:: 19 Ekim 2019 Cumartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

ÜNAL'IN MUHTARLAR TOPLANTISI

27 Haziran 2019 Perşembe 10:05

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda   muhtarlarla bir araya geldi.

Daha önceleri olduğu gibi önceki gün de yine muhtarlar, oda başkanları ve Sivil toplum örgütleri ile bir araya gelen Ünal, güncel konulara değindi.

Toplantıda bazı belediye başkan yardımcıları da vardı.

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal sorunları dinledi, önerileri aldı.

Ardından  bir konuşma yapan Ünal, sistemli konuştu.

”Tarsus Üniversitesinin  yeni bir binaya kavuşması için herkes elini taşın altına koymadı” dedi. Sonra bu yıl öğrenci alınmasında sıkıntı yaşanacağını vurguladı.

Ünal “Tarsus üniversitesine bir yer bulamadık. Tarsus'un bir üniversiteye kavuşması için herkes çok çalıştı, ama bina işine gelince yarı yolda kaldık” diyerek sitemli sözler söyledi.

Evet. Aslında çok sitem edecek sözler var. Ama birçok kişi elini taşın altına koymuyor.

Ben  Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal'ın çabasını takdir ediyorum. Konuşmalarına hak veriyorum.  Bir Tarsusludan çok  canla başla çalışıyor. Kendisi Tarsuslu değil, bir mülki amir, Ünal yarın bir gün tayini çıkar gider. Ama biz burada kalacağız.

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal'ı bir Tarsusludan çok çalışıp çaba serf ettiği için kutluyorum.

KOCAMAZ’IN ZİYARETİ

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan'ı  önceki gün makamında ziyarete giden  eski belediye başkanlarından Burhanettin Kocamaz,  Bozdoğan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. HALUK BOZDOĞAN tarafından karşılanan ve uzun uzun sohbet eden  iki başkan fikir alışverişinde bulundular. Bu fikirler nedir bilmiyoruz ama BURHANETTİN KOCAMAZ 20 yıl Tarsus'ta 5 yılda  Mersin Büyükşehirde başkanlık yapmış biri. Bu ziyaret ise  güzel bir olay.

Ne diyelim. Bu ziyaretin hayırlı işlere vesile olmasını diliyorum.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. HALUK BOZDOĞAN, eski başkan KOCAMAZ'a hizmetleri nedeniyle teşekkür ederken Kocamaz da Bozdoğan'a görev süresinde  başarılar diledi, hayırlı olsun dedi.

XX

HALK BANKASI

Tarsus'ta Halk Bankası ile ilgili ikinci şube talebi isteği bitmiyor...

Halk Bankasının genel müdürlüğüne hitaben bir yazı daha yazıyorum.

Bilhassa şehrimiz milletvekilleri ALİ CUMHUR TAŞKIN, ALİ MAHİR BAŞARIR ve BAKİ ŞİMŞEK olmak üzere diğer milletvekillerimizde bu konuyla ilgilenmeli. Özellikle Tarsus'u iyi bilen üç vekilinin Halk Bankasının durumunu gözlerinin önüne getirmeli. Bu bankanın tek şubesi yetersiz. İkinci şubenin en kısa zamanda açılması şart. İki Esnaf  Kefaletten 5 bine yakın insan kredi kullanıyor. Bunların kredi çekerken, para çekerken büyük sıkıntı yaşadığını hatırlatalım. Birde tek şube bugünlerde tadilata alındı, o dar binada durum daha da kötü oldu.

Halk Bankası genel müdürü, Bölge müdürü..

 Lütfen bir Tarsus'a gelin ve görün. Devletin en büyük bankalarından olan Halk bankası ihtiyaçtan ikinci şubeyi açmalı. Bu bankanın ikinci şubeyi açmaması  Tarsusluları ve mudiler ile esnafları zor durumda bırakıyor.

Bu kentte iki Esnaf Kefalet Kooperatifi var. Mahmut Şahin ve BektaŞ  Aslan'a durumu sorun fikirlerini alın. Tarsus'ta esnaf ve mudiler Halk Bankasına gidince zor durumda kalıyor.

Siyasilerde bu işe el atarak ikinci şubenin açılımını sağlamalıdır.

Vatandaşlar, ALİ CUMHUR TAŞKIN, ALİ MAHİR BAŞARIR ve BAKİ ŞİMŞEK’in bu konuda ilgisini bekliyor. İktidar milletvekili Taşkın bu işe ağırlık verse sanırız,  ikinci şube daha çabuk açılacaktır.

İnşallah esnaflarımızın ve mudilerin bu sorunu giderilir.  Çünkü Halk Bankasının çok sayıda mudisi ve müşterisi var.

Bunların istek ve sıkıntıları dikkate alınırsa doğru yol bulunacaktır.

XXX

CEVAP VE DÜZELTME

Tarsus Ekspres isimli gazetenizde ve ilgili haber sitesinde  (http://www.tarsusekspres.com.tr/) yazarlarınızdan Mustafa Erdoğan'ın 13.06.2019 tarihli köşe yazısının içeriğinde “Nazar mı Değdi” ve “Geçen Haftaki Olay” alt başlıklı yazılarında (http://www.tarsusekspres.com.tr/makale-nazar-mi-degdi-17982.html), 14.06.2019 tarihli köşe yazısının içeriğinde “Kimin Umurunda” alt başlıklı yazısında (http://www.tarsusekspres.com.tr/makale-kimin-umurunda-17985.html) ve 17.06.2019 tarihli köşe yazısının içeriğinde “Medical Park'taki Kavga” alt başlıklı yazısında (http://www.tarsusekspres.com.tr/makale-istanbul-secimleri-17990.html) Medical Park Tarsus Hastanesi hakkında gerçek ile bağdaşmayan, kamuoyu nezdinde yanlış izlenimler yaratabilecek gerçekdışı ve sübjektif yorumlarda bulunulmuştur.

Köşe yazılarına konu edilen tartışma Medical Park Tarsus Hastanesi yada sunduğu hizmetler ile ilgili değildir. Söz konusu tartışma Hastane personellerinin, hastane binası dışında ve özel hayatlarına ilişkin yaşadıkları bir tartışmadır. Medical Park markasının ve hastanelerinin kişilerin özel hayatına müdahil olması ve özel hayatları ile ilişkilendirilerek haber konusu edilmesi kabul edilemez. Tarafımızca haberlere konu tartışmaya dair detaylı bilgi verilmesi ise mümkün değildir. Nitekim Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 20. maddesi ile Kişisel Verilerin Korunması Kanunu bakımından, kişilerin özel hayatlarının ve isimlerinin gizli kalması en doğal haklarıdır. Ancak Mustafa Erdoğan,köşe yazılarında halka mal olmamış kişilerin doğrudan özel hayatını ilgilendiren bir konuyu günlerce haber yaparak, halkımızı gereksiz kuşku ve endişeye sevk etmiştir.

Asılsız iddiaların haber verme amacı aşılarak halkımız ile paylaşılması ve Medical Park Tarsus Hastanesi'nin zan altında bırakılması basın özgürlüğü ilkelerine aykırıdır. Medical Park Hastaneleri daima hasta yararı ilkesini gözeterek, yıllardır ülkemizde sağlık sektöründe hizmet veren lider bir markadır. Yasalara uygun olarak faaliyetlerimize devam ettiğimizi belirterek hakkımızda yayınlanan asılsız haberlere karşı gerçekleri kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.

MEDİCAL PARK TARSUS HASTANESİ

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI