::
20 Mayıs 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yakup BONCUk Yakup BONCUk

VEFALI İNSAN

20 Kasım 2023 Pazartesi 09:14

İnsan oğlu vefalı olmalı..Dününü unutmamalı, yarınını düşünmeli,  kendisi gibi, ülkesini, milletini, devletini, geleceği düşünmeli..

Özellikle gençleri, onların sağlığını ve eğitiminin iyi olmasını düşünmeli.Bir insan hayatı boyunca özellikle gençlik yıllarında yaşadığı sıkıntıları, zorlukları  bilmeli, bunları aklından çıkarmamalı ve ileriye daha umutla bakmalı. Umutla bakarken de geçmişten bu güne yaşadıklarını unutmamalı.

Bu konuda benim  en takdir ettiğim kişilerden birisi Av. Ozan Varal’dır.

xx

Bugün kentimizde önemli yerlere gelen insanların çoğu geçmişinde büyük sıkıntılar yaşamış olabilir. Her aile çocuğuna iyi bir eğitim aldırıp vatana-millete yararlı bir insan olması  için gayret eder.

Dünün genç Ozan Varal’ı da eğitim hayatının başarılı sonuçlanması için büyük sıkıntılara göğüs germiştir. Ailesinin, anne ve babasının maddi durumu elvermiyor olsa da o dönem kendisine Çağdaş Yaşamı  Destekleme Derneği Tarsus Şubesi el uzatmıştır.

Üniversite eğitimi alması  için çağdaş gençlere destek veren ÇYDD, bugün birçok gencimizin üniversite eğitimini başarıyla tamamlamasında öncü olmuştur. Atatürkçü, laik ve demokrat gençlerin yetişmesinde ÇYDD ekibinin büyük desteği vardır.

Ben  Ozan beyi Çağdaş Yaşama geldiği yıllardan beri tanırım. O yıllarda içi okuma aşkı ile dolu olan bu genç, liseyi bitirdikten sonra girdiği Üniversite seçme ve yerleştirme sınavlarında yüksek puan çekmiş ve ilk tercihi Hukuk Fakültesi olmuştur. Sonuçta Hukuk Fakültesine yerleşmiş, eğitim görmüş ve başarılı bir avukat olarak mezun olmuştur. ÇYDD Tarsus Şube başkanı Perihan Oran hanım ve onun değerli avukat eşi Ayhan Oran beyin yanında stajını tamamlayan  Ozan Varal , bugün  başarılı bir avukat olarak kentimizde hayatını ve mesleğini sürdürmektedir.

xx

VEFALI ÇIKTI

Ozan Varal;  Avukat olarak kendi bürosunu açıp halkımızın hukuki konularında yardımına koşarken geldiği yeri ve kendisine destek olan kişi ve kurumları unutmamıştır. Önce Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği  Tarsus Şubesinin ilçe yönetimine girmiş, burada ÇYDD’nin ilkeleri doğrultusunda hizmet vermiş, ardından da aynı kuruluşa başkan seçilmiştir.

Yani kendisinin üniversite eğitimi almasını sağlayan, maddi ve manevi destek veren Çağdaş Yaşam’a bu kez kendisi başkan olmuş, kendisi de çağdaş gençlerin çağdaş ve  iyi eğitim alması için  ihtiyacı olan öğrencilere burs vermiştir.

Bu ne güzel bir yetişme tarzıdır.

Bu ne güzel bir davranıştır..

Bu ne güzel ve anlamlı bir vefa duygusudur..

xx

İşte bu vefalı insan, kendisini bugünkü yerlere getiren hemşehrilerine borcunu ödemek, ülkesinin ve milletinin lak ve demokratik bir ülkede, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda yaşamını daha iyi bir şekilde sürdürebilmesi için dünya görüşüne uygun olan CHP’de ilçe başkanlığına getirilmiştir. Sonra yapılan seçimlerde de tüm delegelerin desteği ile  seçimle de göreve devam etmiştir.

CHP’de  birçok güzel uygulamaya imza atmıştır. Kadın kolları ile gençlik kolları ile pandemi döneminde, insanların sıkıntılı  zamanlarında un ve  ekmek dağıtımı yaparak herkesin yarasına bir nebze mehlem olmuştur.

Öğrenim gören gençlere, kadınlara, ailelere desteğini hiçbir zaman esirgememiştir.

Sonrasında ise CHP ilçe başkanlığını yönetiminden bir arkadaşına bırakma cesaretini gösterip halkın ve tabanın isteği ile CHP’den Tarsus Belediye Başkan aday adayı olmuştur.

Yapılacak bir önseçimde veya genel merkezin takdirleri ile  Tarsus Belediye Başkan adayı gösterildiği takdirde yine kendisine güvenenleri mahçup etmeyecek ve   Tarsus için görev verildiğinde belediye başkanlığını da layıkıyla yapacaktır.

Böyle güzel ve başarılı insanları unutmamak lazım.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI