::
20 Haziran 2024 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahmet Can ERDOĞAN Ahmet Can ERDOĞAN

TARSUS KÜLTÜR MERKEZİ KADERİYLE BAŞBAŞA

17 Şubat 2020 Pazartesi 12:50

75.yıl Kültür Merkezi ile ilgili yayınlarımız yetkilileri uyandırmazken kamu vicdanını uyandırmasını bekliyoruz.

Onarım ve Tadilat için yaklaşık 2,5 yıl önce boşaltılan tadilat ihalesi de yapılan 75.Yıl Kültür Merkezi’nin onarım ve tadilat işi neden bir türlü yapılmıyor?

Acaba Kültür Merkezi başka bir yerde bu hale düşseydi sonu aynı mı olurdu?Tarsus’un  kültürel etkinliklere sahiplik yapan tek mekan olan Kütür Merkezin yaklaşık 2,5 yıl önce   ihalesi yapılmış, yüklenici firmaya teslim edildiği biliniyordu.

Edindiğimiz bilgilere göre yüklenici firmanın işi başlamadan işi bıraktığı öğrenilirken, onarım ve tadilat  edilmek amacıyla boşaltılan Kültür Merkezin tadilatına başlanmaması beraberinde tepkileri artırıyor.

Sorun nerde bilen yok, kamuoyunu aydınlatan yok.

Sadece Tarsus Belediyesi’nin Kültür Bakanlığı nezdinde burasının belediyeye devredilmesi noktasında bir girişimi olduğunu biliyoruz o kadar...

Kültür merkezin yokluğu bir çok etkinliğin yapılamamasına  neden oluyor. Sivil toplum kuruluşları etkinlik yapacak mekan bulmakta  zorlanıyor.

Kültür yuvası sorunların yuvası olmaktan ne zaman kurtulacak?

Bir şehir  Kültür merkezsiz olur mu? İlgili, etkili ve yetkililer biran önce bu konuya eğilerek tadilat işlemlerine başlansın isteniyor.

Bizden söylemesi!

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI