:: 24 Mayıs 2022 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

TARSUS PLAJI

28 Temmuz 2021 Çarşamba 13:19

Bayramdan önce yazmıştım.

Bu Tarsus Plajı ile ilgili isteklerimizi dile getirdim. Büyükşehirden ses seda çıkmadı. Biz görevimizi yapıyoruz.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER’e konuyu ilettik. Tarsus’tan çıkıp Mersin’in ötesine gidemeyen fakir fukara vatandaş, Tarsus Plajının yeniden açılmasını istiyor dedik. Bu önemli konu. Ama ses çıkmadı.

Tekrar diyorum ki.. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı  Sayın VAHAP SEÇER, fakir fukara ve dar gelirlinin isteğine kulak verin, Tarsus Plajını atıl halden kurtarın insanlar yaz bitmeden bu plajdan yararlansın.. Sizde  halkın duasını alın.

 

ALİ İLK DİYOR Kİ

Geçtiğimiz günlerde  Tarsus Plajı ile ilgili yazdığım yazıya hitaben Ali İlk bir görüşünü açıklamış.

Diyorki: “Mustafa bey, Tarsus plajı konusunda yaptığınız uyarıcı yol gösterici yazılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Tarsus plajı neden önemli, kentimizin kenar mahallelerinde fakir dar bütçeli yurttaşlarımız serinlemek için plajın hizmete girmesi şart ve elzemdir. Tarsus barajında ne şartlarda suya girdiklerini görseniz yüreğiniz sızlar. Barajda akmayan göllenmiş mikrop saçan bir ortamda suya girenleri görmelerini isterim . Açık söyleyeyim bunun sorumlusu kimse insanlık suçu işleniyor. Bu konuda Mersin Büyükşehir belediye başkanımızın konuya el atıp çözeceğine inanıyorum .. Bunları yazmışken yine Büyük şehir belediye başkanımızın dikkatine sunmak istediğim konu Adanalıoğlu sahilinin kumsalı yürekler acısı , pislik çöplük içerisinde . O sahile giden yurttaşlarımıza yakışır şekilde haftada 2 veya 3 günde bir temizlenmesi.. Bu tüm Mersin halkının beklentisidir diye düşünüyorum”

Ali İlk’e yorumu için teşekkür ediyorum.  Bu yorumu güzel ve anlamlı.  Asıl sorumlu olanlar bu konuda bir açıklama yapmıyor. CHP eski ilçe başkanı Ali İlk yapıcı eleştirilerde ve görüşlerde bulunuyor. Şahsen kendisine çok teşekkür ediyorum. Açıklamasını okudunuz.

Güzel önerilerde bulunmuş Ali İlk.

Nereden nereye?

Sayın  Seçer, durum böyle. Sizde Tarsus Plajını en kısa zamanda halka açın. Zaten şurda yazın bitmesine önümüzde topu topu 1 ay kaldı. Bunu düşünerek bu  işe acele el atmanızı istiyoruz.

YOL AÇILACAK MI?

Tarsus çıkışını defalarca yazdık. Tarsus- Çamlıyayla yolunda Kaplan petrolden sonrası genişletilecekti. Hala genişletilmedi. Orada yolun sağlı sollu durumu vahim.

İnanmayan gidip görebilir.

Tarsus’tan Çamlıyayla’ya giderken veya Çamlıyayla ile köylerden Tarsus’a girerken  çevrenin çirkinliğini, yolun dar oluşunu görün. Burada imar var mı yok mu? Bazıları da dereleri dolduruyor.

BU KONUYLA KİM İLGİLENECEKSE İLGİLENMELİ.

Lütfen bu yola bir ilginizi ve alakanızı esirgemeyin. Güya bu yol Eylül ayında 35 metre genişlikte açılacak dendi. Ama tek bir işlem yapılmadı. Bu nedenle ben  Eylül ayında açılacağına ihtimal vermiyorum.

İstenilen işler yapılsın ki görüp inanalım,.

Sizde Büyükşehir olarak Tarsus’a büyük ve kalıcı hizmetler yapın. Tarsus halkı bunu bekliyor.

 

ÜZÜCÜ BİR HABER

Tarsus Belediyesi önceki dönem belediye başkanlarından BEDRETTİN SARPKAYA, benimde kadim dostumdur. SARPKAYA ile dostluğumuz 1968 yılından başlar , bugünlere gelir. Kendisinin esnaflığı  döneminde olsun, belediye başkanlığı döneminde olsun dostluğumuz ve birlik beraberliğimiz son derece güzeldi.

1989-1994 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Sarpkaya’nın çok kıymetli eşi GÖNÜL SARPKAYA, gerçekten gönlü güzel bir insandı. İnsanlığa ve dostluğa çok önem veren, sineğin kanadını bile  incitmeyecek yapıda ve hanımefendi idi.

Dün bir haber geldi, Gönül hanımın vefatını öğrendim, çok üzüldüm. Kendisini uzun yıllardır tanıdım ve bir kardeşim gibi sevdim. Kendisine GÖNÜL YENGE derken, kendisi bize abi, kardeş diye yaklaşırdı. Onun ani ölümü beni çok üzdü. Gönül hanımın  cenazesi dün  Adana’da toprağa verildi. Akşam ise Tarsus Rauf Denktaş parkında ruhuna  Kur’an-ı Kerim okundu.

Eşi dostu ve yakınları bu Kur’an tilavetine katılıp Gönül hanıma dua ettik. Bende diyorum ki.. GÖNÜL SARPKAYA için sayfalar dolusu yazılar yazsam bitmez. O uzun yılların dostluğu bir yazıyla anlatmak mümkün değil.

Seni unutmayacağız.

Ruhun şad mekanın cennet olsun sevgili Gönül ablam. Sen bu dünyada tek bir kişinin bile kalbini kırmadın ve herkese yardımcı oldun. Bunlar unutulmaz, sende unutulmayacaksın.

NE DEMİŞLER…ÖLMEYEN CANLAR ÖVÜNSÜN..

Karacaoğlan’ın dediği gibi “Neylesin ölüm.. Herkesin başında.”

Yaşar Kemal de şöyle anlatmış ölümü..”

O güzel insanlar o güzel beyaz atlara bindiler..

Çekip gittiler.. Ve bir daha geri dönmediler.. “

*****

Son söz olarak derim ki..

ÖLÜM GÜZEL ŞEY, BUDUR PERDE ARDINDAN HABER

HİÇ GÜZEL  OLMASAYDI ÖLÜR MÜYDÜ PEYGAMBER..

Biz kulların ve canlıların yaşayacağı gibi, her canlı bir gün ölümü tadacaktır.

Gönül hanımın ani vefatı beni çok üzdü..  Bu nedenle çok sevdiğim Bedrettin Sarpkaya ve evlatlarına, Sarpkaya ailesine, Özaltun ailesine başsağlığı diliyorum.

İşte yalan dünyada hayat bu kadar..

 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI