:: 30 Kasım 2021 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

TARSUS TÜRKÜSÜ

19 Nisan 2021 Pazartesi 11:12

Yıllardır Tarsus Türküsü çığırırız.

Tarsus’ta 6-7 yıldır Tarsus Türküsünü çığırmaya devam ediyoruz.

Mesela aylardır bir araç muayene istasyonu açılsın diyoruz… Kimseden ses yok.

Siyasilere milletvekillerine çağrı yaptık ses yok.

Bakın bir Türkü çığırırken geçtiğimiz hafta TUVTÜRK  Mersin  Mezitli’de  bir  Araç  Muayene istasyonu açılıverdi.

Mezitli Belediyesi  ile  anlaşıverdiler.

Şu anda   Mezitli’de bir Araç Muayene istasyonu açıldı. Bizde burada türkü çığırmaya devam ediyoruz.

Tarsus’ta trafiğe kayıtlı 110 bin araç var. Ama bir Araç Muayene istasyonu açtıramadık.

Tarsus Belediyesi yerini de verdi, ama sonuç alamadık. Önceki belediye başkanlarından ŞEVKET CAN da Araç Muayene istasyonu açtırmak için uğraştı, olmadı.

HALUK BOZDOĞAN da çok uğraştı, olmadı.

Bu da bizim kaderimizmiş. Mezitli’ye hayırlı olsun.

İnşallah bir gün bizim başımıza da talih kuşu konar diye bekliyoruz.

Ama nerde?

ÇOK ÖNEMLİ

Pandemi  konusu çok önemli. Bu Pandemi konusu hayatımıza gireli bir yılı geçti. Bazı esnaflar çok zor durumda. Tarsus’ta bu dönem, çok sayıda kolonya ve dezenfektan kullanıldı. Bilhassa geçen yılın nisan -mayıs aylarında alabildiğine kolonya satıldı. Fiyatları da arttı. Yine maskede pahalı satıldı, kolonya da.. Daha sonraki aylarda maske üretimi arttı ve ucuzladı da fahiş fiyatın önüne geçildi.

ÖMÜR KOLONYALARI

Tarsus’ta Alimenteşoğlu caddesinde bir Ömür kolonyaları adı altında üretim yapan bir esnafımız  var. Pandemi ilk başladığı aylarda  kolonyaya ve dezenfektana ilgi arttı. Ömür Kolonyası sahiplerinin elinde stok vardı, bundan 10 ay evvel fiyatlarına zam yapmadan elindeki kolonyaları  aynı fiyattan sattı. Vatandaş başka bir yerden  kolonyayı 50-60 TL’ye alırken Ömür Kolonyalarından yarı fiyatına aldı. Bu önemli, bu gerçek esnaflık. Ömür kolonyalarının elinde stokları bitince “Stokumuz bitti, bundan sonra hammaddeyi zamlı alınca ister istemez bizde fiyatı artıracağız” diye müşterilerine bilgi verdi.

Ömür kolonyalarının sahibi ALİ ÜRÜN’ü ve oğlu  ÖMER ÜRÜN’ü  kutluyorum. Bu Ömür kolonyaları hala kolonyayı ve diğer ürünlerini piyasaya göre ucuza satar. Bunu müşterileri iyi bilir. Tarsus’ta 50-60 yıldır süredir piyasaya damga vurmuş bir firmadır Ömür kolonyaları.. Bu  firmanın  sahiplerinin insanlığı, esnaflığı çok iyi. Ben reklamını yapmıyorum, gerçekleri yazıyorum.

Kolonyaya akın olduğu  ayları hatırlayın. Bundan 10 ay kadar evvel Ömür kolonyalarını üreten Ürün ailesinin yaptığı esnaflığı takdir ettim, yine ediyorum. Tarsus’ta bunun gibi esnaflar artmalı. Bu esnafların bağlı bulunduğu odalar dernekler, üyeleri arasında böyle örnek esnafları araştırıp bulmalı, tebrik etmeli , ödüllendirmeli.

Ben şahsen Ömür kolonyaları sahipleri Ali ve Ömer Ürün’ü tebrik ediyorum.

İyi ki böyle esnaflarımız var. İyi ki varsınız Ömür kolonyalarının üreticisi Ali ve Ömer Ürün..

xx

MUSA BAŞKAN

Tarsus Ulaşım A.Ş. genel kurulu geçenlerde yapıldı. Musa Aydın başkanlığa seçildi.

Kendisi zor bir görev üstlendi. Önceki yıllarda da bu şirkette görev yapmıştı. Birkaç yıl aradan sonra tekrar başkan oldu.

Bu şirkette görev yapmak kolay değil. Yine şirkette sorun çok, işiniz zor. Ama ben, tüm zorlukların üstesinden geleceğinize inanıyorum.

Seni ve yeni yönetim kurulundaki arkadaşlarını tebrik ediyor, hayırlı görevler diliyorum. Tarsus’un ulaşımına yaptığınız katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.

İşte böyle değerli okurlar.

Tarsus’ta konu çok..

Tarsus’ta sorun çok..

Biz bize intikal eden ihbarları, gelen telefon ve e mailleri inceleyip konumuza alıyoruz. Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyoruz.  Amacımız Tarsus’ta işlerin doğru dürüst yürümesi, sorunların çözümlenmesi..

Başka bir niyetimiz yok.

Bugün hafta başı..

Herkesin yeni haftasının hayırlara vesile olmasını diliyor, sağlıklı haftalar temenni ediyorum.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI