::
20 Haziran 2024 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahmet Can ERDOĞAN Ahmet Can ERDOĞAN

ZOR DURUMUN SÜPER KURUMU BASIN İLAN KURUMU

01 Haziran 2020 Pazartesi 09:08

Nam-ı diğeri Kovid- 19  salgını bugün itibariyle  2020 yılının yarısını adeta mahvı perişan etti.

Doğu-Batı, Kuzey-Güney,Orta Doğu-Uzak Doğu Yakın Doğu,  Gelişmiş- gelişmemiş ayrımı gözetmeden  tüm dünyayı aylarca sallayıp, sarsan koronavirüs salgını maalesef ülkemizde de aylarca varlığını  hepimize ciddi manada hissettirdi.

Devletimizin basireti, Sağlık bakanlığımızın ehliyet ve liyakati halkımızın kurallara ve tedbirlere harfiyen riayeti sayesinde ülkemiz hamdolsun bir İtalya,İspanya,Amerika olmadı..

Fakat, maalesef  bu illet salgın  ekonomimizi  oldukça küçülttü, daralttı ve  etkiledi. Bu süreçte birçok sektör adeta ölüm kalım mücadelesi verdi. Hiç kuşkusuz bu sektörlerin en başında ‘basın ve medya’ sektörü gelmektedir.

Sırtını herhangi bir şirkete  yada holdinge  dayama imkanı olmayan yerel basının hali ise ulusal basın ile kıyaslanamayacak kadar  perişan.

Yerel basın olarak ‘’Eyvah eyvah halimiz ne olacak?

Bize kim sahip çıkacak?’’ diye hayıflandığımız bu zor günlerde  Basın İlan Kurumu adeta imdadımıza hızır gibi yetişti.Kurumun Mart ayı sonlarına doğru aldığı karalar adeta yerel basına can suyu oldu.

Basın İlan Kurumu süreli yayınların mevzuat gereği yerine getirmek zorunda olduğu fiili satış, teslim yükümlülüğü, kadro sayısı ve benzeri şartlar bakımından olumsuz etkilenmemesi ve gazetecilik faaliyetlerinin eksiksiz olarak sürdürülebilmesi için geçici bazı kararlarlar alarak,uygulmaya koydu.

Bize düne kadar düzenleyici ve denetleyici  kurum olarak rehberlik eden Basın İlan Kurumu  kendine yakışanı yaptı ve yerel basını içine düştüğü bu dar boğazdan kurtardı.

Böylesi zor durumlar, hayati kurumları ortaya çıkarması bakımından son derece önemli.

Birçok sektörün koronavirüs münasebetiyle nefes alamadığı özelikle son 2 ayda Basın İlan Kurumu sesimiz ve nefesimiz oldu.

Şimdi vefa vakti; Tarsus Ekspres Gazetesi olarak basın dünyamızın yüzakı kuruluşu olan Basın İlan Kurumuna gönülden teşekkür ediyoruz. Genel müdür Rıdvan Duran başta olmak üzere yönetim  kurulu üyelerine, genel kurul üyelerine, servis  ve şube müdürlerine, tüm çalışanlarına, kuruma emek veren  herkesi  tebrik ediyor, kutluyoruz.

Genelde dünyanın özelde ülkemizin her türlü tehdit ve tehlikeden fersah fersah uzak olduğu sağlık mutluluk ve esenlik dolu günler diliyoruz.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI