:: 21 Eylül 2020 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

YENİDEN MERHABA

05 Ağustos 2020 Çarşamba 08:28

Bir haftalık aradan sonra tekrar sizlerleyiz. Artık kurban bayramı sona erdi.Bir bayram daha geride kaldı.

Bizi telefonla arayan, sosyal medyadan kutlayan tüm okur ve dostlarımıza teşekkür ediyorum. Bizzat  bizleri ziyaret eden dostlarıma ve arkadaşlarıma da candan teşekkürlerimi sunuyorum.

Bayramdan sonraki bu ilk yazım.

Bu kentte ne yazacağımızı şaşırıyoruz. Bayram süresince MHP çok konuşuldu.

6 yıldır görevde olan MHP Tarsus ilçe başkanlığını yapan ERTUĞRUL BODUR görevinden  alındı. Bodur, 6 yıldır ilçe başkanlığını başarıyla sürdürmüş biri. Selam vermediği insan yoktur. Düğününe, nişanına, cenazesine gitmediği insan yoktur.

İnsanlığına  kötü diyecek kimse yoktur. Ama siyaset bu. Bodur aniden görevden alınmıştır. Yerine başka isim atanmıştır.

Makamlar, koltuklar kimseye baki değildir. Ertuğrul Bodur da 6 yıldır verilen görevi başarıyla yapmıştır. Ancak politikada bazı değişiklikler ve sürprizler olabiliyor. Bizde Ertuğrul Bodur 'a bundan sonraki yaşamında sağlıklı mutlu günler diliyoruz.

 

MHP'DE YENİ BAŞKAN

Ertuğrul Bodur'un yerine MHP ilçe başkanlığına Sebil eski belediye başkanlarından Tarsus Belediye ve Mersin Büyükşehir  Belediye Meclis üyesi MEHMET ÇELİK atanmış. Çelik'i anlatmama gerek yok..

Belediye Meclis üyesi olalı 16 ay oldu, ama bir gün yüzünü görmedik. Kendisi bizleri bir gün bile aramadı. Belki telefonumuz bile kendisinde yoktur. Bizde de Çelik'in telefonu yok.

Kendisi Tarsus ve  Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi. Birçok komisyonda görev almış. Cumhur ittifakının ortaklığından yararlanmıştır. Şimdi de kendisine MHP Tarsus ilçe başkanlığı görevi verilmiş. Bunda sanırım Milletvekili BAKİ ŞİMŞEK'in de katkısı vardır.

MHP Tarsus ilçe seçimine şurada 40-45 gün kalmış. Yeni başkan MEHMET ÇELİK hem yeni delegeleri yapacak, hem de partisini kongreye götürecek. Başka aday çıkar mı çıkmaz mı bilinmez. Onu MHP genel merkezi ve birde Baki Şimşek bilir. Biz MEHMET ÇELİK'e yeni görevinde başarılar diliyoruz. İnşallah MHP'de güzel ve yararlı bir başkanlık yapar. Orasına MHP'liler ve partililer karar verecek.

Biz sadece Çelik'e hayırlı uğurlu olsun diyoruz.

 

PARTİLERDE BAYRAMLAŞMA

Eskiden partilerde bayramlarda güzel şeyler olurdu.  Mesela partilerin ilçe başkan ve yönetimi basını ziyaret eder, bayramlarını kutlardı. Şimdilerde bu adet de değişti. Artık basını ziyaret eden bayramını kutlayan kalmadı. Ama koltuklar gelir geçer. Dostluklar baki olması lazım.

Milletvekilliği, ilçe başkanlığı gelir geçer. koltuklar bugüne kadar kimseye kalmadı, bundan sonra da kalmaz.

 

ŞİKAYETLER

Son günlerde bize çok şikayet geliyor. Mesela  Şehit Mustafa Mahallesi. Yani Afgan mahallesi. Burada bazı mal sahipleri müteahhitlerle anlaşmaya gidiyormuş. Oysa burada yer altında  tarihi eserler olduğu iddiası var.

 İnşaat yapılacak alanın çevresi  yüksek çinkolarla çevriliyor. Orada ne yapıyorlar, ne kazıyorlar, bir şey çıkıyor mu belli değil. Bu konuda Müze Müdürlüğü dikkatli olmalı. Kazı yapılırken gözlemci olmalı, yapılan  kazılar ve temel atmalar gözler önünde yapılmalı.Bunu bana mahalleden  birçok vatandaş söyledi. Bende konuyu buradan dile getiriyorum. Müze müdürlüğü görevini yapıyordur, daha dikkatli olmalı. İnşaat yapacaklarda kurallara uyarak görevini ve işini yapmalı.Bu mahalle kentsel dönüşümden yararlanırken her şey kurallara uygun olmalı diyorum.

 

ORTADOĞU

Sağlık denilince akarsular durur. Tıbba ve Hipokrat yemini etmiş doktorlara saygımız sonsuz. Onlar güzel insanlar. Ama Ortadoğu Cerrahi Tıp Merkezi , Poliklinik mi hastane mi bilemiyorum, buradaki bazı personeller, hastalara aşırı kötü davranıyorlar ki.. Sanki milleti azarlar gibi sert imajlı konuşmalar had safhada. Bilhassa laboratuvar kısmındaki kişilere laf söylenmiyor. Bunlarla  buranın baştabibi mi, başka bir ilgilisi mi ilgilenecek.  Vatandaş ve hastalar  güler yüzlü hizmet istiyor. Şikayetleri lütfen dikkate alın. Şu günlerde zor günler geçiriyoruz. Hastalara personel biraz güler yüzlü davransın. Tek istenilen bu

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI