:: 20 Ekim 2019 Pazar

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yusuf ÖZTAN Yusuf ÖZTAN

TARSUS İDMANYURDU, ALTINORDU OLUR MU

15 Haziran 2019 Cumartesi 18:22

Tarsus idmanyurdu‘nun geleceği için önemli gelişmeler var.

Tarsus Belediye Başkanı  Dr. Haluk Bozdoğan,  Altınorduspor örneğini vererek “Tarsus idmanyurdu’nun geleceği için önemli gelişmeler var” dedi.

  Başkan Bozdoğan, “Tarsus idmanyurdu ve Kent konseyi bir partinin arka bahçesi konumunda  olmayacak. Tarsus idmanyurdu Tarsus’un bir kanayan yarası. TİY neden bir Altınordu gibi olmasın” dedi.

Başkan haklı.

TİY ekibi altyapıya önem verip öze dönmeli.

Kendi sporcusunu kendisi yetiştirmeli. bunun için örnek alınan Altınordu takımı gerçekten iyi örnek. yeterki bu örnek iyi değerlendirilebilsin.

 

KURTULUŞ ÖZE DÖNMEKTE

Sporda birçok başarılı oyuncu yetiştirmişiz..

Tarsus’un kendi öz evlatlarının  Tarsus idmanyurdu’nda  oynayacağına inanıyoruz.

Belediye  Başkanı Haluk  Bozdoğan, “Tarsus idmanyurdunda  Altyapıdan üst yapıya kadar bir yenilenme söz konusu. Bir iki yıl içerisinde bir yapılanma gerçekleştireceğiz. Bu memleketin öz evlatları    kendi takımında oynayarak öze döneceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

TİY KURUMLAŞTIRILACAK

Tarsus Belediye Başkanı  Dr. Haluk Bozdoğan,  Tarsus idmanyurdu’nda  güçlü  bir yönetim kurulu oluşturmak için çaba sarfettiğini biliyoruz.

Başkan her konuşmasında TİY için , kurumlaşmanın önemine değinmekte. Başkan Bozdoğan,  birlik, beraberlik içerisinde Tarsus idmanyurdu’na sahip çıkılarak maddi ve manevi destek verilmesini istedi.

Bozdoğan’ın destekleriyle Tarsus idmanyurdunun yeni sezona iyi bir kadro kurması ve üst sıralar için oynamasının hedeflenmesi  isteniyor.

XX

TARSUSLUDAN MİLLİ TAKIMA KUTLAMA

Tarsus Gençlik ve Spor  İlçe Müdürü Murat Tarsuslu sporu çok seven bir müdürümüz. Memleketi ile aynı adı taşıyan Tarsuslu müdür  önceki gün oynanan Türkiye Fransa milli maçını Konya’da  izledi.

Türk milli takımının büyük bir başarı örneği göstererek rakibini 2-0 yendiği tarihi maçı canlı izleyen ve tarihe tanıklık eden Murat Tarsus’lu, galip gelerek tarih yazan Türk mimli takımını kutlayarak başarılarının devamını diledi. Tarsus’lu “Milli takımımızın İzlanda da 2-1 lik yenilgisine ise üzüldü.

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI