:: 30 Kasım 2021 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

YARDIMCI KİTAP

01 Ekim 2021 Cuma 09:33

Hoca bildiğini okur diye bir söz var.

Bu çok geçerli bir söz.Ne yaparsan yap.

Okullara ne kadar yazı gönderirsen gönder, çözüm değil. Çünkü okullarda yine yardımcı kitaplar isteme huyu devam ediyor.

Bu konuda kaymakam ne yapsın?

İlçe Milli Eğitim Müdürü ne yapsın?

Bu konuda bir başka  sıkıntı kreşlerde.

Çoğu kreş  belli yerlerle anlaşma yapmış. İstediklerini velilere belli bir noktadan aldıracaklar. Dün bir veli geldi. Sıkıntısını anlattı.

4 yaşındaki bir çocuk için istenen kırtasiye bile 800-900 TL’yi buluyor. Üstelik bir yerle anlaşma yapılmış ve başka yerde de yok.

Ne yazarsan yaz.

Ne dersen de!

BAŞKAN DOĞRU YAPMIŞ!

Değerli okurlar.

Bu anlatacağım konu gibi bir konuyla bugüne kadar karşılaşmadım.

Bence Tarsus Belediye Başkanı HALUK BOZDOĞAN doğru yapıyor.

Başkan “yeniden belediye başkan adayıyım” diyor. Partini açıkla diyoruz, açıklamıyor.

Partisi CHP’nin ilçe başkanı OZAN VARAL da açıklama yapacağım diyor, ama  günler haftalar geçiyor açıklama yapmıyor.

Ben Tarsus Belediye Başkanı HALUK

BOZDOĞAN’ı kutluyorum.

Başkan, sen doğru bildiğin yolda devam et.

Bu konuyu bundan sonra  gündeme getirmeyeceğim.

Hangi partiden aday olursan ol, senin yolun açık olsun.                     D

SES  KAYITLARI

Tarsus Belediye Başkanı HALUK BOZDOĞAN gerek MHP’ye olsun, gerekse kendi partisi olan CHP’ye çok  ithamlarda bulundu. Kayıtlarda sesi var. Bu sosyal medyada bile var. Ben yazmadım. Ama bazı köşe yazarları bunu yazıyor.

Bu söylediklerinizin muhatabı olan kişiler veya partilerden ses çıkmıyor. Bundan 3  gün öncede yazdılar.“Tarsus belediye Başkanı HALUK BOZDOĞAN bu partilere neler söyledi” diye   tekrarladılar.

Ben buradan Tarsus belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ı tebrik ediyorum.

Bu konuyu da bundan sonra gündeme getirmeyeceğim. Çünkü bu ithamların muhatapları bir cevap vermiyor, biz mi tekrar tekrar soralım ve yazalım?

Sevgili başkanım bu konuyu da bundan sonra ben sormayacağım ve yazmayacağım.

Bu kadar.. Çünkü sen haklısın ve yoluna devam et.

 

TARSUS ÜNİVERSİTESİ

Tarsus Üniversitesi geçtiğimiz yıllarda açıldı. Ama Rektör ORHAN AYDIN hiçbir açıklama yapmaz. Mesela bundan 7-8 yıl evvel hatta 10 yıl evvel binlerce milyonlarca lira para harcanarak bir yurt tahsis edildi.  Dönemin belediye başkanı ŞEVKET CAN, kent merkezindeki eski belediye binasını yurt yaparak Kredi ve Yurtlar Kurumuna bedava verdi. Yoksa bu kentte yurt sorunu had safhaya gelecekti.

Bu yurtta  Tarsus Üniversitesinin mi, Mersin Üniversitesinin mi öğrencileri kalıyor, bilen yok. Oysa bu yurt sayesinde bu kente canlılık geleceği düşünülmüştü. Olmadı.

 

YÜKSEL ÜNAL HAKKINI HELAL ETSİN!

İkinci konu.. Tarsus Eğitim Vakfına ait  binanın  Üniversiteye devri ve  yeni bölümler  açılması için bir yıla yakın yayın yaptık. Çok insanla boğuştuk. TEV’e ait okul binasını Tarsus Üniversitesine kazandırdık. Dönemin kaymakamı YÜKSEL ÜNAL da bu konulara al attı, ama  kaymakamı şikayet ettiler ve tayinin çıkmasına sebep oldular.

Bu Vakıf  okulu binasının Tarsus Üniversitesine verilmesi için bizde kaymakam beyde çok uğraştık. Kaymakamı çoğu kişi şikayet etti ve şikayetler ayyuka çıkınca bu kentten tayinini çıktı. Tarsus’tan geçip gitti Yüksel Ünal. Kaymakama yapılanlar bizi üzdü. Bu nedenle biz kendisine “hakkını helal et kaymakamım” diyoruz. YÜKSEL ÜNAL bu kent için bir değerdi ,  kapısı sonuna kadar açıktı, vatandaşın derdiyle, fakir fukara ile ilgilenen bir kaymakamdı. Anında görüntü verirdi.  Görüşmek için randevu bile yoktu. Bunu bilenler bilir. Ama birileri kıymetini bilemedi. Ünal’a bundan sonraki yaşamında sağlık ve başarılar diliyorum.

 

ALPTEKİN ESER

Tarsus’ta CHP’li  siyasetçilerden ALPTEKİN ESER’i çok kişi tanır. Ben kendisini 3 yıldır görmedim. Kendisi istediği yere gider. Eser, partisine çok bağlı ve demokrasiye inanmış biri.Birkaç kez milletvekili  ve belediye başkan aday adayı oldu, ilçe başkanlığı yaptı  ve il başkan adayı oldu.Partisine bağlı, dürüst bir siyasetçi..  Tarsus  Belediye Başkanı HALUK BOZDOĞAN, CHP’ye emeği çok diye ALPTEKİN ESER’e bir yıl kadar evvel  belediyede bir görev verdi. Eser, bir iki ay göreve gitti. Baktı oradaki gelişmeleri beğenmedi ve verilen görevden affını istedi.

ALPTEKİN ESER, başkaları gibi altındaki arabaya biner, aylık maaşını alır Allah’ına şükrederdi. Ama Eser, oradaki düzeni beğenmedi ve görevinden istifa etti. Eser’in bu istifası kamuoyunda takdir edildi. Ama bu olanlar unutuldu gitti. Ben yine de Alptekin Eser’i doğruluğundan dolayı tebrik ediyorum. Eser sevilen ve doğru, iyi bir siyasetçi, hiç bozulmadı.

KENDİSİ  PARTİDE SEVİLİYOR.. Bunu da hatırlatayım.

MEHMET KAYGISIZ

Tarsus’lu genç siyasetçilerden  arkadaşımız Memleket Partisi Mersin İl Başkanı MEHMET KAYGISIZ‘ı yıllardır tanırım. Kaygısız önceki gün  bizi ziyarete geldi. Elinde güzel  mütevazi bir buket çiçek vardı.

“Kusura bakmayın Mustafa bey, siz bunlardan daha çok güzelliklere layıksınız” dedi. Mehmet başkan çok heyecanlı bir siyasetçi.

İnşallah Memleket Partisi umduğu yere gelir.

Kaygısız “Memleket Partisi iktidara yürüyor” dedi.

Çoğu kişi Memleket Partisi genel merkezine gitmişler. Orada ne dedilerse, bunları Mehmet Kaygısız biliyor. Günü gelince onları açıklar  veya açıklamaz. Ben etik açıdan o anlattıklarını burada yazmıyorum.

Memleket Partisi 13 ilçeden 8’inde teşkilatlanmış. Kaygısız, diğer kalan ilçelerde de en kısa zamanda teşkilatlanacaklarını söylüyor. Diğer söyledikleri bende kalsın diyorum.

Tarsus’ta Memleket Partisinde de öyle güzel insanlar var ki. Bunların başında dahiliyeci, kalp doktoru uzman doktor, hastaların can damarı AHMET KALMIŞ bulunuyor.

Tarsus ilçe yönetiminde  başkan Özgür Türker’in listesinde görev alan DOKTOR AHMET KALMIŞ’ı da kutluyorum. Memleket Partisi il başkanı Mehmet Kaygısız’a da teşekkür ediyorum.

Siyasi partilerden il başkanları içinde 42. yılımızı kutlamaya gelen ilk il başkanı MEHMET KAYGISIZ kardeşime tekrar teşekkür ediyorum.

HERKESE HAYIRLI CUMALAR DİLİYORUM.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI