:: 27 Mart 2019 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

TARSUS'TA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR

16 Nisan 2018 Pazartesi 10:00

Geçtiğimiz gün Tarsus Ticaret Borsası ile  Tarsus Ticaret ve Sanayi  Odasının Ankara çıkarması oldu. Bu çıkarma sanırım ileride güzel sonuçlar verecek.

Tarsus’a bir üniversite açılmasını  Belediye ile birlikte Tarsus Ticaret Borsası ile Ticaret Odası da çok istiyor.

Borsa başkanı MURAT KAYA büyük bir sevinçle “Mustafa bey, üzerinde en çok durduğumuz konu üniversite. Geçen gün bakanımız LÜTFİ ELVAN, “bu iş en kısa zamanda Meclisten geçecek”  diye bize müjde verdi’’ dedi.

NE KADAR GÜZEL. BUNU DUYDUĞUMUZA ÇOK SEVİNDİM.

İnşallah Tarsus’a bir üniversite açıldığında esnafımızın yüzü gülecektir. Bu nedenle emeği geçenlere ve geçeceklere şimdiden teşekkür ediyorum.

Xx

HAVAALANI

Çukurova Havaalanının  üst yapı ihalesi de yapılmış. Sanırım bir yıla kadar bitecektir. İstanbul havaalanı ihalesini alan firma CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP  ERDOĞAN’ın özel ilgisiyle Çukurova havaalanı da bir yıl içinde bitecektir. Burada inşallah gelecek yıl bu zamanlar uçaklar inip kalkmaya başlayacak.

Bu Havaalanı konusunda  MERSİN MİLLETVEKİLİ VE  KALKINMA BAKANI LÜTFİ ELVAN’IN da emekleri büyük. İnşallah bu sorunda çözümlendiğinde rahatlayacağız. Havaalanına bağlantı yoları da hızla devam ediyor. Bakan Elvan bu müjdeyi de geçen hafta Ankara’ya giden Tarsus Ticaret Borsası ile Ticaret Odası heyetine vermiş.

Bu da güzel bir haber.

Xx

HASTANE YER TESLİMİ

Yeni  Devlet Hastanesinin yer teslimi  geçen gün yapıldı. İşi alan kuruluş sanırım bugünlerde kazmayı vurup inşaata başlayacak.

600 yataklı yeni Devlet Hastanesi 1000 iş gününde tamamlanacak. Müteahhit belli,  altyapı firmaları belli, artık temelin atılmasını bekliyoruz.

Bu da güzel ve olumlu gelişmeler. Bunlar zaten yapılması gereken işler. Biraz gecikti. Ama bunun nedeni Ankara’da bizim lobimizin olmayışı, milletvekillerinin  sorunların  üzerine gitmeyişi veya geç gitmesinden kaynaklanıyor.

Bu işlere Belediyemiz ile birlikte Tarsus Ticaret Borsası ile Ticaret Odası başkanları da  sürekli eğiliyor. Yine Bakan Lütfi Elvan’ın da emekleri çok büyük Bakan beye ve diğer kurumlara teşekkür ediyoruz.

 

xx

 

TİCARET ODASINA HAYIRLI OSUN

Geçen hafta seçimlerini yapan Tarsus Ticaret Borsası ile Ticaret ve Sanayi  Odasının başkanlarına  ayrı ayrı zamanlarda  “hayırlı olsun” demeye gittim. Her iki başkan, RUHİ KOÇAK da, MURAT KAYA da sözleşmiş gibi konuşuyor.

“Mustafa bey Bakan Lütfi Elvan bey olmasa ve bu işe el atmasaydı, Sağlıklı bölgesine  yüzlerce dönüm alana yapılacak olan Tarsus Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin de  başlaması mümkün değildi” diyorlar.

Tarsus Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi deyip geçmeyin. Bu bölge  hayata geçtiğinde bu bölge ve Tarsus büyük gelişim sağlayacaktır.

Keza  yine Tarsus’ta hayata geçecek olan Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Mersin Tarım ve Gıda İhtisas Teknoloji Geliştirme Bölgeleri gibi

Bu bölgenin yapımı hakkında karar alınırken Mersin Büyükşehir Belediye başkanı  Burhanettin Kocamaz’ın , Tarsus belediye başkanı Şevket Can’ın, Belediye Meclisinin, Tarsus Ticaret Borsası ile Ticaret Odasının başkanları ve Meclis üyelerinin büyük katkıları var.

Bu nedenle kendilerini canı gönülden kutluyorum.

BU İŞLER GÜZEL  İŞLER.

Bunlar tamamlandığında bölgemize büyük canlılık gelecektir.

HERKESE HAYIRLI HAFTALAR BOL  KAZANÇLAR DİLİYORUM.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI