:: 30 Kasım 2021 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

TARSUS OSB

16 Haziran 2021 Çarşamba 14:09

Tarsus’a büyük bir OSB (Organize Sanayi Bölgesi)  kuruluyor.

5 bin dönümü aşkın bir alana kurulan bu OSB’de Türkiye’nin sayılı fabrikaları yer alacak.

Şu sıralar yeni OSB’de  temeller atılıyor. Güzel günler inşallah Tarsusumuzu bekliyor.

Ben emekleri geçenleri kutluyorum. Başta sayın Valimiz  Ali İhsan Su ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ruhi Koçak’a candan teşekkür ediyorum.

Bu konuda önümüzdeki günlerde daha geniş kapsamlı bir yazım olacak.

Şimdilik  özetle “hayırlı olsun” diyorum.

RUHİ KOÇAK

Bir süre önce TSO başkanı  RUHİ KOÇAK ile sohbet ettim.

Tarsus sevdalısı olan Koçak “Tarsus’a daha daha neler yapabilirizi düşünüyoruz” diyor.

Sonra ekliyor.

“Mustafa bey çok güzel konulara temas  ediyorsunuz. Bu yeni kurulan OSB’de çok sayıda mühendis, müteahhit ve çalışan var. Burada her fabrikada en az 10-15 üst düzey yönetici var. Bunlar akşamları konaklamak için ya Adana’ya yada Mersin’e gidiyor. Şehrimizde büyük bir otel yok. Bu kente 5 yıldızlı büyük bir otel şart. Ben Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın VAHAP SEÇER’e bunu söylemiştim. Başkanın göreve başlamasını hayırlamaya gittiğimde “Sayın Seçer bu kente 5 yıldızlı bir oteli acilen yaptırmanız lazım” demiştim. Bu işi mutlaka yapılsın diye bekliyoruz.

Düşünün bir kere Havaalanı yapılıyor, buradaki  mühendisler üst düzey yöneticiler Adana-Mersin’e gidiyor.  OSB’deki mühendis  ve firmaların üst düzey çalışanlar yine Tarsus’ta yeterli otel olmadığı için Adana ve Mersin’e gidiyor” diyor.

Sonra bana dönerek “Sana çok teşekkür ediyorum Mustafa bey.  Bu kentin sorunlarını sürekli gündemde tutuyorsunuz. Bu nedenle size hasleten Teşekkür ediyorum” dedi.

Evet bu konuları daha sonra uzun uzadıya yazacağım.

Çünkü Tarsus bizim sevdamız.

MAHİR BAŞARIR

Geçtiğimiz gün bir konuğumuz vardı.

CHP Mersin  Milletvekili ALİ MAHİR BAŞARIR, beraberinde CHP Tarsus ilçe başkanı av. OZAN VARAL ile ziyaretimize geldi. Uzun süre  sohbet ettik, şehrimizin sorunlarını  Başarır’a da ilettik. Genel ve yerel sorunları açık dille izah ettim.

Mahir bey  bana hak vererek “Mustafa bey hepsini biliyorum” dedi.

Ozan bey ve Mahir beye “Şu anda yerelde iktidardasınız. Bu kentin sorunu çok. Bu kente acilen alt ve üst geçitlerin yapılması lazım” dedim. Her iki konuğumda bana “haklısın”  dedi.

“Bakın sayın vekilim. 16 aydır KÜÇÜK MİNARE CAMİSİ kapalı.  Vakıflara ait bu cami ufak bir çatlaktan dolayı kapalı. 16 ayda tek çivi çakılmadı. Ama buradaki esnaf ve cami cemaati zor durumda kaldı” dedim.

Yine bana haklısınız dediler.

CHP ilçe başkanı Varal da “Evet vekilim, bu caminin durumu aynen Mustafa beyin dediği gibi” diyerek bana destek çıktı.

Mahir beye ,Yeni Devlet Hastanesi kavşağını anlattım. “Buraya bir üst yada alt geçit şart” dedim. O da kendilerinin genel iktidarda olmadığı için buraya el atamadıklarını söyledi. Bende bu konuları TBMM’de gündeme getirmesini rica ettim. OZAN VARAL da, milletvekiline durumu izah etti.

Mahir beye “Bazı işleri yapmak için  illaki iktidara gelmek şart değil, siz bu konulara mehlem olun, bizim sesimizi Ankara’da duyurun  yeter” diyerek vedalaştık.

YÜRÜYEN MERDİVEN

Gazetemizin ısrarlı yayınlarından sonra Toros mevkiindeki Yürüyen Merdivene el atıldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan ihaleyi kazanan firma dünden itibaren eski ve bozuk merdiveni sökmeye başladı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER bu konunun üzerinde hassasiyetle duruyor. Tarsus-Çamlıyayla koordinatörü Ali Boltaç da işin başında. İnşallah bu yürüyen merdiven söküldükten sonra yerine yenisi yapılacak. Bilhassa yaşlılar rahat edecek. Sayın Boltaç bu işin üzerinde hassasiyetle duruyor. İnşallah en kısa sürede yeni Yürüyen merdiven halkımızın hizmetine sunulur. ben şimdiden Sayın Seçer ve sayın Boltaç’a ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum,. Başarılı hizmetlerinin devamını diliyorum.

NOT:

Tarsus Belediye Başkanı Sayın HALUK BOZDOĞAN  ve Mersin Büyükşehir başkanı Sayın VAHAP SEÇER’e çağrım.

Bu kente mutlaka 5 yıldızlı büyük otel ve oteller şart. Belediyelerin maddi gücü yoksa, bir müteşebbise verilsin. Bugün başlasa  bile 2 yıla bitmez. Kalan süre zaten az. Çünkü 2 yıl sonra seçime endeksleneceksiniz.  Onun için şimdiden elinizi çabuk tutun. Sayın Seçer ve Sayın Bozdoğan’a bir kez daha bu konuyu hatırlatıyorum ve “elinizi çabuk  tutun” diyorum.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI