:: 27 Mayıs 2020 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yusuf ÖZTAN Yusuf ÖZTAN

TARSUS İDMANYURDUNA NİCE YILLAR

12 Ekim 2019 Cumartesi 13:16

TFF 2. Lig Kırmızı grupta mücadele eden Tarsus İdmanyurdu'nun 96'inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Tarsus İdmanyurdu Yönetim Kurulu üyeleri ve oyuncuları, Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Bizde 96. yılına adım atan Tarsus idmanyurdunun yaş gününü kutluyor, daha nice yıllara diyoruz.

XX

TARSUS İDMANYURDUNDA BAK MAÇI

TFF 2. Lig Kırmızı grupta mücadele eden Tarsus İdmanyurdu'nun bu Pazar rakibi Ankara BAK spor.

Açılımı ise Başkent Akademi Spor kulübü demek.

Takımımız Ankara deplasmanına puan için gidiyor. Maç Pazar günü saat 14.30 da başlayacak olup bu maça taraftarlarda gidecek.

Başarılar diliyoruz.

XX

KUPA  MAÇI NEDEN MERSİN’E ALINDI?

Biliyorsunuz Tarsus İdmanyurdu, Ziraat Türkiye Kupasında Süper lig takımlarından Fenerbahçe ile eşleşmişti.

9 Ekim’de  yaş  günü kutlanıp Pendik maçı kazanılırken, aynı saatlerde gelen bir açıklama moralimizi bozdu. Türkiye Ziraat Kupasında 4. turda oynanacak Tarsus İdmanyurdu-Fenerbahçe maçının  Mersin’e  üzüntü yarattı.

Tarsus idmanyurdu yönetim kurulu basın açıklaması yaparak bazı nedenlerden dolayı kupa maçının Tarsus yerine Mersin Arena stadında 30 Ekim 2019 tarihinde oynanacağını duyuruyordu. TİY yönetim kurulu aldığı kararı  açıklarken bakın neler diyordu:

“Değerli Tarsuslular, sevgili Tarsus idmanyurdu sevdalıları.

Bilindiği üzere Ziraat Türkiye Kupasında Fenerbahçe spor kulübü ile eşleştik. Maçın oynanacağı yer için yönetimimiz çok titiz bir çalışma yapmıştır. Maçın Mersin yada Tarsus’ta oynanması hususunda yönetimimiz ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Haluk Bozdoğan Tarsus’ta oynanması konusunda fikir birliğinde olmamıza rağmen yapılan araştırmalar sonucunda, Mersin Arena stadında oynanmasına yönetimimiz oy birliği ile karar verilmiştir. Tarsus’umuzu ve taraftarımızı korumak adına bilet satışımız maçtan 10 gün önce başlayacak ve ilk 1 hafta sadece Tarsus’ta satışı yapılacaktır.”

 

TARSUS ŞEHİR STADININ IŞIKLARI

Ziraat Türkiye kupası maçının Mersin’e alınmasındaki mazeretlerde  “mevcut şehir stadındaki ışıklandırma sisteminin maçın naklen yayınına uygun olmaması, Protokol trübününün sayısal olarak yetersiz olması, oynanacak olan müsabaka için yoğun bilet talebini mevcut stadımızda karşılayamayacak olmamız, kulübümüzün maddi menfaatleri doğrultusunda Mersin Arena stadının daha avantajlı olması sebepleri doğrultusunda Tarsus İdmanyurdu- Fenerbahçe maçının Mersin Arena stadında oynanmasına yönetimimiz oy birliği ile karar vermiştir” denirken bu karar Tarsus’taki sporseverleri ve takıma gönül verenleri çok üzmüştür.

XX

 

TİY YÖNETİMİ BU KARARI TEKRAR GÖZDEN GEÇİRSİN

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ve Tarsus İdmanyurdunun tarihinde ilk kez Fenerbahçe ile sahamızda oynayacağımız maç, Mersin’e alınınca kızan küsen binlerce insan olduğunu gözlemledik.

Bu karar ile Tarsus idmanyurdu tarihe geçme şansını da kendi elleri ile itmiş oldu.

Alınan kararın bir daha gözden geçirilmesini istiyoruz.

Bu kente ve taraftarına haksızlık yapılmasın diyoruz.

 

 

XXXX

ALİ CERRAHOGLU’NDAN BİR BAŞARI DAHA

Tarsus’lu atlet doktor Ali Cerrahoğlu Romanya’da geçtiğimiz günlerde bir başarı ve madalya daha kazandı.

Ali Cerrahoğlu “Romanya'nın Bükreş kentinde yapılan Master Atletizm Balkan Şampiyonasında balkan ülkelerinin 14 temsilcisi ile yüksek atlamada yarıştık. Çok çekişmeli ve çok keyifliydi. Bu sefer 1.59m ile ikincilik geldi” dedi. kendisini kutlarız.

xx

 

KANALSPORA DESTEK SAĞLAYAN

KURULUŞA TEŞEKKÜR

 

Mersin Amatör Büyükler Ligi Tarsus Grubu ekiplerinden  Kanalspor takımına destek geldi.

Sporun ve sporcunun dostu Tarsus Yargı  Akademi Mersin Amatör Büyükler Ligi Tarsus Grubu ekiplerinden Kanalspor’a  7 dış transferinde sponsor oldu .. Tarsus Yargı Akademi  Serkan Yıldırım, Cem Kavalcı, Emrah Turan, Alpaslan Akkaş, Emre Şahin, İsmail Aslan ile Gökay Aközel'in transferine maddi destek sağladı.

Kanalspor kulübü yöneticileri “Desteklerinden dolayı Tarsus Yargı Akademi Yönetimine teşekkür ederiz...” dediler

,..

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI