:: 16 Ocak 2021 Cumartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yakup BONCUk Yakup BONCUk

TARSUS'UN TANITIMINA KATKI SUNANLAR

13 Ocak 2021 Çarşamba 09:55

Tarsus Medeniyetler beşiği bir kent.

Tarihte, turizmde, sanatta, sporda, her zaman adını duyurmuş.

Ama başta il hakkı olmak üzere, gerçekten hak ettiklerine ulaşamamış, kavuşamamış bir kent. Siyasileri suçlarken, kendimize de çuvaldızı batırmak gerek diyorum.

Bu kadim şehri maalesef bu kentet doğanlar, büyüyenler, bu kentten kazananlar bir yerlere getirememiş. Tarsus bu yüzden boynu bükük kalkmış.

Öncelikle bu kentin il olma mücadelesine yeni yılda da devam etmemiz gerek.  Başta milletvekillerimiz ve belediye başkanımız olmak üzere STK’lar  Pandemi sürecinde iyi bir hazırlık yaparak, pandemi sonrası bu kentin il olması için mücadele vermelidir. Gerekirse Ankara’yı su yolu yapmalıdır.

Yeni yıla girdiğimiz bu ilk ayda, ben Tarsus’un tanıtımına katkı sunanlara teşekkür etmek istiyorum ..

Sevgili dostlarımızdan ve Ankara’daki dost kapılarından  TADER (Ankara Tarsuslular Derneği) başkanı Semih Özsu ve TÜED (Türkiye Emekliler Derneği) Genel merkez  mali sekreteri ve TÜED Tarsus Şube Başkanı Ömer kurnaz’a teşekkür ederek başlayalım. Özsu ve Kurnaz, hepimizin Ankara’daki dost kapısı olmaya devam ediyor. Bu arada düne kadar Ankara’da dost kapımız ola-n Servet Harputluoğlu’nu 31 Aralık’ta Covid’den kaybettiğimiz için kendisini tekrar rahmetle anıyorum.

Yine Tarsus’un tanıtımına sanatı ile destek olan  sanatçı Remzi Karabulut’a teşekkür ediyorum. Karabulut,  Ankara’da, Ken Sanat Galerisinde  açtığı  resim sergisi ile Tarsus’un adını duyurdu. Sanatçının  15 büyük resmi sergide yer aldı. Karabulut “Ankara’da altıncı  kişisel sergimi açmış oluyorum. Bu resimlerin çoğunu, umutlarımızın kırıldığı, programlarımızın alt üs olduğu, hastalıkların kırıp geçirdiği bu 2020 yılında yaptım. Sanatın kesintiye uğramadan yol alması gerek. Koşullar ne olursa olsun, sanatın, edebiyatın, müziğin hayatımızdaki yerini koruması çok önemli. Tarsus’ta olmak, burada üretmek ruhumu besliyor. Hayal ettiğim resimleri çizmeden ölürüm diye korku duyuyorum bazen.

Son zamanlarda resimlerim ülke çapında kabul görmeye başladı.  Sergilerde, müzayedelerde kendine yer edindi. Resmin daha çok insana ulaşması için çok emek veriyorum.

İçinde sergi salonu, müze, kafe, tiyatro salonu vb hizmetlerin verildiği bir mekân hayalim var. Bunu gerçekleştirmek, Tarsus’a  kazandırmak için çok çalışıyorum.” dedi.

Bizde, sanatçı arkadaşımız, Remzi Karabulut’u tebrik ediyoruz, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz. Tarsus’un tanıtımına destek olan herkese teşekkür ediyoruz.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI