyle yeni hizmete giren ve Tarsus’ta bir ilk olan SGK ve Vergi Danışmanlık bürosunda vatandaşların sorunlarına profesyonel çözümler sunuyor.

Durak, Tarsus’ta bu konuda büyük bir boşluk olduğunu kaydederek, vatandaşların SGK ve vergi konuları ,  ayrıca emeklilik konularında  kendilerinden profesyonel olarak yardım alabileceklerini belirtti.

xx

EYT ÇIKAR MI?

Emeklilikte Yaşa Takılanların bugünlerde büyük beklenti içinde olduğunu anlatan Turgut Durak, “Hükümet EYT konusunda büyük bir çalışma başlattı. Bunun için milyonlarca EYT’linin gözü kulağı Ankara’da. Bizlerde hak edilmiş hakların geciktirilmeden verilmesini bekliyoruz. Ancak EYT’de prosedür nasıl işleyecek, nasıl kademelendirilecek? Bunlar henüz net değil. Bu netlik gerçekleşip EYT’lilere emeklilik hakkı tanındığında herkesim sevinecek. Bizlerde bu konularda halkımıza ve EYT’ye takılmış hemşehrilerimize hizmet vermek için hazırız” diyor.

Yine bu konularda olsun, emekliliği gelen veya emeklilik yıllarını hesaplattırmak,  bilgi almak isteyenler  Turgut Durak’a ulaşabilir. Gerek normal emeklilik, malulen emeklilik, vergi indiriminden emeklilik nasıl olur gibi konularda da bilgi verilmekte..

Bilgi için Tel: Turgut Durak: 0555 9724284

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI