:: 07 Temmuz 2022 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

TARSUS İDMANYURDU

15 Nisan 2022 Cuma 10:00

Tarsus İdmanyurdu’nun kulüp başkanı ALİ İLK geçtiğimiz gün basın toplantısı yaptı.

Başkan İlk bize de telefon açıp  davet etti. Bende o toplantıya katıldım.

TİY Teknik heyeti ve bazı yöneticiler ile ALİ İLK Kulüp lojmanının önünde basın açıklaması yaptı..Ali İlk, basın toplantısına çok iyi hazırlanmış. Kendisi bu işlere yabancı değil.Yıllarca CHP gibi bir partinin ilçe başkanlığını yapmış. insanlarla kaynaşmış, halkla bütünleşmiş bir kişi. O zaman CHP’li belediyeler bu bölgede yok. Seçimlerin CHP tarafından kazanılması için çalışmış. Seçimi partisine kazandırmış ve ardından  “artık ben yoruldum” diyerek bayrağı devretmiş.

SPOR EMEK İSTER!

Gelelim esas konumuza.

Konu Tarsus İdmanyurdu..

Spor emek ister, para ister.

ALİ İLK “Biz sporcularımızla teknik heyetimizle yönetimimizle  bir aile gibi toplanıyoruz ve sorunlarımızı paylaşıyoruz. Başta  Futbol menejerimiz ARMAĞAN YAPICI ve Teknik direktörümüz BİROL EROL ile uyum içindeyiz. Son 8 maçın tamamını kazandılar. Başarıdan başarıya koştular. Ben futbolcularımıza ve teknik heyete sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum” dedi.

Hakikaten de öyledir.

Böyle iyi ve güzel diyalog olmazsa başarı gelmez. Ali İlk, iyi bağlantılar kurmuş ve takımın başarısında pay sahibi. Ben kendisini kutluyorum.

BOZDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Ali başkan ikinci teşekkürü de Belediye Başkanı HALUK BOZDOĞAN’a etti. Son 8 haftada bize olağan üstü destek de bulunan Tarsus Belediye Başkanımız sayın HALUK BOZDOĞAN’a teşekkür ediyorum.

Başkan Bozdoğan her zaman yanımızda oldu. Cumhuriyetle yaşıt kulübümüzün başarıdan başarıya koşması için bize maddi ve manevi yardımda bulundu.

Şu anda zaten Tarsus Belediye Başkanımız sayın HALUK BOZDOĞAN dışında bize kimse yardım etmiyor. Ne bir destek ne bir yardım gelmiyor, fikir alışverişi bile yapan yok. Kulübümüze en çok destek veren Tarsus Belediye Başkanımız sayın Haluk Bozdoğan’a bir kez daha teşekkür ediyorum.”

ŞEHİR  STADININ DURUMU

Tarsus İdmanyurdu’nun kulüp başkanı ALİ İLK geçtiğimiz hafta Tarsus Şehir stadının içler acısı durumunuda anlattı, sıkıntılarını kamuoyu ile paylaştı.

“TBMM’de  grubu bulunan siyasi partilerin  Tarsus’taki ilçe başkanlarını ve yönetimlerini ziyaret etti. İnşallah bu stad konusunu Ankara’ya götüreceğiz. Bu stad yetersiz geliyor, Cumhuriyetle yaşıt Tarsus İdmanyurdu’na yakışmıyor, kapasitenin artırılması ve yeni trübünler yapılmasını istiyorum. Herkes taşı altına elini koymalı” dedi.

Bende Başkan ALİ İLK’e katılıyorum.

Gerçektende bu eski stad ne Tarsus’a nede güzide kulübümüze yakışmıyor. Gelecek yıl Tarsus İdmanyurdu 100. yılına girecek. İstenirse 100.Yılımıza güzel bir stad yetişir. Başkan İlk de “İnşallah Tarsus İdmanyurdu’nun 100. Yılını yeni stada kutlarız” diyor. Sporcularla ve teknik heyetle iyi koordine olan Tarsus İdmanyurdu’nun kulüp başkanı Ali İlk’i tekrar kutluyorum.

DEPLASMAN

BAŞKAN ALİ İLK, başkan anlatmaya devam ediyor.

“Sayın basın mensupları bir gerçeği daha sizinle paylaşmak istiyorum. Rize Pazarspor maçına gittim. 16-17 bin nüfus olan bir ilçede 6-7 bin seyirci kapasiteli yepyeni  stad var. Stadlarını görünce imrendim. Bizim 400 bin nüfusumuz var, ama stadımızın kapasitesi 4500 kişilik. O stadı görünce bizim stad aklıma geldi ve içim karardı.

Böyle bir stad Tarsus’ta nasıl olmasın. Yine bu kentte  Tarsus İdmanyurdu’nun yanı sıra 10’u aşkın çok sayıda amatör spor kulüplerimiz var.  Ben buradan siyasilere çağrıda bulunuyorum. Cumhuriyetle yaşıt şehrimizin takımına yeni büyük bir stad yapılsın. Yine Pazar gibi  16-17 bin nüfuslu kentte 3-4 tane  yıldızlı oteller var. Bizim burada bir tane OTEL ZORBAZ var.Orada gördüğüm manzara bu. Bunu da sizlerle paylaşmadan edemedim. Hep birlikte Tarsus’a yeni bir stad yapılması için çalışalım, bu isteğimizi siyasilere politikacıları da buradan aktarıyorum”

DAVET!

Tarsus İdmanyurdu’nun kulüp başkanı Ali İlk, Pazar günü  “Bir Tarsus’lu olarak Pazar günkü Amed maçına herkesi davet ediyorum. Seyircilerimizin desteği, oyuncularımızın gayreti ile inşallah bu Maçı alacağız.  Önümüz daha da açılacak ve Play offa gitme şansımız artacak. Böylece 1. lige çıkma yolu da açılacak. Taraftarlarımızdan isteğimiz maça bilet alarak gelsin, konfeti ve su şişesi gibi yabancı maddeler atmasınlar. Stadımıza ceza gelmesin, stadımız kapanmasın. Bu maçı herkesin   kurallara uyarak izlemesini  temenni ediyorum.Herkesi maça davet ederken bilhassa gençlerimizin usturuplu tezahürat yapılmasını istiyorum. Küfürsüz bir maç oLsun ve maçı galibiyetle kapatalım istiyorum. Alınacak başarı hepimizin olacaktır. Başarı TARSUS İDMANYURDU’nun olacaktır. Elbirliği ile  Tarsus İdmanyurdu’nu layık olduğu yere birlikte çıkaracağız.”

BENİM YORUMUM

Tarsus İdmanyurdu’nun kulüp başkanı Ali İlk ‘in tüm söylediklerine katılıyorum. Bizde bir Tarsus’lu olarak üzerimize düşeni yaparız. Herkes de üzerine düşeni yapmalı. Böyle başarılı günleri özlemişiz. İnşallah 1. lige çıkacağız.

Başkan Ali İlk’in söyledikleri doğru. Stad konusundaki görüşleri doğru. Bizde bu konuyu 100 kez yazmışızdır. Bugüne kadar kimse ilgilenmedi. Yine Otel konusundaki düşünceleri doğru. Tarsus’a çok yıldızlı oteller lazım.. Tarsus’a gelecek misafirleri konaklatacak otel bulamıyoruz.Bu kente güzel ve kente yakışır bir stad yapılması şart.. Devletimiz Adana’ya, Mersin’e  ve Türkiye’nin muhtelif yerlerine çok güzel stadlar yaptı. Tarsus’a da neden yapılmasın. Yoksa biz istemesini mi bilmiyoruz.Tarsus’ta nemelazımcık var. Dedikodu var, laf getir götür var. Bu nedenle haklarımızı alamıyoruz, istediklerimize kavuşamıyoruz.Başkan Ali İlk’in söylediklerini destekliyorum.

YÜZÜMÜZ GÜLSÜN

İnşallah Pazar günü şehrimizde oynayacağımız Amed  maçından 3 puan alacağız. Tarsus İdmanyurdu yöneticilerinin ve taraftarın yüzü güler. Başkan  Ali İlk ve yönetimine başarılar diliyorum. 

ARMAĞAN YAPICI ve BİROL EROL ile tüm antrenör ve sporcuları kutluyorum.

İnşallah Tarsus idmanyurdu takımına play offta oynamak ve finali kazanarak 1. lige çıkmak kısmet olur.

Bir kez daha tüm halkımızı ve sporseverleri Pazar günü saat 15.00’de Şehir stadında oynanacak maça davet ediyorum.

HERKESE HAYIRLI CUMALAR OLSUN.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI