:: 07 Temmuz 2022 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

ZİRAAT ODASI

24 Aralık 2021 Cuma 14:24

Tarsus Ziraat Odası başkanı VEYİS AVCI, yine önemli konulara el atıyor.

Avcı,  göreve geldiği günden beri hiç boş durmuyor. Çiftçilerle iç içe, her zaman çiftçilerin sorununu dinliyor.

Biz şehirde yaşıyoruz. Belki kentte yaşayanlar  gübre ve zehir fiyatlarını bilmez. Ama Avcı kapısını herkese açmış, sürekli fikir alış verişi yapıyor.

Tarsus bir tarım bölgesi.

Meyve ağacı, zeytin ağacı ve üretimin en çok yapıldığı bir kenttir Tarsus.

Bağlı bulunduğumuz İlimiz Mersin’den daha fazla tarımsal üretim yapıyoruz. Tarsus’un tarımda birçok özellikleri vardır.

xx

İKİ GÜNLÜK GEZİ

Tarsus Ziraat Odası başkanı VEYİS AVCI Muhtarlarla geçtiğimiz hafta sonu ev sahipliği yaptı. Muhtarları Çiftehan kaplıcalarında iki gece misafir etti. Yine Tarsus-Çamlıyayla Muhtarlar Derneği yönetiminde 114-115 muhtar kayıtlı. Bu muhtarları Çiftehan’da misafir edip orada stres atmalarını sağladı. Orada hoş sohbetler yapmışlardır. Muhtarlar Ziraat Odasına yakın kişiler olduğu için sanırım o nedenle Tarsus Ziraat Odası başkanı VEYİS AVCI, muhtar arkadaşlarını iki gün Çiftehan’da misafir etmiştir. Mİsafir perverlik göstermiştir. Muhtarlarımız zaten çok çalışmakta mahalle ve köylerinin sorunlarını ilgili makamlara götürüp çözüm arıyor. Ah birde dışarıda  söyledikleri sorunları ve konuştuklarını  makam sahiplerinin yüzüne de söyleseler olmaz mı?

O da kendilerinin sorunu.

Ben Tarsus Ziraat Odası başkanı VEYİS AVCI’yı gösterdiği misafirperverlik nedeniyle kutluyorum. Yaptığı güzel bir olay.

BORSA BAŞKANI MURAT KAYA

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı MURAT KAYA’yı bugünlerde çok çalışırken görüyorum.

Geçenlerde hizmette 15, 20, 30 yılını dolduran tüm üyelerine çam sakızı çoban armağanı plaketler verdiğini onurlandırdığını gördüm.

Bazı üyeleri Borsa’da ağırlandı, gelemeyenleri ise çok çalışkan  Genel Sekreter HASAN ŞANLI ile  Başkan yardımcısı ALİ SEÇER bizzat onurlandırdılar. Plaketlerini  üyelerin yanına giderek verdiler. Böyle durumlarda anılmak hatırlanmak çok güzel.

Gece gündüz durmadan çalışan başkan MURAT KAYA’nın Sarıulak için  yaptığı çalışmalarda takdire şayan. Sarıulak zeytinyağını küçük model şişelere koydurup gittikleri yere hediye olarak götürüyorlar. Bu da Tarsus’un ve Sarıulak’ın tanıtımı için güzel. İnşallah Sarıulak zeytini bir patent olur ve zirveye çıkar. Böyle düşünüyor  ve  ümit ediyorum.

Geçtiğimiz günde Mersin Valisi ALİ İHSAN SU, Tarsus  kaymakamı  KADİR SERTEL OTCU  ve diğer yetkililer Borsa’ya giderek burada bir toplantı yapmışlar. Bu da yerinde ve olumlu bir çalışma. Orada olumlu kararlar alınmış. Sayın Valimiz ALİ İHSAN SU, zaten Tarsus’u hiç ihmal etmiyor, sık sık kentimize geliyor toplantılar yapıyor. Bu da Tarsus için yararlı oluyor. Ben BAŞKAN MURAT KAYA’yı  böyle çalışmaları organize ettiği için kutluyorum.

Daha önce eski Borsa eski binasını Müftülüğe devreden Borsanın bu desteği bir yana orasının halen açılamadığını biliyoruz.  Kız öğrenci Yurdu ne zaman açılacak belli değil.

İnşallah Tarsus Ticaret Odası da  uzun yıllar emek veren üyelerini hatırlar.

Tarsus TSO da 30, 40, 50 yıllık üyelerini bir gün onurlandırmalı. Onlar şu sıralar Tarım Organize Sanayi Bölgesi  ile uğraşıyor.

xx                                                               

KAYMAKAM

Geçtiğimiz gün Tarsus Kaymakamı ile görüşmem oldu. Kaymakam KADİR SERTEL OTCU, kazada görev yapıyor. Ama Tarsus çok büyük, göç alan bir memleket.

Şu anda 75 bin kadar Suriyeli bu kentte yaşıyor. Nüfusu 400 binlere yaklaşmış ve tek bir kaymakam böyle büyük bir ilçeyi yönetiyor. Gece gündüz durmayan KAYMAKAM KADİR SERTEL OTCU’yu çabaları için kutluyorum. Kendisinin Allah yar ve yardımcısı olsun. Tarsus’u iyi bilmesi, vatandaşı tanıması, muhtarları tanıması ve sorunları bilmesi, birde gecesini gündüzüne katarak çalışması Kaymakamın takdir edilmesine vesile oluyor. Kaymakam makamına gelen herkesle ilgileniyor. Allah Kaymakam KADİR SERTEL OTCU ve beraber çalıştığı personeline güç kuvvet versin.

Sayın okurlar.. Tarsus büyük bir şehir ve sorunu da çok olan bir kent.

Bu kentin fakiri de çok zengini de çoktur. O nedenle Kaymakam beyin işi kolay değil. Ben Kaymakam KADİR SERTEL OTCU’ya Allah güç kuvvet versin diyorum. Görevinde kolaylıklar temenni ediyorum.

Kaymakam bey Kaynamayan tencereye, tütmeyen ocaklara  devletimizin  sağladığı imkanlarla   yardım ulaştırıyor katkı sağlıyor. Mağdur durumdaki insanlar devletin şefkatli kollarının uzanmasını sağlayan Kaymakam Otcu’ya teşekkür ediyor.

BUGÜNLÜK BU KADAR…

HERKESE SAĞLIKLI VE MUTLU GÜNLER, HAYIRLI CUMALAR DİLİYORUM.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI