:: 24 Eylül 2021 Cuma

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemal DURU Kemal DURU

Tarsus Basının Temel Taşı TARSUS EKSPRES

22 Eylül 2014 Pazartesi 09:50

Fani insan yıllar geçtikçe yaşlanır. Sonra da bu fani dünyadan o başka âleme geçme köprüsü olan ve kaçınılmayan mukadderata boyun eğip ölür.

Bazı müesseseler vardır. Kurucusu insandır, yaşatıcısı da insan. Zaman gelir insanlar ölür ama kurulan müessese kabiliyetli ellerde kaldıkça yaşar, daha gelişir, büyür yücelir. Ama olur da kabiliyetsiz ellere düşerde bir gün yıkılıp yok olursa onu ilk kuran insanla beraber belleklerde tatlı bir anı olarak ebediyen sürer gider.

İşte Tarsus Ekspres'de ilk tohumunun insan eliyle atıldığı, yine insan eliyle büyütülüp dal budak saldığı 34 yıllık köklü bir çınardır. Tarsus Ekspres'i ilk kuran Mustafa ERDOĞAN, geliştirip büyüten 35’inci yıla taşıyan toptan bir Tarsus halkıdır.

Ulusal basının her köşeye yetişmesi, hele doyurucu ulaşması mümkün değil. Boşluğu yerel medya doldurur. Yerel arzuları o doyurur. Yerel sorunlara o parmak basar.. Uygar ülkelerin hangisinde hangi kente giderseniz gidin, bir güçlü yerel gazete, birkaç yerel televizyon istasyonu bulursunuz.

Tarsus’un her alanda kalkınıp ve gelişmesi için devamlı doğru, dürüst ve tarafsızlığı kendisine ilke edinen Tarsus Basının Temel Taşı Tarsus Ekspres… Değerli okuyucularımızın desteğiyle Tarsus’u yerel basında kimsenin tesiri altında kalmadan taviz vermeden temsil edeceğine inanıyorum.

Tarsus Ekspres gazetemiz, kesintisiz yayını, değişmez yayın ilkesi ve sorumluluğu ile sütunları vasıtasıyla herkesi kucaklamış, kişinin değil, her bireyin sahip çıkacağı kitlenin malı olmuştur.

Hiçbir zaman kişilerin, belli zümrelerin ve kurumların önünde eğilmemiştir. Nokta kadar menfaat düşünüp, virgül kadar kıvrılmamıştır. Her şartta mücadele vermiş, bu mücadelesinde de asla objektiften doğruluktan ayrılmamıştır. Şahsi meselelerini sütunlarında polemik yapmamıştır.

34 yılın verdiği heyecan, mutluluk, güç ve gururla bundan sonra da aynı çizgide kalacak, asli görevi olan vatandaş ile devlet arasındaki köprü vazifesini en iyi şekilde yerine getirecektir.

Bu duygularla, 35’üncü yaşımıza merhaba diyor, gazetemizin bu günlere ulaşmasında emeği geçen herkesi, saygı, minnet ve rahmetle selamlıyorum.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI