:: 22 Haziran 2021 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MERHUM SERVET HARPUTLUOĞLU DUALARLA ANILDI

MERHUM SERVET HARPUTLUOĞLU DUALARLA ANILDI
15 Mayıs 2021
Cumartesi 15:36

Tarsuslular için uzun yıllar Ankara’da dost kapısı olan ve geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde yakalandığı koronavirüs nedeniyle vefat eden Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Tabip Albay Servet Harputluoğlu, vefatından sonra ki ilk bayram dolayısıyla, Tarsus’a bağlı Çağbaşı mahalle mezarlığındaki kabri başında dualarla anıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mezarlık İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen ve CHP Tarsus İlçe Örgütü ile Gençlik Kolları Başkanı Adil Bal’ın da iştirak ettiği anma programına Ziraat Odası Başkanı ve Çağbaşı Mahalle Muhtarı Veyis Avcı ve vatandaşlarda katıldı.

Programda başta Prof. Dr. Tabip Albay merhum Servet Harputluoğlu olmak üzere, Tarsus’a ve ülkeye hizmet etmiş herkes için dualar edildi.

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, merhum Harputluoğlu’nun iyiliksever kişiliğinin yanı sıra Atatürk ilkelerine bağlı bir insan olduğunu belirterek, “Tarsus’un yetiştirdiği önemli ve simge isimlerden olan merhum Servet Harputluoğlu’na ve memleketimize hizmetleri olup da yine ebediyete intikal eden herkese Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Mekanları cennet olsun” dedi.

Paylaş:  Facebook Twitter Google