:: 17 Ocak 2022 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

UYUM

14 Ocak 2022 Cuma 17:24

Her yerde, her konumda uyum çok önemlidir. Bir fabrikada çalışıyorsanız,ortama uymalısınız.

Bir şirkette çalışıyorsanız yine herkese uyum sağlamak durumundasınız. Aslında uyumlu olmak güzel bir şey.

Ben bu tür konuları hep takip ederim. Her yerde uyumlu insanların yaptıklarını da köşemden yazarım. Her yerde de konuşurum.

Çünkü uyum, çok önemlidir.

KAYMAKAM    

Tarsus kaymakamı KADİR SERTEL OTCU, çok uyumlu bir devlet adamı.  Uyumlu insanların başında gelen Otcu, kendisine derdini anlatan herkesin derdine  derman oluyor.

400 bin nüfuslu bir kentte görev yapmak zor. Kaymakam beyin bir yardımcısı yok. Örtülü ödeneği yok. Vakfın haricinde yardım yapabileceği bir yer yok. Kendisi aynı zamanda mülki amir olarak Vakfın mütevelli heyet başkanıdır. Dosyalar gelince görüşüp güzel bir şekilde karara bağlıyorlar.

Zaman buldukça makamında ziyaretçi kabullerini yapıyor. Yine  Tarsus kaymakamı Kadir Sertel Otcu, iade-i ziyaretler yapıyor. Herkesin gönlünü almaya çalışıyor. Sivil Toplum kuruluşlarının sorunları ile yakından ilgilenen bir mülki amirdir Tarsus kaymakamı KADİR SERTEL OTCU..

Kendisi göreve geldiği günden beri bizim takibimizde. Sık sık köşemizden kendisini konuk ediyoruz.

                          

Yaptıkları hizmetleri kamuoyu ile değerli okurlarımla paylaşıyorum.

Okuyucularımdan bu konuda çok  telefon ve e-mail alıyorum. Hepsi memnuniyetlerini dile getiriyorlar.

Elbette herkes bir olamaz. Ama Tarsus kaymakamı KADİR SERTEL OTCU, halkın içinde gezen ve halkın sorunlarını dinleyen bir mülki amir.

 

EMNİYET MÜDÜRÜ

Kentimize bundan 3 ay kadar evvel yeni gelen Tarsus Emniyet Müdürü EBUBEKİR FİL ile uyum içinde çalışan Tarsus kaymakamı Kadir Sertel Otcu, şehrimizin asayişi konusunda el ele veriyor.

Ebubekir müdür ile son derece uyum içinde çalışan Kaymakam Sertel Otcu,  Polisimizin yanında. 

Emniyet ekipleri hemen hemen her gün uyuşturucu ele geçiriyor, şehrimizin asayişini sağlıyor.

Bunu  Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu  ve Emniyet Müdürü EBUBEKİR FİL ekipleriyle birlikte yapıyor.

Duyduğum gördüğüm kadarıyla Kaymakamımız da Emniyet Müdürümüz de görev aşığı.

Kanunların kendilerine verdikleri yetki ve selahiyeti kullanan Emniyet müdürümüz EBUBEKİR FİL de zaman buldukça halkın içinde geziyor.

Bu yaptığı çok yararlı.. Her köşede bir konuya vakıf oluyor  ve bunları Kaymakam Otcu ile birlikte değerlendiriyorlar. Halkın huzur ve güvenliği için ellerinden geleni yapıyorlar.

Yukarıda bahsettim ya?

UYUM ÇOK ÖNEMLİ

Mülki amir, asayiş amiri, Emniyet Müdürü, Jandarma komutanı hep uyum içinde çalışıyorlar. Her zaman için şehrimizde asayiş berkemal.

Tarsus coğrafi olarak geniş bir alana yayılmış. Bu durumlarda hatta araç gereç, personel sayısı bakımından  yetersiz olmasına rağmen, bu küçük sıkıntının üzerinden geliyorlar.

Bu nedenle Tarsus kaymakamı Kadir Sertel Otcu ve Emniyet Müdürü EBUBEKİR FİL’i tebrik ediyorum.

Asayiş ve huzur da önemli. Emniyet müdürü herkesi dinler, herkesten bir fikir alır, ama istihbaratı çok geniş bir yelpazeye sahip.

Hani derler ya?

Polislikten gelme bir Emniyet Müdürümüz var şuan Tarsus’ta. Kendisi bölgeye yabancı değil.  Birkaç ay öncesine kadar Mersin’in Akdeniz ilçesinde görev yapan Ebubekir Fil, aynı zamanda müdür yardımcıları,   asayiş amiri ve karakol amirleri ile iç içedir.

Sürekli  ekibiyle toplantılar yapıyor ve kentin en öneli sorunu olan uyuşturucuya karşı mücadelesini sürdürüyor ve uyuşturucu konusunu sıfıra indirmek için gayret ediyor.

Bu  çalışmalardan aileler ve öğrenci velileri çok memnun. Çünkü bu uyuşturucu belası başlı başına bir dert. Bu sorunun üzerinde sürekli duran Emniyet Müdürümüz ve ekibi başarılı da oluyor.

KENDİLERİNİ KUTLUYORUM

Kaymakam  KADİR SERTEL OTCU Mülki amir olarak ve Emniyet Müdürümüz EBUBEBİR FİL, uyum içinde çalışıyor. Kendilerini kutlarken ekip amirlerine de kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

İnşallah bu kentte asayiş bu şekilde gider. Polisimiz ve devletimiz güçlüdür.

Hani bir söz var. Bir polis anne kadar  şefkatli, asker kadar disiplinli olmalıdır derler ya? Emniyet müdürümüz ve ekibi de bu parolada olduğu gibi disiplinli çalışmalarını sürdürüyor.

 

İADE-İ ZİYARETLER

Tarsus Emniyet Müdürü EBUBEKİR FİL, göreve geldiği günden bu yana kendisini yüzlerce kişi ziyaret etti. Müdür bey her ziyaretçiyi makamında kabul ediyor. Bu 3 ayı buldu. Sanırım şu anda ziyaretler azaldı. Bu nedenle kendisi de iade-i ziyaretlerde bulunuyor. Vatandaşlar, Müdür beyin bu ziyaretlerinin devamını istiyor.

Çünkü insanlar ve STK’lar sorunlarını bu ziyaretler ile daha kolay olarak Emiyet Müdürü Ebubebir Fil’e iletme imkanı buluyor.

Kendisinin iade-i ziyaretlerini gazetemizde ve Web sitemizde yayınlıyoruz. Ebubebir Fil, kendisini daha önce ziyaret eden kişi ve kuruluşlara iade-i ziyaretler yapıyor. Bence bu ziyaretler önemli.  Kaymakam Otcu da, Emniyet Müdürü Ebubebir Fil de ziyaretlere önem veriyor.

Kaymakam Otcu ve onun nezdinde Ebubebir Fil’e ve ekibine sağlıklı huzurlu mutlu ve başarılı çalışmalar diliyorum.

Allah’ım hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Allahım askerimizi ve polisimizi, bu ülkeye hizmet veren herkesi kazadan ve belalardan korusun.    

 

ODA SEÇİMLERİ

Tarsus’ta Oda seçimleri 9 Ocak tarihi itibari ile başladı.

Önceki gün Madeni Sanatkarlar Odasının da seçimi yapıldı.. Tek liste ile gidilen seçimlerde Kaplan Kiltaş ve yönetimi güven oyu alarak tekrar göreve devam yetkisi aldı.

MESOB Başkanı TALAT DİNÇER’in divan başkanlığını yaptığı kongreye  hemen hemen tüm Oda başkanları katıldı..

Ayrıca Ankara’dan davetli olarak gelen TÜED başkanı ÖMER KURNAZ ve bazı yönetici arkadaşları kongreye katıldı. Kurnaz, Ankara’dan davete icabet etti.Pazartesi gününe kadar Tarsus’ta olan Kurnaz, bu süreçte yapılan tüm odaların kongrelerine katılıyor.

KAPLAN KİLTAŞ kongreye gelen tüm misafir ve üyelerine ikramda da bulundu. Sanatkarın olmadığı yerde hiçbir şey olmaz.

Başkan Kiltaş, esnaf arkadaşlarına sudan ayrana, dönere kadar yiyecek ve içecek ikramında da bulundu. Ayrıca geçen yıl Madeni Sanatkarlara çok güzel ve modern bir Oda binası kazandırıldı. Başkan bu çalışmalarının karşılığını da gördü.

Tekrar güven tazeleyen Kiltaş, bugünlerde tebrikleri makamında kabul etmeye başladı.

Bizde kendisine tekrar  yeniden göreve devam yetkisi almasının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

Bugünlük yazımı burada noktalıyorum.

Herkese sağlıklı huzurlu ve başarılı günler temenni ediyorum.

Davetli olup katıldığım diğer oda seçimleri hakkında da yorumlarıma bir dahaki köşemden yer vereceğim.

HERKESE HAYIRLI CUMALAR DİLİYORUM.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI