:: 30 Kasım 2021 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

TARDOBDER'İN AÇILIŞI

20 Eylül 2021 Pazartesi 09:29

Geçtiğimiz Cuma günüydü.

Tarsus’ta Doğup Büyüyenler Derneğinin (TARDOBDER)  açılışı vardı.

Kendilerine göre çok güzel bir açılış yaptılar. Herkesi davet ettiler.

Açılışta başkan BAYRAM YILDIZ bir konuşma yaptı. Yıldız “Geçen yıl tek başıma bu grubu kurdum, sonra arkadaşlarımın desteği ile dernekleştik. Bugün  yaptığımız açılışta çok heyecanlıyım” dedi.

Daha sonra Fahri Işık,  Doğa Yavuz Uydacı, Murat Bal, gibi sanatçılarımız mini konser sundular. Ardından Belediye başkanı Haluk Bozdoğan’ın da katılımı ile açılış kurdelesi kesildi.

Hayırlı uğurlu olsun.

BAŞKANIN KONUŞMASI

Uzun süredir Belediye başkanı HALUK BOZDOĞAN’ı görmüyordum. Sadece fotoğraflarda görüyordum. TARDOBDER’in açılışında başkanı gördüm. Bir süredir sakal bırakan başkana yeni imajı yakışmış.

Belediye başkanı HALUK BOZDOĞAN buradaki açılışta bir konuşma yaptı.

Başkan “Bugün burada olmaktan mutluyum” dedi ve TARDOBDER’den çok kendi yaptığı hizmetleri anlattı.

BOZDOĞAN “Kısa süre önce bir tekstil atölyesi açtık. Orada 144 kişi çalışmaya başladı. Oraya gidince mutluluktan ağlayasım geliyor” dedi.Başkan böyle konuşunca…

BİZİMDE AĞLAYASIMIZ GELİR.

Belediye başkanı HALUK BOZDOĞAN, konuşmasının bir yerinde il konusuna değindi.

“Tarsus il olmalı” dedi.

                                   Buna katılıyorum.

Bizde 1987 yılından bu yana Tarsus’un il olması için uğraşıyoruz. Bunları tek tek yazmaya gerek yok. Bozdoğan da “İl olalım, Mersin’den kurtulalım” diyor. Evet herkes istiyor ama, başkan sadece açılışlarda ve Mecliste  kürsüde konuşuyor. Bunun için bir heyet kurmak lazım. Altyapı hazırlanması lazım. Geçmişte biz olayın en başından beri varız. Hep var olduk. Şimdi Belediye başkanı HALUK BOZDOĞAN başı çeksin. Başkan bir grup kursun bizde destekleyelim ve bu kent il olma hakkını elde etsin.

Bu işler lafla olmaz.

İnşallah Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılında gayretlerimiz olumlu sonuçlansın ve bu kent mutlaka il olsun.

HANGİ PARTİDEN

Belediye başkanı Haluk BOZDOĞAN geçenlerde belediye başkanlığına yeniden adayım dedi. Partisini açıklamadı. Biz sorduk. Hangi partiden aday olacaksınız diye. Başkan buna cevap vermedi. Sadece  adayım diyor. Yani başkan  seçimlere 2 yıldan biraz fazla bir süre kala adayım dedi. Mutlaka bir düşündüğü vardır.

Bozdoğan’ı konuşturursan her taraf süt liman.

Mikrofon kendinde olunca konuştukça konuşur.

Kamuoyu ve Partilileriniz hangi partiden aday olacağınızı soruyor. Belediye Meclisindeki konuşmanızda ”Kesin adayım” dediniz.

Ben daha sonra CHP ilçe başkanı OZAN VARAL ile telefonda konuştum. Partimizin tüzüğü var, bu konuda size daha sonra açıklama yapacağım dedi. Ama Ozan bey hala bir açıklama yapmadı. Bu konuda  kamuoyunun beklentisi sürüyor  OZAN BEY.

Sorumuzun cevabını bulmak için bekleyelim görelim.

****

CHP’de kıpırdanmalar başladı.

Seçime 2 yıldan biraz fazla süre var ama..

Şu an benim bildiğim en az 2 aday adayı var. Bunlar sanırım yılbaşından sonra aday adaylıklarını açıklarlar.

AHİLİK HAFTASI

Geçen hafta Ahilik haftası idi. Geçenlerde Büyükşehir belediyesine ziyarete giden MESOB başkanının yanında birçok başkan vardı. Tarsuslu oda başkanları da oradaydı. Seçer, Tarsuslu oda başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada “Tarsus’a iki tane altgeçit yapacağız” demiş. Ayrıca  Kaplan Petrolun oradan Koç kasabına kadar  bölümdeki 35 metrelik yolun genişletilmesine önümüzdeki  günlerde başlanacağını söyler. Başkan Seçer bu konuyu birkaç kez dillendirdi. Ama icraatta bir şey yok. Ahilik haftasında başkanın makamına giden oda başkanlarına bu hususta müjde verilmiş.  Bakalım VAHAP SEÇER bu sözü ne zaman tutacak. Tarsus Hizmete susamış bir kent. Bu kentte  sorun çok ama en önemli 3-4 sorun ele alınırsa iyi olur.

 

ZİYARETLER

Gazetemizin 42. yılı nedeniyle gelen konuklarımızın en çok konuştuğu konulardan bir tanesi Otel konusu..

Okurlarımız “Mustafa bey siz her zaman yazıyorsunuz, proğramlarınızda söylüyorsunuz. Bu Otel konusu ne olacak” diyorlar. Bende bilmiyorum diyorum.

Şelale Oteli sağlam bir oteldi, 8 yıldır kapalı duruyor. Burası gerçekten çürük olsaydı, otel binası şimdiye kadar yıkılırdı. Daha önce isteyenlere verilmedi, ihaleye çıkılmadı. Geçmiş  Büyükşehir belediye Başkanı da burayı kimseye vermedi. Şu an belediye başkanı olan Seçer de vermiyor.

O zamanlar burayı Borsa ve Ticaret Odası orayı belediyeden istedi, geçmiş dönem belediyesi bu STK’lara vermedi. 8 yıldır bu otel kapalı.

Oysa güçlendirmeler yapılarak bu otel daha çok hizmet verir. Tarsus’un şu an en büyük sorununu başkan VAHAP SEÇER’e iletiyoruz.

BOZDOĞAN’da “İl olalım” diyor ama bir otelimiz bile yok. Başkana diyoruz ki, Otel için girişimcilere yer tahsis edin, bu kentin otel sorunu bitsin. Günler su gibi geçiyor.Belediye başkanlarının seçilmesinin üzerinden 3 yıla yakın süre geçti. Bu hizmetler bekleniyor.

Bizden söylemesi.

OKUYUCULARIMIZIN İNCE FİKRİ

Gazetemizin 42. yılı nedeniyle gelen herkese teşekkür ediyorum. Ama her zaman hizmet ettiğimiz  ve gelmesi gereken insanlar bu gibi konuları görmemezlikten geliyor. Onlara derim ki..

Zaman en iyi ilaçtır.Kolay değil 42 yıldır Tarsus Ekspres olarak hizmet vermişiz. Yararlı haberler yapmışız, Tarsus sevdası uğruna kalem sallamışız.

Haksızlık yapanların karşısında durmuş, onların korkulu rüyası olmuşuz.Benim en çok hoşuma giden ise bundan 20-25 yıl kadar evvel Gazetemizin  kuruluş yıldönümüne gelenlerin eski kareleri saklayıp bugünlerde whatsapp’tan göndermeleri beni çok mutlu ediyor.Demek ki takip ediliyoruz. Yıllar evvel çekilen Fotoğrafları bana gönderen tüm okur ve dostlarıma teşekkür ediyorum. Onlarda bize geçmişi hatırlatıyor. Zaten geçmişi unutmuyoruz.

Ziyaretimize gelen herkesle bu kentin sorunlarını konuşuyoruz. Varsa sorun onu dile getiriyor gelenler. Biz de  aracı olarak bunları zaman zaman siz değerli okurlarımızla Tarsus halkıyla paylaşıyoruz.

Ben de Belediye Başkanı HALUK BOZDOĞAN’ın dediği gibi il olma yolunda çalışmaya devam edelim inşallah  bir gün bu kent il olacak diyorum.

HERKESE MUTLU VE SAĞLIKLI HAFTALAR..

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI